Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Bmw e65 740 d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1

    Bmw e65 740 d

    Przeglądając allegro moją uwagę przykuł ten egzemplarz....

    http://otomoto.pl/bmw-740-diesel-dia...C17455742.html

    Wiem kolor tego samochodu jest nie za ciekawy, oraz felgi również.
    Ale powiem szczerze że podoba mi się środek... Fotele przednie nic dodać i nic ująć,
    silnik też taki jaki bym w sumie chciał tylko ten rok jest.... chociaż jedni mówią że problemy z elektroniką a drudzy że nic... np. Aldik :P

    Tu moje pytanie jak wy to widzicie, oraz czy miał ktoś styczność z tym samochodem?

    Dziękuję za wszelkiego rodzaju informacje, spostrzeżenia, zarówno pozytywne i negatywne.

    ADASIO czekam na Twoje plusy i minusy :P
    + fotele
    + drewno
    + klima hehe
    Merc E500..zwija asfalt :) Ex Audi D3 4.2 benzyna LONG

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Zgodnie z życzeniem :)

    PLUSY:
    - kolor - rzadko to pisze ale oprócz czarnego właśnie szara (srebrna) e65 podoba mi się najbardziej
    - lodóweczka
    - ładne drewno w środeczku
    - skórka czarna - najpraktyczniejsza
    - przednie foteliki wypasik pełen
    - 4 pokretła klimy
    - webasto
    - praktyczne połączenie derwno plus skóra = najmniej potrzebujące czyszczenia wnetrze


    MINUSY:
    - diesel - dla mnie w tej klasy aucie odpada całkowicie(klekot itd) a 265 km to zdecydowanie za mało do takiego pojazdu
    - przyciemniane szyby - yyy no też nie pasują jakoś szczególnie - takie wypasy to w 3 lub 5 ale w 7 to wg mnie przesadzona ekstrawagancja - powinny być ori roletki na tyle i po boczkach
    - felgi - ale to idzie zminić najłatwiej
    - brak grzanej kierownicy
    - błąd na kompie zaznaczony na czerwono - nie jeżdzi się z takimi błędami - albo gość oszczędza na aucie (wersja prawdopodobna na 99%) albo tyle co mu wyskoczył (wersja optymistyczna na 1%)
    - kierownica wyślizgana jak podłoga w remizie po sobotniej potańcówce - przebieg 350 tys lub więcej
    - brak DD - nie widze wzmianki
    - brak LOGIC 7 - nie widze wzmianki

    Reasumując:
    autko z 2002 r czyli wersja przed upgrade elektroniki - czytaj mogą być problemy z elektroniką - ale nie muszą - to że Aldik mówi że jest ok - nie oznacza że wszystkie e65/66 nie maja z tym kłopotów
    w kolorze takim sobie, ale z przyzwoitym - tak jak pisze właściciel - "pełnym w tamtym czasie wyposażeniem" z jak dla mnie dużym (+) w postaci lodóweczki
    praktyczne mało brudzące wnętrze,ale wersja z 265km silnikiem w dieslu dla mnie jest za słabą jednostką - bo lecąc klasykiem "LUBIE ZAPIER...."
    co do ceny? 53 tys zł - za taka kasę można trafić ładniejsze auto z lepszym wypasem - ale i gorszego golasa niestety też
    jak w każdym takim przypadku przed zakupem komputer,diagnosta i oko dookoła głowy
    dla siebie bym nie wzioł z powodu diesla - reszta jest OK

    średnia ocena 3,5 w skali od 1- 5
    Ostatnio edytowane przez ADASIO ; 13-02-2011 o 23:39
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Adasio - bijesz do mnie hahaha :) Upgrade elektroniki to można zrobić ok 500-600zł i wiele bmw w akcjach serwisowych to miało :) U Ciebie też nie zauważyłem abyś miał problemy a chyba masz coś ok 2002r :) W ogóle tak mi sie wydaje, że z tą elektroniką to jest tak że wszyscy mówią że było coś nie tak a tak naprawdę nikt nie uświadczył.
    Ale warto podkreślić, że E65 jest mega naszpikowana elektroniką - więc byle awaria moze być podciągnięta pod tą wade.., co nie znaczy, że wersje po 2003r były bezawaryjne, bo też czasami widzę E65 po lifcie u znajomego we warsztacie i ma np problem ze skrzynią (podejrzewam mechatronice), z tego co wiem ciągle wyświetlało mu błąd poduszki, co u mnie też miało miejsce z czego u mnie jest auto kwalifikowane do akcji serwisowej..

    Co do tematu - Adasio juz wie - minusy 4 pokrętła klimy :D
    Co do silnika to mialem V8 diesla w E38 i byłem baardzo zadowolony, moment obrotowy rekopensuje bardzo wiele i myśle że podniesiona moc w E65 plus w/w moment wystarczy do normalnej jazdy :) - chociaż FAKT, nie jeździłem...
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 14-02-2011 o 01:05

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Adasio - bijesz do mnie hahaha :) Upgrade elektroniki to można zrobić ok 500-600zł i wiele bmw w akcjach serwisowych to miało :) U Ciebie też nie zauważyłem abyś miał problemy a chyba masz coś ok 2002r :) W ogóle tak mi sie wydaje, że z tą elektroniką to jest tak że wszyscy mówią że było coś nie tak a tak naprawdę nikt nie uświadczył.
    Ale warto podkreślić, że E65 jest mega naszpikowana elektroniką - więc byle awaria moze być podciągnięta pod tą wade.., co nie znaczy, że wersje po 2003r były bezawaryjne, bo też czasami widzę E65 po lifcie u znajomego we warsztacie i ma np problem ze skrzynią (podejrzewam mechatronice), z tego co wiem ciągle wyświetlało mu błąd poduszki, co u mnie też miało miejsce z czego u mnie jest auto kwalifikowane do akcji serwisowej..

    Co do tematu - Adasio juz wie - minusy 4 pokrętła klimy :D
    Co do silnika to mialem V8 diesla w E38 i byłem baardzo zadowolony, moment obrotowy rekopensuje bardzo wiele i myśle że podniesiona moc w E65 plus w/w moment wystarczy do normalnej jazdy :) - chociaż FAKT, nie jeździłem...
    HAHA nie nie mam nic do Ciebie - tylko mówie że to że Ty nie masz u siebie problemów z elektronika nie oznacza że egzemplarze z 2002r nie maja tej bolaczki,
    moja jest z 2003r czyli już prawdopodobnie po upgrade
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1
    Dzięki za wasze wypowiedzi.
    Co do kierownicy to świeci się bardzo.
    Tak sobie przeglądam allegro na spokojnie bo na czas obecny jakoś nie mam sprecyzowanych planów co do kupna.
    Tak naprawdę to uderzę w markę BMW na 99%
    Nie ukrywam że podoba mi się seria 3 e90 w 330i bądź 330d. Wczoraj jechałem e46 330Cd i powiem że jedzie to fajnie, tylko jest to bardzo mały samochód, kolejną opcję e60 m pakiet 530d :D

    Jakoś bardzo mnie ciągnie do serii 7, zawsze chciałem je mieć :)
    Chciałbym mieć okazję jazdy 740d wtedy się okaże czy za słaba czy też sprosta moim oczekiwaniom.

    Lubię ADASIO czytać te twoje oceny samochodów ponieważ dużo wnoszą do rozmowy, widziałem twoją to wiem że masz dużo racji.
    Merc E500..zwija asfalt :) Ex Audi D3 4.2 benzyna LONG

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    jeśli martwisz się czy 4.0 diesel nie da rady to mówię Ci nie masz czym-DA RADE !! a klekot diesla jak ADASIO napisał- gdzie w V8 ? nie przesadzajmy to nie 4 cylindry forda.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    101
    BMW
    Było 3 x 7 e 32 730m60 e38 730d m57 e65 735 n62
    Skąd
    Olkusz
    Blog
    3
    Auto ciekawe ale niestety ma już duży przebieg 350.000km więc należało by pare rzeczy wymienić jeśli chce się bezawaryjnie jezdzić ....np olej w automacie czy odme , która do 740d kosztuje ponad 1400pln ....czy też amorki.
    Prawie pełne wyposażenie brakuje zmieniarki z tego co sie dopatrzyłem i w jedym kole dekielka z logo bmw
    a co do silnika to 740d spokojnie daje rade dzięki sporej ilości Nm!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    HAHA nie nie mam nic do Ciebie - tylko mówie że to że Ty nie masz u siebie problemów z elektronika nie oznacza że egzemplarze z 2002r nie maja tej bolaczki,
    moja jest z 2003r czyli już prawdopodobnie po upgrade
    Nie oznacza to też, że te problemy się muszą pojawiać. Nie wiem czy pamiętasz, ale do mojego samochodu też się przymierzałeś mimo iż był z początku 2002r. Niemniej jednak przez 3 lata eksploatowania tego samochodu, nie doświadczyłem żadnych problemów z elektroniką o jakich się często czyta. No poza tym że wyhuśtałem tranzystory mocy w jednostce sterującej radiem, ale to trochę inna historia :)

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez tiger81 Zobacz posta
    Nie oznacza to też, że te problemy się muszą pojawiać. Nie wiem czy pamiętasz, ale do mojego samochodu też się przymierzałeś mimo iż był z początku 2002r. Niemniej jednak przez 3 lata eksploatowania tego samochodu, nie doświadczyłem żadnych problemów z elektroniką o jakich się często czyta. No poza tym że wyhuśtałem tranzystory mocy w jednostce sterującej radiem, ale to trochę inna historia :)
    DOKŁADNIE - aczkolwiek lepiej dmuchać na zimne i kupić autko po roku 2003 jeśli mamy wybór by uniknąć kłopotów
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    No tak ale przepłacać pare łądnych tysięcy i męczyć sie przy szukaniu patrząc na rocznik - bo moze coś sie zepsuje - to też tak chyba bez sensu sobie utrudniać hmmm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •