Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: wymiana M70 na M73B54

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    41
    BMW
    E32 750IL
    Skąd
    KRK

    wymiana M70 na M73B54

    Witam:)
    Postanowiłem że wymienię u siebie silnik na ten z e38 5.4 i mam takie pytanko co oprócz oczywiście silnika muszę jeszcze zakupić i czy wogole wejdzie mi pod maskę:)
    P.S szukałem na forum ale nie znalazłem:(

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Po 1. to pewnie skrzynia nie będzie pasowała.
    Po 2. zupełnie nie rozumiem co ma na celu ten manewr poza zmianą oznaczenia silnika w aucie. Nie lepiej pieniądze, które chcesz przeznaczyć na tą zamianę, spożytkować na serwis M70?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    41
    BMW
    E32 750IL
    Skąd
    KRK
    Powiem tak wymieniłem teraz uszczelki pod deklami od zaworów i dalej mi olej z silnika leje i ostatnio coś też na mocy stracił(takie moje odczucie) więc postanowiłem że nie będę bawił się w wymianę wszystkiego po kolej tylko wsadzę nowszą v12 i ciut nawet mocniejszą hehe(od razu mówię nie kieruję się mocą). I jeszcze jedno mam teraz gaz a jak już wsadzę nowy silnik po gazie nie będzie już śladu:)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Powiem Ci tak na allegro jest jedna taka 7 Z M73B54 i koleś miał też 740 z M62B44 w E32 oczywiscie więc takie przeróbki go chyba rajcują i to nie moze byc skomplikowane powiem nawet że pewnie jest to praktycznie plug&play chodź pewnie jakieś małe ale nie duże trudności sie pojawią wiem że M60 A M62 to praktycznie tosamo pozamałymi zmianami i mysle ze podobnie jest w przypadku M70 skrzynia powinna pasować jeśli nie załóż też skrzynie z E38 lub sam kołnierz. Po gazie bedziesz miał ślad w bagażniku w postaci dziurek :D więc niedokońca bedzie bez śladu

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Niestety Kaczy znów się mylisz. Skrzynia napewno nie będzie pasować. Pozatym m73 ma więcej elektroniki niż m70 a przełożyć elektronike to nie jest plug&play.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Zmiana silnika w takiej konfiguracji wyjdzie Cie trzy razy więcej niż zapłaciłeś za całe to e32.

    Kupie to twoje 750iL w podobnych pieniądzach za które było wystawiane w Wawie i zapomnisz o problemie.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    41
    BMW
    E32 750IL
    Skąd
    KRK
    Tak szczerze mówiąc nie pamiętam za ile było wystawione ale za to wiem ile zapłaciłem i też wiem ile już w nią wsadziłem:) a tak poza tym na razie nie jest na sprzedaż i mam nadzieje że szybko nie będzie zobaczymy co mechanik powie jak pojadę do niego co to może cieknąć bo dziś patrzyłem i silnik suchy:)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Wszystko da sie zrobić taka stała na allegro i jest na chodzie.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez krecik Zobacz posta
    Tak szczerze mówiąc nie pamiętam za ile było wystawione ale za to wiem ile zapłaciłem i też wiem ile już w nią wsadziłem:) a tak poza tym na razie nie jest na sprzedaż i mam nadzieje że szybko nie będzie zobaczymy co mechanik powie jak pojadę do niego co to może cieknąć bo dziś patrzyłem i silnik suchy:)
    Życzę Ci jak najlepiej, jednak ofert odkupienia 750 nie należy odrzucać bez namysłu, ale tego nauczysz się z czasem.

    Większość nowych związków nabywców e32 z wersją 750 wygląda tak że "ty V12 nie pomożesz, a ona tobie zaszkodzi."

    Powodzenia, moja oferta nie będzie aktualna wiecznie :D
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    41
    BMW
    E32 750IL
    Skąd
    KRK
    Napisz na PW ile proponujesz:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •