Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Problem którego nie potrafią rozwikłać okoliczni mechanicy :/ BMW E38 730d 1999r.

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    E38 730d 184KM 1999r.
    Skąd
    Łuków
    czujnik temperatury zew. mam urwany pokazuje -40C w dodatku jak otworzę drzwi to cały czas samo załącza mi się webasto... ale czy to możliwe że czujnik temp. zew. wpływa na odpalanie ?

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    ............
    Ostatnio edytowane przez Mirosław ; 20-06-2011 o 20:11

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Kolego archiecur cos marnie twoj mechanik zdiagnozowal to auto , jesli nie miales zadnych bledow a masz problem z temperatura z webasto ... popros kogos w okolicy zeby podlaczyc pod dobry interfejs. Na twoim miejscu nie wymienial bym czujki walka przed diagnoza.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Dokladnie tak jak mowia koledzy.zacznij od podpiecia sie pod lepszego kompa i wtedy dopiero bedziesz wiedzial co sie dzieje.swoja droga moj znajomy mial podobna sytuacje w swojej 740d i jesli dobrze pamietam padl mu zawor trzymajacy cisnienie w listwie tak ze jak samochod byl zimny to tylko odpalka z pomoca plaka ale z tego co piszesz u Ciebie jest chyba inny problem

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez puchacz Zobacz posta
    padl mu zawor trzymajacy cisnienie
    Co to za zawór? W Dieslu kojarzę regulator ciśnienia a pompie wysokiego ciśnienia myślimy o tym samym?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    E38 730d 184KM 1999r.
    Skąd
    Łuków
    Dzięki Panowie za wszystkie pomysły, moim zdaniem może to być jakiś czujnik, ale prawdę mówiąc nie chciałbym kupować i wymieniać wszystkich jeden po drugim... Nie wiem też jak sprawdzić w domowych warunkach choćby ten regulator ciśnienia na listwie. W poniedziałek jestem umówiony z człowiekiem który naprawia tylko BMW, podobno ma sobie z tym poradzić, dam na pewno znać co było uszkodzone, ile kosztowało itd. Pozdrawiam

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    10
    BMW
    E38 730d 184KM 1999r.
    Skąd
    Łuków
    Dzisiaj jak odpaliłem auto zobaczyłem chmurę dymu szarego z wydechów, szara (nie biała nie niebieska) zastanawiam się czy to faktycznie jednak nie wtryski .... aczkolwiek auto trochę pochodziło i przestał dymić na jakiś czas, potem przejechałem sie kawałek po podwórq i znowu puszczał chmurki szare heh

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    164
    BMW
    730d 99"
    Skąd
    okolice częstochowy
    Ja u siebie miałem podobny problem z odpalaniem. Stawiałem na pompke paliwa, pojechałem do dobrego elektromechanika podpiął pod kompa i jeden z głównych błędów to "usterka czujnika położenia wałka rozrządu" po kilkukrotnym kasowaniu go było ok. (błąd pojawiał się co kilka minut). Teraz narazie jest ok.
    seria siedem drugą miłością...

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Co to za zawór? W Dieslu kojarzę regulator ciśnienia a pompie wysokiego ciśnienia myślimy o tym samym?
    W nowszych 3.0D jest zawór na listwie paliwowej. Ma takie same zadanie jak regulator ciśnienia paliwa w benzynie, z tym, że jest on w tym przypadku sterowany przez DDE.
    Jak jest 4.0D nie wiem, nie zagłębiałem się w ten temat.

    W 3.0D w e38 na pompie jest zawór paliwa, ale z niskiej strony. Czujnik ciśnienia z niskiej strony jest na filtrze paliwa. Na listwie jest jedynie czujnik ciśnienia z wysokiej strony.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Czujnik ciśnienia z niskiej strony jest na filtrze paliwa. Na listwie jest jedynie czujnik ciśnienia z wysokiej strony.
    Wyjaśnij co rozumiesz przez niska i wysoka strona bo nigdy nie słyszałem takiego sformułowania?
    Ja z tego co pamiętam ten na listwie jest właściwym głównym czujnikiem ciśnienia paliwa, który współpracuje właśnie z regulatorem czujnika. Ten na filtrze jest czujnikiem korzystającym z informacji o temperaturze zewnętrznej służy do kalibracji całego systemu i nadzorowania jego prawidłowego działania, na bieżąco koryguje dane pomiędzy całym układem a DDE można go uznać za takiego pośrednika wymiany danych który głównie ma za zadanie nadzorować pracę reszty aby nie okazało się, że pomiędzy nimi występują jakieś skrajności. Jeżeli mnie pamięć myli proszę o poprawienie mnie ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •