Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Niebieski dym po odpaleniu m60b40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Niebieski dym po odpaleniu m60b40

    Witam zauważyłem dzisiaj kiedy odpalałem auto że dość mocno poszedł niebieski dym z wydechów, nie było to pierwszy raz ale dzieje się to zawsze kiedy trochę przegonie auto i po chwili wyłączam silnik po ok 1 h odpalam go ponownie i zakopci mocno na niebiesko, kiedy jeździ się normalnie to po ponownym odpaleniu nie wydobywa się żaden dym. Cała góra silnika była robiona do tego nowa odma, nie wiem ale ja mam obawy co do pierścieni, kompresja przed remontem góry od 11.5 na 2 cylindrach przez 12.5 na większości i na 2 13 na zimnym silniku niestety wiem że powinno się robić na ciepłym, przez 5000 km ubyło 1l oleju ale mam lekki wyciek w o ringów przy łapie od węży olejowych i puścił mi o-ring przy zakrętce filtra oleju i wypluło wtedy z 200 ml oleju , ogólnie silnik ma moc ale mam problem z telepaniem.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    yyyy z tego co wiem to pomiar komprechy sie robi na zimnym przy full otwarciu przepustnicy, wiec w sumie dobrze zmierzyles

  3. #3
    Z00FY
    Gość
    m60b40 i telepanie lub niskie obroty to częste zjawisko-to normalne. U mnie na N (jałowe obroty) obroty oscylują w granicach 600-650 rpm/min na rozgrzanym motorze. Podobno to fabryczny nawyk tego motoru u mnie czasem też się da to zauważyć ale nie zawsze i nie wiem od czego to zależy

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    u mnie też bez włączonych świateł jest 600-650 z postojówkami 750 , czy u ciebie występuje nierówne wydobywanie się spalin z wydechu, u mnie jak się stanie za autem co jakiś czas słychać jak by wypadał zapłon , wymieniłem fajki wszystkie nowe bosch trochę się poprawiło, sondy, świece mają 5000 km, odma tak samo uszczelki dekli zaworów

  5. #5
    Z00FY
    Gość
    Gdy się przysłucham kolo wydechu to slychać czasem cos pokroju wypadajacego zapłonu ale to bardzo rzadko ,nie wiem czy chodzi nam o to samo.. Wydech mam jeden na dwu rurce bo mam e32 więc nie powiem. Na minusowej temperaturze jak odpalę auto to strasznie śmierdzi benzyną z wydechu ale to normalne no i wtedy wyrażnie wolniej się wkręca na obroty (położenie dzwigni biegów w pozycji N oczywiscie nie pałuje auta tylko do niecalych 3 tyś rpm) ale to pewnie przez właściwości oleju w innej temperaturze.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    odnośnie wydechu to chodzi mi o to że słychać buczenie i co jakiś czas słychać takie puff i tak co jakiś czas, u mnie jak zimny to tez wolniej wkręca się na obroty

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    168
    BMW
    E38 730d moje ex:e34 524td,e32 730,e39 525td,e38 728,e38 740,e38 740
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    odnośnie wydechu to chodzi mi o to że słychać buczenie i co jakiś czas słychać takie puff i tak co jakiś czas, u mnie jak zimny to tez wolniej wkręca się na obroty
    Kolego u mnie jest dokladnie tak samo..Wymienilem wszystkie fajki bosch swiece NGK odme uszczelki pod kolekorem pod deklami i dalej to samo.A co do tych obrotow to juz myslalem ze jest cos nie tak ale widze ze nie tylko w moim m60b40 tak jest :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •