Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Szarpie i nie przyspiesza płynnie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim

    Szarpie i nie przyspiesza płynnie

    Mam problem panowie.Było ok od dłuższego czasu ale ostatnio zatankowałem i pojechałem na myjkę.Zostawiłem auto na 2h,odpalam i szarpie autem przy przyspieszaniu.Rozpędzanie się nie jest płynne i lekko szarpie autem,jest jakby słabsze.Gdy silnik się zagrzeje problem znika.
    Co to może byc? skrzynia jest manualna i jeżdzę tylko na Pb
    I WANT TO BE AIR RIDED

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Jeśli nie byłoby różnicy w temperaturze pracy silnika to mógłby być padający czujnik wału korbowego, tam objaw jest taki, że kiedy wciśniesz mocno gaz to szarpnie, przydusi się i zaczyna bardzooooo powoli przyspieszać a po niedługim czasie masz do wymiany czujnik wału korbowego.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A silnika Ci na tej myjni nie umyli przypadkiem ?

  4. #4
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    kolego podpinaj pod kompa

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    ja mialem to samo ze na zimnym szarpal bledu nie bylo aale live data pokazywala dziwne wykresy z powietrzem no i przeplywka padnieta.....jak auto sie nagrzalo to problemu nie bylo... jedyny obiaw to na cieplym na wolnych obrotach troche nim szarpalo
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Podepne się bo mam podobne objawy.
    Tylko u mnie nie ma różnicy czy silnik jest ciepły, czy zimny. Silnik jest po remoncie, wszystko zrobione na tip top, ale jak mu daje w palnik to z dołu jest słaby (mułowaty taki) i zaczyna poszarpywać.
    Mam skrzynie automatyczną i silnik na vanosie. Może to rzeczywiście przepływka fałszuje.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    U mnie chyba na pewno padł przepływomierz. Dzisiaj chciałem pojechać po dziewczynę i jak wyjechałem na główną ulicę chciałem nieco mocniej przyspieszyć, to silnik zaczął się dusić jakby nie miał paliwa. Jechał tylko do 1500obr/min, powyżej tej wartości dusił się i strzelał w dolot. Po całkowitym odpięciu przepływki, praca silnika w ogóle się nie zmieniła...
    Więc teraz powstaje pytanie, gdzie kupić przepływomierz? Allegro, intercars (o ile mają), ASO (kupa pieniędzy). Oczywiście w grę wchodzi tylko nowy, ewentualnie fabrycznie regenerowany o ile istnieje coś takiego.
    I kolejne pytanie, czy po wsadzeniu nowego przepływomierza nie trzeba go jakoś wgrywać, czy kalibrować, czy jeszcze innych cudów robić?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    W intercarsie mają przepływomierze. Oryginalny Boscha do 3.0d kupiłem za 550 złotych, a w ASO kosztuje coś około 1500. Polecam intercars. Co do programowania ECU, to nie wydaje mi się, żeby było potrzebne, ale głowy nie dam :) Można by ewentualnie zresetować adaptację silnika.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Dzisiaj gadałem z kumplem który do swojej bejcy też kupował w intercarsie. Ponoć mają tam też jakieś zamienniki, ale u niego wytrzymał 2tygodnie i przestał działać :)

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak zamiennik to tylko pierburg, ale ceny są podobne, bądź wyższe niż Bosch
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •