Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Odswiezenie lakieru / jakimi pastami sciernymi polerowac ?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Sebek, jak zwykle solidnie sie rozpisałeś :) Wezme to pod uwagę, ale sam wiesz, że lakier na mojej 7 mam dość świeży... x) raczej napewno nie bedę się bawił w matowienie bo to nie ma sensu, chyba żeby usunąć skórkę pomarańczową w paru miejscach ale to jeszcze nie teraz.

    Myślę, że umyje myjką ciśnieniową samochód samą wodą i pojadę tą pastą najpierw maskę która i tak jest do wywalenia. Zobaczymy jak wyjdzie :)

    A może polecieć środkiem do mycia szyb, żeby było 100% odtłuszczone?

    ________________

    Proceder dzięki za linka :)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Polecam wywody przedmówców,efekt mechaniczno-elektryczny może przynieść nieoczekiwany efekt in minus, można poprzecierac na obrzeżach i kantach lakier do podkładu,lepiej nie kombinuj jak nie umiesz,ale!? : ,ja robię to tak,ręcznie myję myjką z płynem[tu szampon-może być sonax, potem nakładam po dokładnym wyschnięciu mleczko,z tym ,ż Sonax nie zostawia zbyt dużo zacieków,jest dobry],nastepnie nakładam na maszynę [taka za 99-pln] wkład-baranek i nie przyciskając zbytnio szybciutko poleruję i wychodzi to nieżle,ale pamiętaj nie dociskać zbyt mocno i na kantach delikatnie,autko po zabiegu jest chwilę na prawdę eleganckie.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Już jestem po, stwierdzam, że polerka mechaniczna nic nie dala :? Nic nie uszkodziłem ale też żadnego pozytywnego efektu nie zauważyłem. Ale spotkalem się potem z problemem, którego wcześniej nie doświadczyłem. Polerke zrobiłem jednego dnia, a drugiego nakładalem pastę z woskiem (ręcznie na ściereczce). Przed tym zabiegiem oczywiście znów umyłem auto, ale tego dnia mylem go przed domem z węża ogrodowego ze szczotką z wlosia a nie karcherem z plynem i po myciu zostały paskudne zacieki, że aż się paznokiec na nich zatrzymywał. Przy polerowaniu pastą nijak nie szło się ich pozbyć 8/

    Samochód po woskowaniu świci się i błyszczy jak na AutoShow. Można się precyzyjnie przejżeć w drzwiach, ale jak usunąć takie uporczywe zacieki?? Zwłaszcza na masce bardzo rzuca się to w oczy...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Pewnie w wodzie dużo było chloru bo ja wiem kamienia,a nie daj Bóg auto wyschło w szybkim tempie,o dzień za póżno wziąłeś się do dzieła!? 8/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •