Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Komputer plus błędy.

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    724
    BMW
    E32 730 I m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    1

    Komputer plus błędy.

    Opsując team chodzi o to ,że po zakupie 730 V8 był włozony xenon podobno najbardziej amatorski jaki jest dostepny za 69.99 na allegro więc z dowodem bym sie pozegnal przy 1 lepszej okazji. Po założeniu normalnych ludzkich świateł ( z rozbitego dawcy części ) wyskoczyły mi następujące błędy
    -Kein bremslicht
    -Abbendlicht
    -Bremslange
    -Betriebslange
    -kennzeilicht
    -standlicht
    -nebelicht von.

    Co teraz z tym fantem zrobic?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa

    Unhappy

    Przedewszystkim proponuje przestawic komputer w aucie na według mnie bardziej zrozumiały jęz.angielski.Po co sie katować tym " kom na hauzen kinder mahen"?
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 10-02-2011 o 17:24

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    a te swiatla zmieniales przy podlaczonym aku, czy miales odlaczony?
    sproboj odlaczyc aku na godzine, jezeli to nie pomoze, to podlacz pod kompa i kasowanie bledow kompem

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    błędy oznaczają że poprostu nie ma żadnych świateł komputer tak to wykrywa dzis zapaliło mi sie kein bremslich co oznacza całkowity brak stopu zrobiłem oczywiście to. Co komunikaty oznaczają to sobie znajdziesz bez problemu
    Proponuje tak otworzyć mache po stronie kierownicy masz skrzynke z bezpiecznikami sprawdź je spalone wymień otwórz bagaznik w bagazniku są dwie lampki podświetlające to sie czasem pali i malo kto to robi albo nie ma wcale albo jedna ja zrobilem i mam dwie sprawdź tamte żarówki błędu nie wywala ale na wszelki wypadek sprawdź żarówki i styki podświetlania tablicy w klapie tylnej sprawdź żarówki oraz styki oprawek lamp tylnych bo z tego co zauwazylem u innych w bemach co były na czesci i w tym w mojej to troche zakała bo styki lubią korodować jak masz korozje wyczyść ja robie to papierem ściernym skontroluj żarówki oprawek i ich dolną stopke z cyny czy nie zaśniedziała włóż i powiedz czy któryś z komunikatów zniknął czy też nie ma wcale. W E32 czasem pojawia się również kwestia przekaźnika lamp w skrzynce bezpieczników które często mają zimne luty miałem to u siebie powoduje chwilowy brak zasilania swiatła np na dołku i juz wywala błąd ty wysiadasz sprawdzić a tu wszystkie świecą jest to długi przekaźnik w zółtej obudowie z napisem hella w niektórych E32 jest poprostu pusty i ma zwykłą blaszke tych "przekaźników" problem juz nie dotyczy

    Jeszcze jeden bremsbelag dotyczy czujników klocków hamulcowych co nie ma związku ze swiatłami można to zignorować jeśli okładziny są wporządku

    Co do błędu betriesblage bema sugeruje Ci że nie wiesz jak ogarnąć problem i że powinieneś zajżć do instrukcji obsługi gdzie napisane jest by sprawdzić żarówki i bezpieczniki.

    Tych komunitatów nie resetuje sie komputerem poprostu jak bedzie działać komunikaty znikną owszem można zresetować kompem lub odłączyć aku to po odpaleniu bedzie czysto ale odrazu jak naciśniesz stop i włączysz światła komunikaty znowu sie pojawią
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 10-02-2011 o 20:38

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    na temat tych błędów pisałem jak to wyleczyć aby się nie wyświetlały jak coś nie tak to na PW lub gg pomogę

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez KaczyDJ Zobacz posta
    Tych komunitatów nie resetuje sie komputerem poprostu jak bedzie działać komunikaty znikną owszem można zresetować kompem lub odłączyć aku to po odpaleniu bedzie czysto ale odrazu jak naciśniesz stop i włączysz światła komunikaty znowu sie pojawią
    Oczywiscie, masz racje
    w typowych przypadkach, gdzie walnie bezpiecznik, albo zarowka czy przewod, reset kompem niewiele da. W przypadku kolegi komunikaty pojawily mu sie po wymianie lamp, a nie dlatego ze np. razem z wymiana lamp klocki sie zuzyly. Zgodze sie ze warto sprawdzic bezpieczniki.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Jak sprawdzi wszystko i stwierdzi ze juz wszystko jest ok dodatkowo zresetuje komputer lub skasuje błędy napewno to nie zaszkodzi a będzie większe prawdopodobieństwo że już znikną na dobre.
    Mogę Ci jeszcze zasugerować sprawdzenie przeczyszczenie i psiuknięcie środkiem penetrującym kostki lamp tylnych tak dla pewności. Nebelicht von oznacza swiatła przeciwmgielne z przodu też to przerabialem przyznam jest troche bawienia sie sprawdź czy ci działają oba przeciwmgielne jeśli nie sprawdź żarówki kostki i wsówkę żarówki halogenu następnie główny konektor wiązki elektrycznej zderzaka znajduje się on po stronie kierowcy pod maską pod lampą tylną dojście z góry jak i z dołu.W tym konektroze zdaża się że jego wsówki śniedzieją gdzieś kiedyś widziałem stronke ze zdjęciem jak to wygląda ale nie wiem już gdzie to było.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 11-02-2011 o 12:03

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    724
    BMW
    E32 730 I m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    1
    Błędy raz są a raz nie ma. kostki przeczyszcze jak będzie pogoda. Teraz druga sprawa
    NIe działają mi szyba kierowcy i lewa tylna szyba/prwa przód i tył działają
    Chciałem sprawdzic bezpiecznik ale nie wiem gdzie on jest <wstyd>

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    musisz sprawdzić kable w drzwiach na zgjęciu i kable przy włączniku u mnie jeden sie "złamał" przy włączniku drzwi cykało jak brałem w góre była zamknięta w dół nie było dźwięku i wtedy ani włącznik z drzwi ani ten z tunelu nie otworzy szyby jak tamten włącznik z drzwi nie ma połączenia
    Co do bezpiecznika drzwi to nie wiem czy taki jest ale jeśli jest to znajdzie się on pod kanapą tylną.Chyba wiesz gdzie jest skrzynka pod kanapą widać ją odrazu.
    Powiedz czy jest jakiś dźwięk jak bierzesz w włącznikiem w dół i w górę w tunelu kabli nie patrz bo tam nie ma możliwości żeby któryś kabel mógł się urwać chyba że ktoś tam coś grzebał.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 11-02-2011 o 14:03

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    724
    BMW
    E32 730 I m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    1
    dzwięku zadnego raczej nie ma. Jest możliwość ze rozpieły kostki w drzwiach ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •