Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Brak wstecznego po remoncie skrzyni

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie

    Angry Brak wstecznego po remoncie skrzyni

    Jak w temacie skrzynia 5HP24 wymieniony kosz wstecznego tarczki pompa oleju i dalej wsteczny raz jest a raz go nie ma a wtedy pedał w podłoge i jakos powoli sie toczy i w czym teraz szukać przyczyny? :(
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    a moze poprostu jakis paproch sie dostał sprawdz czy czy w misce olejowej nie masz opiłków albo jakiegos syfu

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    Nie no ten co skrzynie robił robił pompe a w misce na magnesach opiłków nie było ja juz nie wiem co to może być
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    A DAWAŁEŚ STEROWNIK DO REGENERACJI i SPRZĘGŁO HYDROKINETYCZNE ???? U mnie jak naprawiali skrzynie też wsteczny to dawali do regeneracji sterownik skrzyni( ten co jest w skrzyni) i sprzęgło hydrokinetyczne. Na pewno któreś z tych części to jest przyczyna braku wstecznego u Ciebie...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Nie działa to oddaj auto tam gdzie robili ten remont i wsteczny ma byc. Chyba masz gwarancję?
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    CICHY83 a ile płaciłeś za regeneracje sprzęgła hydrokinetycznego? Bo sterownik był sprawdzany.W skrzyni jest jeszcze konwenter ale za co on odpowiada i czy to może być przyczyna?Bo przed wymianą kosza to w garażu pod górkę ani rusz a teraz obroty na 3,5 tys i jakoś jedzie a dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku rano gdy jest zimny zawsze wyjeżdża.
    Ostatnio edytowane przez l_mariuszjunior ; 13-02-2011 o 18:24
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    WIĘC CAŁY TEN KONWENTER INACZEJ ZWANY SPRZĘGŁO HYDROKINETYCZNE kosztował mnie za regenerację 800zł i zawsze powinno się go dawać do regeneracji razem z remontem skrzyni ponieważ jeśli skrzynia uległa uszkodzeniu to również dni tego sprzęgła są policzone a warto zrobić remont i regenerację za jednym razem bo po co podchodzić do tematu 2 razy. Na 99% masz uszkodzone sprzęgło hydrokinetyczne.

    Podzwoń po zakładach gdzie naprawiają automaty a zobaczysz co powiedzą.

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Jakby mial uszkodzony konwerter to auto nie jechaloby wogole!! ani do przodu ani do tylu.
    kolego Mariuszjunior smigaj do warsztatu i niech poprawiaja pseudo remont bo wyglada na to ze zle skrzynie zlozyli- i nie piluj wsteki na obrotach bo ja w moment spalisz .

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    WIĘC CAŁY TEN KONWENTER INACZEJ ZWANY SPRZĘGŁO HYDROKINETYCZNE kosztował mnie za regenerację 800zł i zawsze powinno się go dawać do regeneracji razem z remontem skrzyni ponieważ jeśli skrzynia uległa uszkodzeniu to również dni tego sprzęgła są policzone a warto zrobić remont i regenerację za jednym razem bo po co podchodzić do tematu 2 razy. Na 99% masz uszkodzone sprzęgło hydrokinetyczne.

    Podzwoń po zakładach gdzie naprawiają automaty a zobaczysz co powiedzą.
    Nie pisz głupot jak się nie znasz.
    Jeżeli skrzynia ma problem tylko ze wstecznym to na 100% nie jest uszkodzony konwerter. Jednak po części masz racje, że przy każdej poważniejszej ingerencji w skrzynię biegów (szczególnie kiedy rozsypał się kosz lub tarczki), powinno się zregenerować, lub wymienić na nowy konwerter.
    Kolejna sprawa, to wykonany w ten sposób remont jest śmieszny i świadczy o niekompetencji ludzi go wykonujących. Prosta sprawa że jedziesz do tego warsztatu i chcesz odebrać, albo sprawny samochód, albo wyrzucone w błoto pieniądze.
    Osobiście uważam że po naprawie mechanicznej wstecznego biegu (czytaj: wymiana kosza i tarczek), problem leży po stronie sterownika, którego przed "regeneracją" się czyści. Regeneracja polega na czyszczeniu, wymianie uszczelki i ewentualnej wymianie uszkodzonych elektrozaworów.
    Ostatnio edytowane przez Rafciu ; 14-02-2011 o 14:29

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    Tak ten co robił skrzynie też mówił ze jak był by to konwenter to nie jechał by tez do przodu bo on kręci sie tylko w jedą strone, ale powiedział też,że jest tam na sterowniku jakiś zaworek od wstecznego to jutro chyba podjade do niego niech wyciąga i robi mam nadzieje, że to tylko ten zaworek:) a czy ktoś się orjentuje ile taki zaworek może kosztować bo jak wymieniałem w TaDeuSzu w e39 to kosztował w aso jakoś 300 zł ale nie wiem czy to to samo.
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •