Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: OBC co to za ikonka?

  1. #1
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    OBC co to za ikonka?

    witam,
    ostatnio zmienilem OBC na duzy, teraz szperam w funkcjach/testach etc. Przed zmiana na duzy OBC jak i po zmianie nie bylo slychac gonga. Na roznych stronach znalazlem wyswietlanie takiej skali glosnosci na OBC - na zdjeciu ponizej oznaczone biala ramka, u mnie to jest wylaczone, nie swieci.
    ]
    koledzy orientujecie sie od czego to jest?
    co do gonga to nie wiem czy sie zepsul czy np jezeli ta ikonka glosnosci uruchamia gong to kwestia tylko jej odpalenia.
    z gory dzieki za sugestie i odpowiedzi

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    podczepiam się bo też kiedyś to jakoś włączyłem i nie wiem co oznaczało.
    nie chodzi o tryb tesowy tylko o ten jakby głośniczek

  3. #3
    Z00FY
    Gość
    u mnie gong jest a ikonki nigdy nie włączałem bo nie wiedziałem do czego służy.
    Ostatnio edytowane przez Z00FY ; 13-02-2011 o 17:40

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    A to nie jest przypadkiem sygnał przed każdą pełną godziną? Takie 3 gongi co godzine:) Z tego co pamiętam to wlasnie to.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Dokładnie,15sek (np 14:59 45sek) przed pełną godz jest 3x gong.Włącza się przyciskiem S/R gdy na OBC wyświetla się godz

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez wilk9585 Zobacz posta
    A to nie jest przypadkiem sygnał przed każdą pełną godziną? Takie 3 gongi co godzine:) Z tego co pamiętam to wlasnie to.
    Cytat Zamieszczone przez dzuda Zobacz posta
    Dokładnie,15sek (np 14:59 45sek) przed pełną godz jest 3x gong.Włącza się przyciskiem S/R gdy na OBC wyświetla się godz
    dzieki Panowie, rzeczywiscie wlacza i wylacza sie S/R, u mnie nic nie slychac przed pelna godzina, wiec prawdopodobnie czeka mnie majsterkowanie przy gongu

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Takie małe OT.

    Yaz, najprostszym sposobem na sprawdzenie czy gong działa czy nie jest zostawienie włączonych świateł i otworzenie drzwi po uprzednim zgaszeniu silnika oczywiście. Na desce pojawia się napis pytający czy na pewno chcesz zostawić światła włączone (Licht an?) i słychać gong.

  8. #8
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Takie małe OT.

    Yaz, najprostszym sposobem na sprawdzenie czy gong działa czy nie jest zostawienie włączonych świateł i otworzenie drzwi po uprzednim zgaszeniu silnika oczywiście. Na desce pojawia się napis pytający czy na pewno chcesz zostawić światła włączone (Licht an?) i słychać gong.
    Dzieki Tuczi,
    niestety gong milczy, milczal zanim zmienilem OBC, napis, owszem, pojawia sie, ale to wszystko, pewnie w wolnej chwili sie za to wezme, swoja droga, niektorzy robia wszystko zeby gong wyeliminowac jak go maja, a niektorzy wrecz odwrotnie :sarcastic:

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Cienki2225
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    24
    BMW
    E32 730i M30
    Skąd
    Radom
    witam panowie , podłącze sie do tematu , u mnie jak otwieram dzwi i swiatła wlączone nic mi nie pisze na desce i gągu nie słychac , a i jeszcze jedno pytanie gzdie jest ten gong , gdzie go szukać .z gory dziekuje za pomoc .

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Nad pedałami jest plastikowa czarna maskownica,musisz ją zdjąć,głośnik(gong) jest do niej przytwierdzony.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •