Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sprężyny m-technik do seryjnego zawieszenia e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19

    Sprężyny m-technik do seryjnego zawieszenia e38

    Witajcie. Ostatnio chodzi mi po głowie wrzucenie sprężyn m-technik do mojego e38. Rozmawialem z 7ką mówił że nie powinno być problemu. Dzwonilem do kilku punktów ASO i nie dają gwarancji że sprężyny będą pasować do seryjnych amortyzatorów i polecają amortyzatory i gumy od m-technika...

    Czy moze ktos jeszcze potwierdzic ze nie powinno byc problemów z montażem tych sprężyn do seryjnego zawieszenia ?
    e38 m62TUb44 740i

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    a duze jest obnizenie?hmm ciekawy jestem gdzie mozna takowe znalesc:>

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    kolega 7ka mówil ze ok -20mm.
    Dostępne są w ASO, ale ASO po VINie nie moze okreslic czy beda pasowaly, mogą tylko powiedziec to co oni zalecają do danego modelu
    e38 m62TUb44 740i

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    a moze ktos cos o cenie powie?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    1950pln komplet.
    Niestety boje sie ryzykować bo zawieszenie M-technik różni sie troche od seryjnego.

    Pytanie czy np jakies sprężyny Eibacha -30/-20 zmienią charakterystyke pracy zawieszenia i np samochod bedzie twardszy ? Czy da rade takie sprężyny do seryjnych amortyzatorów Bilsteina B4?

    Ogolnie to caly czas sie zastanawiam. Wydaje mi sie ze mam z tylu troche siadnięte sprężyny wiec temu myśle o nowych. Sprawdze jak cenowo maja sie takie jak mialem fabryczne OE. Nie przychodzi mi nic do glowy co zrobic, ani zadna inna firma coby chociaz kupic standardowe sprezyny, ktore jakosciowo bylyby zblizone do OE
    e38 m62TUb44 740i

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Ja to seryjnych Sachs'ów założyłem Low-tec'ki -50/-35 bo innych wtedy nie mogłem znaleść , z czasem siadło -45/-30, twarde nie są, auto stabilniejsze na zakrętach, nie zauważyłem różnicy w pracy amortyzatora więc jest OK.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja mam lowteca + B4 i powiem ci ze jest twardo, na seri bylo duzo lepiej, tyle ze teraz auto tak dobrze sie prowadzi.....

    a i przestrzegam przed sprezynami w opisie (obnirzenie w zaleznosci od wersji silnikowej) jak sprawdzisz w katalogu lowteca to widac ze jest konkretna sprezyna pod konkretny silnik, -50 przy 728 a przy 750 chyba bedzie sie roznic??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Nie wiem własnie co zrobic. Patrząc na tył samochodu wydaje mi sie ze sprezyny z biegiem lat już siadły i tylko i wylacznie dla tego kusi mnie do zakupu nowych. Wszystko byloby super, gdyby na bank mtecha pasowały, wtedy niemartwilbym sie niczym i je kupil. Jutro powinienem wiedziec ile kosztują normalne OE BMW.
    A moze mam takie glupie wrazenie ze tylek troche usiadł.

    Jest mozliwosc jakos wymierzenia jak wysoko samochod stoi i powrównanie do jakiegos wzorca ? Czy samochod moze ciut opasc przez amortyzatory? Wydaje mi sie ze mam jeszcze fabryczne, w tym tyg powinny dojsc nowe, wiec chcialem za jednym zamachem moze sprezyny i amortyzatory....
    e38 m62TUb44 740i

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •