Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wysokie spalanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    81
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skąd
    Białystok

    Wysokie spalanie

    Mam 730 '95 r. Instalacja gazowa Diego. Butla o pojemności 45 litrów i robię na niej ok 250 km po mieście, w trasie nieco więcej. Spala mi przy tym sporo benzyny, bo przy tankowaniu gazu do pełna za 120 zł muszę wlać benzyny za ok 50 zł, aby mi starczyło na wyjeżdzenie butli. Czy to normalne, że tak dużo zużywa czy cos może jest nie tak? Dodam, że ostatnio jak silnik pracuje to tak lekko jakby gwiżdze i nie wiem czy to jest rolka od paska czy może coś dzieje się z pompą paliwową.

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    to raczej normalne spalanie, u mnie wchodzi 50l czyli butla chyba 60-ka i robie na tym 300km + benzyna, jeżeli robisz krótkie odcinki to nie ma powodu do paniki wszystko jest ok, co do pisków to paski i rolki masz z przodu silnika a pompę paliwa w baku więc sam sobie odpowiedz gdzie słyszysz piski.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Z tą pb to nie zabardzo. Ja tankuje średnio raz w miesiącu za 100 w wystarcza. Staram się nie jezdzic na pb tylko odpalanie i czekanie jak się zagrzeje. A spalanie gazu mam na poziomie 15 max 16l.
    Jakie masz tam podzespoły w gazie? Wtryski reduktor itp.
    Inst diego czy diego 3G?

    Przydałyby się jeszcze jakieś screny z kompa jak to wygląda.
    Ostatnio edytowane przez Adrian1031 ; 12-02-2011 o 19:18

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    napisz jeszcze ile robisz km bo to że tobie starcza 100zł na paliwo to nie znaczy że innej osobie też wystarczy, nie każdy robi 500 km miesięcznie.
    Jeżeli ktoś robi krótkie odcinki to w zasadzie więcej jeździ na benzynie niż na gazie wszystko zależy od warunków eksploatacji.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Ja robie ok 20tkm rocznie. Wiem że nie każdy robi 500 miesiecznie. A jeszcze co do mojej jazdy to często jest tak że odpalam i ide na 10 min do domu (temp idzie prawie do 90). Ale spalanie 18 gazu + do tego 4pb na 100 to troche przesada. A przy krótkich odcinkach to pb idzie a nie gaz, nie tak jak u kolegi 4pb + 18 gazu.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    81
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skąd
    Białystok
    Robie tak z 250 km tygodniowo, czyli z 1 tys. miesięcznie. Fakt, że jeżdzę przeważnie po mieście i są to krótkie odcinki. Instalacja chyba Diego, ale nie jestem pewnien. Dziś niedziela to nie chce mi się otwierwać maski, ale w tyg zrobię zdjęcia i wrzucę.

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Jeżeli ktoś robi krótkie odcinki to w zasadzie więcej jeździ na benzynie niż na gazie wszystko zależy od warunków eksploatacji.

    tak jak już pisałem przy krótkich odcinkach po mieście takie spalanie jest możliwe :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •