Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] Problem ze skrzynią 5hp24

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice

    [mechanika] Problem ze skrzynią 5hp24

    No to pospalem.
    Mam nie psujaca sie skrzynie i popsulem. Fakt jest taki ze dzialala bez zarzutu do dnia x, pozniej jak byla zimna pierwsze 10 km ok, steptronik kazdy bieg do 4500 obr/min OK,sport OK, D OK, wsteczny gladko jak ...., wymiana oleju i filtra na olej z BMW 293E i niespodziewanka GETRIEBENOTPROGRAMM czy jakos tam i teraz szarpie jak dzika swinia. Wsteczny strach wrzucac, a D to chyba z 4 start tak ze stala ostatni m-c i ide kupic druga 600E (z drugiej reki) ladnie brzmi hihi. Zobaczymy jeszcze ile za naprawe, ale ZF Sevilla na Dzien Dobry 3000-3500E. Acha jak przyniose kody bledow z serwisu (mam nadzieje ze to jakis idiota akurat siedzial za biurkiem), bo jak nie to skad wiedza co naprawiac??? i ze dziala????.
    Pewnie jakas pierdola ale minie jakis czas zanim to opanuje.
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

  2. #2
    kody bledow skrzyni nie pomoga Ci duzo .. Sa to tylko zanotowane w wiekszosci przypadkow bledy obrotow miedzy skrzynia silnikiem itd .. gdy sa przesligzi wyskakuje blad ..

    tak naprawde zeby wiedziec co dolega skrzyni trzeba rozebrac ..

    Swoja droga moze byc rowniez ze sterownik skrzyni swiruje itd itp ...

    ehh przyczyn wiele wiecej niz sie wydawac moze :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    prawie na 100% moge Ci powiedziec, ze przegrzales sterownik. dzieje sie tak np. gdy chlodniczka oleju skrzyni jest niedrozna. w rezultacie (najczesciej w miescie albo w korku, gdy skrzynia ma co robic) dochodzi do przegzania. poczatki sa takie, ze wyglada jakby na stale zapial ci sie tryb sportowy. jak skrzynia ostygnie to znow jest ok. po jakims czasie juz zaczyna szarpac i zalacza sie program awaryjny skrzyni.
    jesli to wlasnie stalo sie u Ciebie, to prawdopodobnie czeka Cie odbudowa calej skrzyni, bo w zwiazku z przegrzaniem stopily sie wszystkie gumowe, plastikowe i teflonowe elementy. sterownik w wyniku przegrzania na 100% sie powypaczal.
    wiem co mowie, bo mialem kiedys to samo. stalo sie to (mowa o tym samoistnym przejsciu w "tryb sportowy")praktycznie z minuty na minute i nigdy wczesniej nie dawalo o sobie znac. zakonczylo sie to odbudowa calej skrzyni od podstaw. i nie tylko skrzyni, bo chlodnica skrzyni i kilka przewodow tez bylo do wymiany.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    takze rada dla wszystkich - jezeli kiedykolwiek wlaczy wam sie ten pseudo tryb sportowy, to niezwlocznie jedzcie z autem do lekarza zanim narobicie wiecej szkod.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Gregor, jak mozesz to zmien tytul watku na cos bardziej odnoszacego sie do problemu, bo po pierwsze ktos kto nie ma czasu na czytanie wszystkiego moze do niego w ogole nie zajrzec, a po drugie ulatwi to innym uzytkownikom przeszukiwanie forum.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    50
    Zaraz po wymianie oleju skrzynia padła?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    19
    BMW
    740i
    Skąd
    Trójmiasto
    Siemka. Podłączę się pod temat. Boczek lub ktoś kto się orientuje - gdybyś mógł rozwiń kwestię w jaki sposób rozpozać samoczynne przałączenie się skrzyni w tryb sportowy. Nie jestem idiotą i wiem jak skrzynia pracuje na "S"-myślę raczej o sytuacji kiedy należy zacząć się martwić. O co chodzi: Po twoim poście zacząłem się zastanawiać czy nie mam tego problemu u siebie. Czy to normalne że gdy wciskam "gaz do dechy" skrzynia redukuje bieg i uwaga! przełącza mi biegi powyżej 5500obr/min i potem zanim nie zdejmę nogi z gazu każdy następny bieg tak samo - jak mniej więcej w trybie"S"? -Piszę cały czas o trybie ekonomicznym. Do dzisiaj myślałem że to normalne, bo gdy wciskam pedał gazu delikatnie przełącza mi np. przy ok.1500obr/min i czym bardziej wciskam tym przy większych obrotach zmienia.
    Bmw 740i to jest coś czego znajomi ci nigdy nie wybaczą

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    hoobi, tak powinna dzialac skrzynia. to jest reakcja progresywna. samochod "czyta w myslach", dzieki czujnikowi wcisniecia pedalu gazu czy chcesz jechac dynamicznie czy ekonomicznie. jak ostro wcisniesz, to mimo, ze jestes w trybie ekonomicznym, zrobi ci redukcje i bedzie zmienial biegi przy wyzszych obrotach do czasu az zdejmiesz troche noge z gazu.
    to o czym pisalem (nazywajac to pseudo trybem sportowym) to sytuacja, w ktorej wciskasz delikatnie, a zmiana biegow nastepuje mimo wszystko przy wysokich obrotach, np. 4000, gdzie normalnie powinna zajsc np. przy 2500.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    19
    BMW
    740i
    Skąd
    Trójmiasto
    Dzięki Boczek-jak dla mnie wyczerpująca odpowiedź Pozdro
    Bmw 740i to jest coś czego znajomi ci nigdy nie wybaczą

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice
    z tym ze skrzynia caly czas dzialala normalnie, zmieniala biegi przy niskich obrotach, gdy wiecej gazu to przy wyzszych, na steptroniku kiedy chcialem. Mam ja juz wyjeta i zobaczymy jeszczeraz co powiedza w ZF, jak znow jakies 3 tysiace choc jej jeszcze nie widzieli to 1 z 2.
    1 kupie druga mam za 600E gwarantowana (przynajmniej byla w zeszlym tygodniu) i ta naprawie w pozniej w Polsce lub u sasiadow.
    2 zawioze ja na warsztat ktory specjalizuje sie w tego typu skrzyniach i niech ja sprawdza i wycenia naprawe - z tym ze jakos im nie ufam.
    W kazdym razie dzieki za odpowiedz.
    A jak kupie druga to ta i tak rozbiore, bo przeciez nie wytrzymam. :-)

    ps. ktos sie juz zajal tematem hihi\]
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •