Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nietypowy problem ze zbiorniczkiem wyrównawczym chłodnicy

  1. #1
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie

    Nietypowy problem ze zbiorniczkiem wyrównawczym chłodnicy

    Witam
    Koledzy mam nietypowy problem ze zbiorniczkiem wyrównawczym chłodnicy, a właściwie z wskaźnikiem poziomu płynu chłodzącego. Jakiś czas temu wskaźnik zaklinował mi się w zbiorniku podczas sprawdzania. Próbowałem go jakoś podciągnąć do góry. Niestety górna jego część (około 2cm) ułamała się i wpadła do środka zbiorniczka. Jak sądzicie czy mogę tak jeździć czy też istnieje niebezpieczeństwo, że ta ułamana część może dostać się gdzieś do obwodu i narobić naprawdę poważnych problemów? Czy niestety muszę wyjąć natychmiast zbiorniczek, znaleźć i usunąć tą złamaną część wskaźnika? Jak sądzicie co powinienem zrobić?
    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Mariusz735i ; 12-02-2011 o 15:35

  2. #2
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Nikt nie ma żadnego pomysłu? Może się wypowie ktoś kto wie jak taki zbiornik jest zbudowany i czy istnieje możliwość przedostania się takiego elementu do obiegu, np. do pompy wody itd. ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy
    Spróbuję się dzisiaj czegoś dowiedzieć, podjadę do człowieka, który ma schematy i zerkniemy czy ten mały kawałek może się gdzieś przedostać.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Jakieś 1,5 roku temu miałem to samo identyko jak Ty. Resztki wpadły do środka i tak jeżdziłem z pół roku. Po tym czasie zaczęły się małe kłopoty z zapowietrzaniem się układu chłodzenia i bulgotaniu w nagrzewnicy. Cuda już robiłe i byłem przygotowany na najgorsze. Jak się okazało nie było to nic poważnego tylko pompa wody, a przy tym jak się póżniej okazało (podczas odpowietrzania układu) uszkodzone przegrody w zbiorniczku wyrównawczym. Te przeszkadzały znacznie w dobrym odpowietrzeniu. W zbiorniczku są dwie przegrody plastikowe, które u mnie popękały w wyniu starości i napewno od resztek pływaka, który zakończony jest taką pianką jakby częśc pływająca w płynie. Ta połamała stare plastikowe przegrody, a ich resztki blokowały wyjście na dnie zbiorniczka wyrównawczego. Po wymianie zbiorniczka ASO koszt 270zł odpowietrzyło się jak należy. Nie koniecznie finał sprawy u Ciebie musi być taki sam jak mój, ale radzę wymienić. W każdym razie napewno nie jak najszybciej, ale jednak radzę.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy
    Mariusz, sprawdziliśmy schematy i wychodzi na to, ze ten mały kawałek plastiku może dostać się do pompy wody więc żeby uniknąć kłopotów spróbuj to jakoś wydostać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •