Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: układ chłodzenia 740d

  1. #1
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city

    układ chłodzenia 740d

    pytań mnóstwo , ale od początku. Jadę sobie spokojnie po trasie aż tu nagle coolant level, no to ja bach na pobocze macha w górę a tam z korka leci płyn chłodniczy, dzieki poradom olejusa miałem zapasowy w bagażniku ( uzywany ale był, niewiadomego pochodzenia generalnie ) kiedy auto ostygło odkręciłem korek i dolełem chyba 6 litrów płynu, z korka juz nie leciało natomiast miałem cały czas weże twarde jak kamień , spuszczałem powietrze co 25 km tym wężykiem cienkim, co jest po przeciwległej stronie chlodnicy , 700 km później zaparkowałem pod domem . Dowiedziałem sie gdzie jest odpowietrznik chlodnicy , kupiłem nowy korek w aso i teraz moje pytanie brzmi
    1)w 740d jaki on powinien być , na dostałem do 1,4 bara w aso w bagażniku byl 2,0 bara a w chlodnicy miałem 1,2 . także rozbieżnośc jest i to spora,
    2) ile jest odpowietrzników w układzie chłodzenia 740d ??? ja wiem tylko o tym na chlodnicy , jest jeszcze na termostacie agr-u ale to chyba nie wykonalne jest tam sie dostać bo on jest pod kolektorem dolotowym,a glupota jert sciagać kolektor kupować nowe uszczelki,rozkładać sporą część silnika zeby dostac sie do odpowietrznika , tamtym tez trzeba czy nie???
    3) ile trzeba wlać płynu??? ma maxa aż wyleci ze zbiorniczka wyrównawczego czy mniej????
    4) jak twarde muszą byc weże od chlodnicy ???
    5) czy jak nacisne wąż górny od chlodnicy mam słyszeć coś w chlodnicy???jakies przelewanie??? kiedy silnik jest oczywiście wyłączony i zimny .
    6) kiedy mam uznac ze mam odpowietrzony układ chlodzenia całkowicie??? juz któryś dzień odpowietrzam i dalej leci powietrze z odpowietrznika a juz chyba ze 3 bańki płynu wlałem bo wycieka płyn razem z powietrzem przez ten odpowietrznik , jest jakaś szybasza metoda na zrobienie tego???
    Ostatnio edytowane przez szczurek ; 11-02-2011 o 15:47
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Witaj

    Przeżywałem już podobną historię do Twojej... Zanim zacznę Cie "straszyć" odpowiem na Twoje pytania:
    1. U mnie jest korek 1,4 bara - więc tym razem masz dobry...
    2. W silniku M67 masz 4 odpowietrzenia: na zbiorniczku wyrównawczym, na termostacie AGR'u oraz po 1 na głowicę
    3. Poziom płynu kontrolujesz przy pomocy "patyczka" który wypływa ze zbiorniczka - ma on być na równi z końcem zbiorniczka
    4. Węże na nagrzanym aucie powinny być lekko twarde, ale tak byś mógł je ścisnąć ale lekko
    5. Tak, dokładniej powinieneś słyszeć podnoszenie się płynu w zbiorniczku wyrównawczym
    6. W momencie kiedy przestanie z odpowietrzników lecieć powietrze. Ja zawsze odpowietrzałem tak, że najpierw wszystkimi odpowietrznikami starałem się to zrobić a później otwierałem korek i zostawiałem silnik na pracy na jakieś 30min..

    U mnie takie objawy skończyły się wymianą uszczelkami pod głowicami oraz jednej głowicy - stało się też od tak, bez powodu... Podjedź do jakiegoś warsztatu i niech Ci zrobią test na zawartość CO2 w zbiorniczku wyrównawczym i już będziesz wiedział więcej...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •