Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 74

Wątek: Pomózcie dobrać instalacje do mojej e38

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Powiedz nam jaki masz na to budżet, wtedy coś się poszuka.
    Bo możesz wybrać, hm.. mercedesa wśród instalacji za 8000 lub jeśli masz skromniejszy budżet ale jednocześnie jeździsz jak emerty to coś za około 5000 się dobierze.
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #52
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez mariuszxd23 Zobacz posta
    Witam mam pytanie niedawno kupiłem e38 740i KAT z 1995 i chciałbym zamontować instalacje gazową co polecacie ?
    Temat był wałkowany tak wiele razy, że aż żal. Poszukaj dobrze w tym dziale a odpowiedź na pewno znajdziesz.


    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    za 8000 lub jeśli masz skromniejszy budżet ale jednocześnie jeździsz jak emerty to coś za około 5000 się dobierze.
    Jeśli poszuka dobrze w tym dziale to znajdzie dokładny zestaw składników instalacji. Ich koszt (łącznie z montażem) nie powinien przekroczyć 4tys., więc nie wiem za co niby nalży zapłacić następne 4. Za napis "PRINS VSI"? O_o

  3. #53
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    tuczi, są tacy, którzy muszą mieć świadomość, że mają Prinsa. Nie zmienia to absolutnie nic w osiągach auta w porównaniu do konstrukcji za 4kzł, ale w głowie właściciela jest świadomość, że ma się najlepszą instalację i że inni będą podziwiać i zazdrościć...

    W świecie mody (ciuszki i fatałaszki), jak patrzysz na jakąś cieniutką szmatkę bez rękawów, to myślisz sobie że przecież jest zrobiona z firanki za20 zł, a kosztuje 500. Bo jest skierowana dla klientów, którzy muszą mieć odpowiednią metkę i świadomość, że są wyjątkowi bo ich stać na taki gadżet.

    Skoro są tacy ludzie, którzy chcą zapłacić 2x więcej za instalację, to dlaczego nie skasować ich za to? Moim zdaniem, realny koszt całej normalnej instalacji dla V8 oceniany na 4kzł to i tak dużo. Bo bez marży, bez pośredników, wszystkie te elementy wraz z montażem kosztują zapewne 2500 zł.






    WRACAJĄC DO TEMATU:

    będę wymieniał na 2x KME Gold. Potrzebuję garść informacji technicznych:

    1. gdzie najlepiej zamontować oba reduktory w B44?
    2. czy to prawda że mają leżeć na boku, żeby EZ się nie brudził i blokował?
    3. każdy z reduktorów ma dwa wyjścia gazu - zaślepić po jednym?
    4. jak wyrównać ciśnienie wchodzące na listwy - czy łączyć jakimś X-pipe czy jeden do cyl 1-4 a drugi do cyl 5-8?
    5. czy dwa filtry FL-02 Czaja są dobre?
    6. Jak podłączyć dwa czujniki ciśnienia z reduktorów do centralki?
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 08-08-2011 o 12:12
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #54
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Czy ktoś zna odpowiedzi na moje pytania?

    (przepraszam, że podbijam temat)
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #55
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    No cóż, odpowiedzi nie są oczywiste... najlepiej jakby wypowiedział się jakiś gazownik, ale ja mogę póki co odpowiedzieć na podstawie moich doświadczeń:

    1. gdzie najlepiej zamontować oba reduktory w B44?
    - przed lewym kołem za światłami na przykład. Może też być za zderzakiem po lewej stronie, ale przewody gazu będą wtedy długie.

    2. czy to prawda że mają leżeć na boku, żeby EZ się nie brudził i blokował?
    - tak jest w instrukcji producenta - na boku (nie na plecach lub brzuchu - membrana ma być w pionie)

    3. każdy z reduktorów ma dwa wyjścia gazu - zaślepić po jednym?
    - ja bym polecał silvery, a nie goldy, ale jeśli goldy, to zaślepianie im zaszkodzi - to wynika z konstrukcji kanału gazowego. Lepiej połącz węże.

    4. jak wyrównać ciśnienie wchodzące na listwy - czy łączyć jakimś X-pipe czy jeden do cyl 1-4 a drugi do cyl 5-8?
    - często stosuje się kompensację trójnikami przy listwach, trochę rzadziej przy reduktorach, ale są różne szkoły.

    5. czy dwa filtry FL-02 Czaja są dobre?
    - nie wiem

    6. Jak podłączyć dwa czujniki ciśnienia z reduktorów do centralki?
    - czujnik ciśnienia dajesz jeden - bo ciśnienie wyrównujesz. Lepiej martw się o różnicę temperatur reduktorów.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    hatecraft, dziękuję za konkretne odpowiedzi.

    Z tego wynika, że Goldy generują sporo problemów konstrukcyjno-technicznych. Na forum wielu poleca właśnie 2xGold ale nikt nie chce się podzielić cennymi informacjami i doświadczeniami zdobytymi przy montażu tych reduktorów.

    Z Twoich informacji wynika też, że warto mimo wszystko zastanowić się nad 2x Magic 3 albo nad BRC Genius Max (vel 'cegła') gdyż np. taka cegła jest pojedyncza, mała i o dużej wydajności.
    Odpadnie też problem związany z wyrównaniem ciśnień, sprawdzaniem temperatur, regulacją ciśnień, przerabianiem instalacji na z 1x8 2x8..
    Niestety - nie wiem, czy problem przenikania gazu do płynu i vice versa został już konstrukcyjnie rozwiązany. Na warsztatach polecają i dają gwarancję na poprawne działanie BRC.. Pan w A8 4.2 sobie chwali tą cegłę...
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 09-08-2011 o 22:12
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #57
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez kfiatyghk Zobacz posta
    kolego mam prinsa placilem 7400zl i nie polecam wszystko drogie ! przykladowo filtr gazu 90zl... mialem kiedys w e36 gaz STAG300 i ten filtr kosztowal mnie 24zl.

    szerokosci !
    To ładnie gdzieś ciebie doją, ja za filtr fazy lotnej płaciłem 15 pln, a ciekłej chyba 2 z groszami, wymieniałem oczywiście sam.

  8. #58
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Za filtry płaciłem też podobne kwoty co bruner75. Tak więc PRINS to raczej dla tych, którzy lubią szpanować plikiem banknotów.


    Podążając nieco w temacie: co sądzicie o Bigas RI-21 Double?
    Podobno jest na silniki od 140kW - 280kW...
    Strasznie o nim mało opinii. Natknąłem się tylko na pojedynczą, że przy 200 konnym silniku ledwo się wyrabiał..


    Inną ciekawie wyglądającą propozycją jest Magic III Power (tzw. BIG)
    np. tu http://www.autogaz-market.pl/1227-RE...WER-JET-3.html
    Na forach piszą, że obsłuży B44. Ma dobrą termikę i cenę. I z tego co widzę (a właściwie to nie widzę nigdzie o tym problemie) nie przepuszcza gazu do chłodzenia..

    Zasnatawiam się tak nad tym, bo zależy mi na jak najmniejszym pruciu istniejącej instalacji z pojedynczym reduktorem.


    Mam też kolejne konkretne pytanie:

    1. centralka umożliwia ustawienie parametrów reduktora 0,95 lub 1.2 bar. Które lepsze? Jakie są za i przeciw dla każdego z nich?
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 10-08-2011 o 08:48
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #59
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Za filtry płaciłem też podobne kwoty co bruner75. Tak więc PRINS to raczej dla tych, którzy lubią szpanować plikiem banknotów.
    Chyba nie zwróciłeś uwagi jaką mam instalację. Także ceny filtrów podobne, zestaw naprawczy do prinsa (ok. 100 pln, zamiennik) wymiana ok. 20minut, regulacja gazu 50 pln. Także majątek to nie jest.

  10. #60
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Dobra, bruner75, zaskoczyłeś mnie tym, że w modelu auta masz napisany rodzaj gazu.

    Ale czy na moje pytania udało się znaleźć odpowiedzi?


    Znalazłem coś ciekawego:

    http://www.autogaz.pl/aktualnosci.htm
    Chodzi o badania drogowe na BMW 740i :-)


    Na domiar wszystkiego, zaczytałem się w forum o LPG i modyfikacji SMC, która powoduje, że ciśnienie jest absolutnie płaskie w całym zakresie..
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 10-08-2011 o 14:01
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •