Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: E38 Wycena szkody AC - może ktoś się orientuje?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JACEK R
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    146
    BMW
    Było e38 728i, jest B5FL 1.9TDI
    Skąd
    Biała Podlaska

    E38 Wycena szkody AC - może ktoś się orientuje?

    Witam. Dzisiaj rano miałem dość nie przyjemną sytuację. Mianowicie wjechałem w autko stojące na krzyżówce. Mam trochę obdartą maskę (maleńka wgniotka i starty lakier na długości ok 20 cm), zniknął kawałek zderzaka i pękł halogen oraz nerka. Mój znajomy lakiernik twierdzi że zrobi mi to za bardzo małe pieniądze. I tutaj rodzi się pytanie: Czy warto to zgłaszać jako szkodę z polisy AC? Może ktoś się zajmuje ubezpieczeniami lub orientuje na ile to może być wycenione? Do malowania maska, zderzak (klejenie lub wymiana i malowanie), halogeny do wymiany i nerki. Znajomy twierdzi że ponad 2 tys. powinno być z tego. Autko to 728i z 97r.

    Jeśli w złym miejscu dodałem temat to przepraszam.

    Pozdrawiam
    Jacek
    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców” - Colin McRae
    >>>NIE DLA ACTA<<<
    "I had a dream, I was king. Woke up, still king"

    BMW 728i - 97'
    MERC W124 200D - 86'
    MERC W123 240D - 79'

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Zależy gdzie masz to AC, jesli w jakiejs firmie krzak to nie dostaniesz za dużo lub ogólnie ciężko będzie wywalczyć swoje.
    Z tego co moją polise studiowałem, zgłaszając szkodę przeskoczysz o 2 poziomy bonus malus w zniżkach.
    Z drugiej strony, po to masz AC żeby w takim wypadku z tego korzystać

    Mi ciut przerysowano błotnik na parkingu. Gdybym to zglosil dostałbym pewnie 500 pln na pomalowanie. Zwyżka AC przy następnej skladce wynioslaby 500 pln, a jeśli nie zgłosze to dostane 400 pln zniżki na AC i przy kolejnym roku znowu zniżki dalej polecą. Także obczytaj sobie umowe z ubezpieczycielem i dowiesz się co i jak.

    Jak znasz jakieś ciężkie skrzyżowanie to zawsze możesz pojechać szukać sponsora
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 17-02-2011 o 17:44
    e38 m62TUb44 740i

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    Stracisz max 20% zniżki więc nie wahaj się i zgłaszaj szkodę. Stawki co prawda idą w górę i nie będziesz mógł skorzystać z tak zwanej indeksacji przy bezszkodowej kontynuacji ale jak 2000 zł masz dostać to i tak się opłaca.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    powiem ci tak mi wyjechał koles uszkodzenia zderzak i maska wzmocnienie pod zderzakiem przyznali 3.300 zł szkoda całkowita
    moja bunia 94 rok 740iA

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JACEK R
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    146
    BMW
    Było e38 728i, jest B5FL 1.9TDI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Już jestem po ocenie rzeczoznawcy. Popatrzył, podumał i wycenę na prawie 3 tys zrobił. Także mogę powiedzieć że udało się na tym zarobić. Auto nie ucierpiało zbytnio więc jest ok.

    Pozdrawiam!
    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców” - Colin McRae
    >>>NIE DLA ACTA<<<
    "I had a dream, I was king. Woke up, still king"

    BMW 728i - 97'
    MERC W124 200D - 86'
    MERC W123 240D - 79'

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •