Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Odswiezenie lakieru / jakimi pastami sciernymi polerowac ?

  1. #1
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1

    Odswiezenie lakieru / jakimi pastami sciernymi polerowac ?

    Witam,


    spotkanie - w sierpniu sie zbliza - zastanawiam sie nad jakimis zabiegami kosmetycznymi -
    mojego auta - pare czesci pojdzie do lakiernika - jednak calego auta lakierowac nie bede.

    Myslalem o odswiezeniu lakieru poprzez polerowanie - pastami sciernymi - nigdy tego w tym aucie nie robilem - a przydaloby sie - wybawic wszystkie zarysowania.

    Jakie pasty wziasc najlepiej do tego - moze ma ktos linka - jak samemu za ten proces sie zabrac.

    Wolalbym wykonac to sam - a nie - u lakiernika .......[/code]
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Najlepszy efekt jest przy polerce mechanicznej. Przy ręcznej zostają jednak takie smugi z polerowania.
    Dodam też że ręczna polerka- oczywiście dobrze wykonana to wielogodzinna walka :mrgreen:
    Najlepszy efekt dają pasty ścierne używane na mokro. A potem mleczko. Pasty 3M są dobre. Przy wyborze pasty popatrz sie czy nie brudzą plastików bo to też ważne, a białawe plastiki niezbyt estetycznie wyglądają. Najlepiej po polerce umyć zaraz dokładnie auto i po wyschnięciu przejechać mleczkiem.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Przy wyborze pasty popatrz sie czy nie brudzą plastików bo to też ważne, a białawe plastiki niezbyt estetycznie wyglądają. Najlepiej po polerce umyć zaraz dokładnie auto i po wyschnięciu przejechać mleczkiem.
    Evan mówi dobrze ale słyszałem , ze te pasty które brudzą plastiki są najlepsze do lakieru chodzi o jakiś składnik i oczywiście polerka tylko u lakiernika a nie na myjni :mrgreen:
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    Przy wyborze pasty popatrz sie czy nie brudzą plastików bo to też ważne, a białawe plastiki niezbyt estetycznie wyglądają. Najlepiej po polerce umyć zaraz dokładnie auto i po wyschnięciu przejechać mleczkiem.
    Evan mówi dobrze ale słyszałem , ze te pasty które brudzą plastiki są najlepsze do lakieru chodzi o jakiś składnik i oczywiście polerka tylko u lakiernika a nie na myjni :mrgreen:
    Tak dlatego też najlepsza jest polerka na mokro. Wtedy sie tak nie brudzą. No i szybko trzeba całe auto umyć.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    7ka
    Gość
    ja polecam Sonax szybki wosk w sprayu.. szybko sie naklada,szybko sie sciera i efekt naprawde niezly..a jesli chcesz usunac rysy itp..coz..tak do konca nie usuniesz glebokich rys..ale zawsze mozesz je zmniejszyc..do takich zabiegow tez proponuje paste scierna Sonax.. ;-)

    natomiast do opon..sorry ze z tym wyjezdzam ale mam kota na punkcie czystosci itp..polecam firme Cartex lub Caratex..butelka 1l koszt 30 zl..ale efekt niesamowity plyn nazywa sie vinil czy cos w tym temacie jak ktos chce moge zejsc i zrobic fotke..naprawde polecam..

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    To jak mozesz to zejdz i zrob fotke :mrgreen:
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    7ka
    Gość
    kein problem... :-P



  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Chciałbym odświeżyć temat i dopytać starszych kolegów - jak przygotować auto do polerki?

    Mam kontówkę z regulacją obrotów + nasadka polerska . Pasta dobnoziarnista "Farecla G3" której użylem do polerki plasticzków w lampach:
    http://www.farecla.pl/au_g3_regular_grade.php

    Nie mam żadnego doświadczenia w polerowaniu auta, a mam mnóstwo wolnego czasu i dobrych chęci i mogę się z tym trochę pobawić :)

    Czy potrzebuję czegoś jeszcze do tej pracy?

    Jak czysty musi być samochód do wypolerowania? (czy jak trafi sie jedna grudka piasku pod krążek to już tragedia czy nie wplynie na caloksztalt?)

    Czy umyć auto jakimś środkiem usuwającym tłuszcz/wosk (wiem, że normalnie nie wolno odtłuszczać lakieru ale na stronie farcli pisza aby usunąć wosk 8/ )

    Czy potrzebuję jakichś dodatkowych środków?

    Czo polerować auto na mokro czy na sucho?

    Ile czasu powinienem sobie zarezerwować na tego typu akcję?


    :)

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Chciałbym odświeżyć temat i dopytać starszych kolegów - jak przygotować auto do polerki?

    Mam kontówkę z regulacją obrotów + nasadka polerska . Pasta dobnoziarnista "Farecla G3" której użylem do polerki plasticzków w lampach:
    http://www.farecla.pl/au_g3_regular_grade.php

    Nie mam żadnego doświadczenia w polerowaniu auta, a mam mnóstwo wolnego czasu i dobrych chęci i mogę się z tym trochę pobawić :)

    Czy potrzebuję czegoś jeszcze do tej pracy?

    Jak czysty musi być samochód do wypolerowania? (czy jak trafi sie jedna grudka piasku pod krążek to już tragedia czy nie wplynie na caloksztalt?)

    Czy umyć auto jakimś środkiem usuwającym tłuszcz/wosk (wiem, że normalnie nie wolno odtłuszczać lakieru ale na stronie farcli pisza aby usunąć wosk 8/ )

    Czy potrzebuję jakichś dodatkowych środków?

    Czo polerować auto na mokro czy na sucho?

    Ile czasu powinienem sobie zarezerwować na tego typu akcję?


    :)


    Jezeli nie masz wiekszego pojecia na ten temat - dalbym sobie spokoj z uzywaniem urzadzen mechanicznych do polerowania lakieru.

    Bardzo latwo przesadzic i nawet przypalic lakier a wtedy efekt bedzie odwrotny od zamierzonego.

    Jezeli jednak chcesz juz koniecznie zrobic cos sam - zalezy jak gleboki ma byc twoj zabieg.

    W najbardziej zaawansowanym stopniu trzeba zmatowac caly lakier najdrobniejszym papierem sciernym (naturalnie wodnym, na mokro).

    Po tym zabiegu zaczynasz polerke maszyna i np. wyzej wymieniona pasta (takze na mokro).

    Wazne sa obroty maszyny, kierunek polerowania, nacisk na lakier itd.

    Teraz woski i mleczko i po wszystkim.

    Mozna wykonac takze wersje light czyli uzycie wyzej wymienionej pasty na mokro po umyciu auta. Mozna wykorzystac w tym celu gruba gabke na ktora nakladamy paste.

    Polerujemy tylko w jednym kierunku i wszedzie rownomiernie.

    Wczesniejsze umycie karoserii jest na tyle wazne - ze nawet najdrobniejsze ziarnko piasku lub tym podobne prysuje ci lakier.

    Wydaje sie to byc bardzo proste - ale ja bym sie za to sam nie zabral (bynajmniej do wersji z mechaniczna polerka i matowaniem lakieru przed zabiegiem).
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    70
    BMW
    Szukam...
    Skąd
    022
    Tu też jest sporo na temat pielęgnacji auta.

    http://www.forum.meguiars.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •