Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: Pomózcie dobrać instalacje do mojej e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Pomózcie dobrać instalacje do mojej e38

    Witam

    Panowie bedę potrzebował waszej pomocy...
    Otóż chcę założyć sekwencje do mojej Beaty- 740iA m60b40...

    Kwota do 3500zl (pare czesci mam założone np wlew w zderzaku, rurki miedziane przez samochód, butla (ale z innego samochodu i nie z sekwencyjnego wtrysku- PS: będzie pasować czy nie? Poza tym stare wtryski Magic- zaślepione i wolałbym wymienić na nowe)
    Wiem ze temat przerabiany ale chciałbym żeby ktoś zorientowany w temacie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi czy z ta kwota mam co szukać czy nie, a jak tak to czego mogę się spodziewać i co byłoby w tym momencie najlepsze...

    I teraz trochę szukałem na forum i mimo że jestem laikiem w tej sprawie to zauważyłem że nie można brać podzespołów typu rail i valtek...
    Dlatego panowie szybkie pytanie jakie podzespoły powinienem wymagać- musze sie zorientować zanim pojade na montaż zebym wiedział jaki zestaw powinien ile kosztować , czy nie przepłace i czego na pewno powinienem się wystrzegać...

    No i kolejne pytanie i chyba najważniejsze- czy może ktoś polecić dobry warsztat na PODKARPACIU?? Jakiś który z powodzeniem zakładał tego typu instalacje kolegom z forum...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Jak chcesz mieć dobry gaz to za 3500 ciężko będzie.
    Dobre wtryski hana 2000 8x125=1000 Magici wawal jak nie chesz marzekać. Tańszych niż hana nie ma co szukać.
    Komputer z wiązka i czujnikami też ok 1000 (chwalony stag)
    jaką masz miedź? Jak fi6 to za mała i trzeba fi8 pociągnąć.
    500 na jakieś pierdułki typu węże, lączki itp.
    został reduktor a że trzeba 2 to proponowałbym 2 goldy kme. 2x370=740 (co jakieś 30000 tys przydaje sie w nich robić regeneracje bo czasem puszczają gaz to jest 2X50zl)- taki mam

    Mamy sumę 1000+1000+500+740=3240
    Jak widać mała nie jest. Jak masz już butlę to może założy Ci ktoś za 1000 (druciaż to pewmnie i za 500 się podejmie ale takiebo bym nie proponował)

    Na takich podzespołach auto będzie smigać. Oczywiście po dobrym zamontowaniu.

    A jak chces turlać się do 3000 to załóż wtryski magici i jeden gold (ale myślę że nie po to masz to auto żeby tak jeżdzić).

    Pozdrawiam Adrian1031

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Konfiguracja, którą podał Adrian jest bardzo dobra. W zasadzie te komponenty zapewnią Ci takie same osiągi jak na Pb. Wiem o czym piszę, bo sam mam KME Diego + KME Gold (x1) + Matrixy544. KME Diego daje radę choć Stag jest o tyle lepszy, że bardziej popularny i łatwiej o kogoś kumatego. Matrixy są drogie, bo przy awarii jednego musisz wymieniać całą listwę. W wypadku Hana H2000 wymieniasz pojedynczy wtrysk, czyli zamiast 350-500zł za listwę Martixa płacisz 120zł za Hana. Gold - na co dzień daje radę, nie przycina itp. Natomiast kiedy chciałbyś się pobawić i pomęczysz auto przez dłuższy czas w górnym zakresie obrotów to niestety nie wyrabia się i kończy się frajda z jazdy. Jeśli nie masz zamiaru piłować auta, a ma służyć tylko do spokojnej codziennej jazdy, moim zdaniem, możesz zrezygnować z 2 reduktorów na rzecz 1. Zaoszczędzisz w ten sposób ok. 400-500zł (zakup + dodatkowa robota). Czy warto? Sam sobie musisz odpowiedzieć. Ja niestety nie miałem takiej możliwości, bo gaz zakładał poprzedni właściciel, lecz gdybym miał wybór to dołożyłbym te 500zł ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Dokładnie.

    Hana ma jeszcze taką przewagę nad matrixami że na w calym zakresie obrotów stałą dawkę a matrix przy wyższych obrotach zmiejsza lub zwieksza dawkę (nie pamietam dokładnie).

    tuczi77 jaką masz wersję kme?

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Adrian1031 Zobacz posta
    jaką masz wersję kme?
    W zasadzie zestaw identyczny oprócz filtrów:
    http://www.autogaz.olsztyn.pl/images/akme.jpg

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    To nie jest diego g3? Mysłałem że taki masz. U mnie jedynie co to druciaż wstawił G3 zaraz jak weszło. A poza tym to na waldemarach jade i co kilka tys km musze je kalibrwać.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Diego G3 weszło chyba w ub. roku do produkcji, a moja instalka ma już 3 lata.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja bym w dalszym ciągu się upierał przy prinsie VSI. Jeśli lpg to tylko taki.Przez 4lata użytkowania 523 na takim właśnie gazie problemów nie miałem kompletnie.Dwa razy zmieniłem tylko filtry.Żadnych regulacji czy wymiany wtrysków.

    Na zestawie prinsa zrobiłem ~115t km

    KME miałem w 528 i szczerze mówiąc co kilka tyś km miałem z nim problem

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Diego G3 weszło chyba w ub. roku do produkcji, a moja instalka ma już 3 lata.
    G3 Wyszła w 2008. Ja zakładałem w lipcu z wersją sterownika 30a a pierwsza była bodajrze 15c.

    KME miałem w 528 i szczerze mówiąc co kilka tyś km miałem z nim problem
    Z kme nie ma problemu tylko z podzesołami takimi jak wtryski i montarzem. Też przez 2 lata miałem problem. Po gwarancji wszystko poprawiłem i chodzi. Spalanie ok 14.5 po okolicy (namiastka miasta) zostały mi tylko wtryski do wymiany i bedzie ok.

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Ja bym w dalszym ciągu się upierał przy prinsie VSI.
    Jak za 3500 PLN załatwisz taką instalkę do V8 to ja chętnie będę brał od Ciebie ilości hurtowe :686: :686: :686:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •