Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Problem którego nie potrafią rozwikłać okoliczni mechanicy :/ BMW E38 730d 1999r.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    E38 730d 184KM 1999r.
    Skąd
    Łuków

    Problem którego nie potrafią rozwikłać okoliczni mechanicy :/ BMW E38 730d 1999r.

    Witam Wszystkich, z góry przepraszam jeżeli źle dodam temat bądź też w nieodpowiednim dziale, ale jestem tu zupełnie nowy, a mam ogromny problem z moją 7demką ;-/ Chciałbym Was prosić o pomoc, otóż moje auto ma problem z odpaleniem.
    Gdy stoi w garażu gdzie jest +15C, samochód odpala bez większego problemu, gdy wystawię go na zewnątrz nawet na 5min auto nie odpala mimo że silnik jest jeszcze ciepły. Dodam że wymieniłem dziś 4 świece żarowe na nowe BERU (2 nie mogłem wykręcić), wymieniłem przewody paliwowe, sprawdzałem czy jest prąd na "fajkach" od świec żarowych (10,5V na każdej). Świece na pewno grzeją. Dodam również że nie dawno wymieniłem turbinę na nową, aha i po ostatniej wizycie u mechanika zauważyłem że w gniazdach wtryskiwaczy pokazuje mi się ropa :/ ale mimo to auto w garażu zwyczajnie odpala a na dworze bez względu na to czy silnik jest jeszcze gorący czy zimny nie odpala ;/ prosiłbym Was o pomoc, bo nie mam zielonego pojęcia co może być tego przyczyną, mechanikom z mojej okolicy to aż strach oddawać auto...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    czytaj kolego i szukaj a poradę jakąś sam znajdziesz ,resztę tematu pomożemy .;
    Ostatnio edytowane przez Mirosław ; 10-02-2011 o 22:33

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    E38 730d 184KM 1999r.
    Skąd
    Łuków
    w tym problem że już 2 miesiące auto stoi :/ znalazłem wiele podobnych tematów ale wszędzie koncentrują się na świecach żarowych bądź ich sterowniku. Heh dodam jeszcze że na desce świeci mi się cały czas kontrolka od ładowania akumulatora (z tego co wiem do wymiany mam jeszcze regulator napięcia) aha i czujnik temp. zew. pokazuje mi cały czas -40C, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, jeżeli ktoś miałby jakiekolwiek sugestie to będę bardzo wdzięczny :-) Pozdrawiam

    zapomniałem jeszcze dodać że nawet gdy auto stoi na dworze i jest mroźno, a delikatnie wspomogę rozruch plakiem w kolektor dolotowy, auto odpala bez problemu i pracuje dalej normalnie dopóki go nie zgaszę, po czym problem pojawia się na nowo :/
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 11-02-2011 o 01:07

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    podłączałeś może komputer ?

    Jesli czujnik padnięty wymień, drogi nie jest, a czasem nasze samochody potrafią unieruchomić takie małe pierdołki
    e38 m62TUb44 740i

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Bardzo możliwe, że problem leży w czujnika położenia wałka.


    Z którego Łukowa jesteś, śląskiego koło Rydułtów?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A co mowi komputer? Podlaczyles juz gdzies ? Jesli nie zacznij diagnoze od komputera.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    E38 730d 184KM 1999r.
    Skąd
    Łuków
    Panowie dziękuję za zainteresowanie moim postem, otóż problem w tym że byłem u elektryka(na komputerze*) i nie stwierdził żadnych błędów poza zbyt niskim ładowaniem i spaloną żarówką, miałem tym autem małą przygodę po czym musiałem malować oba przednie błotniki, może masy gdzieś nie ma ? choć sprawdzałem widoczne połączenia i czyściłem wiele razy. Spróbuje wymienić czujnik wałka zobaczę czy to pomoże

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    E38 730d 184KM 1999r.
    Skąd
    Łuków
    jestem z Łukowa woj. Lubelskie... jeżeli jest ktoś w stanie udzielić mi odpłatnej pomocy byłbym zainteresowany...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    E38 730d 184KM 1999r.
    Skąd
    Łuków
    jeszcze jedna ważna rzecz zauważyłem, że z prawej strony auta (strona pasażera) przy wiązce od lampy przedniej jest jedna wolna kostka w której został jakby kawałek plastiku (urwany) czy możliwe że tam gdzieś znajduje się jakiś ważny czujnik ? wiązka wchodzi w błotnik prawy ale gdzie biegnie dalej nie mam pojęcia...

  10. #10
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez archiecur Zobacz posta
    wiązka wchodzi w błotnik prawy ale gdzie biegnie dalej nie mam pojęcia...
    a jaka masz temperature zewnętrzną na komputerze?
    może to od czujnika temperatury?
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •