Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zbieżność kół z przodu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa

    Zbieżność kół z przodu

    Witam wszystkich. Mam kłopot z ustawieniem zbieżności kól przednich.Zawieszenie niema zadnych luzow.Sprawdzałem na "szarpaku".Jedyny który był to na sworzniu dolnego wahacza ktory wyeliminowalem wymieniajac go.Od dosc dawna zuwazylem ze prawa opona nadmiernie zuzywa sie po zewnetrznej stronie.Zbieznosc byla ustawiana zawsze po ingerencji w zawieszenie typu wymiana czesci.Jednak chcac doszukac sie przyczyny zuzywania wyzej wspomnianej opony przyjrzalem sie czescia zawieszenia blizej.I stwierdzam ze te gamonie ustawiajacy zbieznosc odstawiaja lipe.Mianowicie jeden drazek kierowniczy od drugiego jest krotszy o ponad 2 cm.Auto co prawda nie sciaga absolutnie.Ale wydaje mi sie ze to jest przyczyna problemu.Tym bardziej ze znajomy opowiadal mi o takiej sytuacji w swoim aucie.Gamonie od ustawiania zbieznosci odprawiaja lipe krecac na chama drazkiem zakleszczajac na nim zajebiste szczypce zeby cokolwiek go ruszyc i uzyskac jakis efekt.Na ogol gwinty sworzni sa zardzewiale tak jak i opaski sciskajace wiec nikt z nich nie bawi sie w demontaz tych drazkow celem "uzdatnienia" ich i przeprowadzenia prawidlowej regulacji wiec kreca ktorym sie da i jak sie da. Osobiscie wydaje mi sie ze oba drazki powinny byc tej samej dlugosci uwzgledniajac jakas delikatna roznice,oczywiscie nie 2 cm.Chcialbym sie dowiedziec jaka dlugosc powinny miec one fabrycznie.Jaka jest dlugosc wyjsciowa?Jak to powinno byc zmierzone?Od srodka sroby sworznia do srodka sruby drugiego? Mam zamiar ustawic ich dlugosc na taka jaka powinna byc, aby oba byly tej samej dlugosci i udac sie dopiero na ustawienie zbieznosci.Nastepna sprawa to ze jesli tak je ustawie to napewno jakos mocno zmieni sie ustawienie kierownicy.Jesli tak bedzie to musze ja jakos przestawic.Bo przeciez nie kaze gamoniowi od zbieznosci wynajdywac jakis dzikich ustawien drazkow zeby kierownica byla prosto bo znowu wszystko bedzie do kitu.Czy w e32 z Air Bag-iem to problem?Gdzie moge znalezc potrzebne dane odnosnie ustawienia zbieznosci?Jakos slabo z literatura tech. do E32.Zawsze polegalem na ksiazkach z wydawnictwa Haynes poswieconych konkretnym modelom.Do e32 zero.Co sądzicie o opisanym problemie ?Prosze o rady.I jeszcze pytanie gdzie w W-wie jest ktos kompetentny od ustawienia zbieznosci?Zawsze robilem to u Błonskiego w Zielonce/Ząbkach ale efekty juz znacie.
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 10-02-2011 o 17:16

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar hollywood
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    58
    BMW
    730i 1992
    Skąd
    Warszawa
    Najpierw zobacz , czy kierownica robi tyle samo obrotów w lewo i w prawo. Może być przestawiony na przekładni i wtedy drążki nie będą równo.
    Ja też od czasu do czasu zaglądam do Błońskiego, dobrze robi, ale zbieżność to lipa. Mogę Ci polecić szczerze warsztat na Modlińskiej w Wawie. Biorą chyba 200 za przód i tył. Nie pamiętam numeru, ale jest to jadąc w stronę Wawy od Jabłonny około 300m za skrzyżowaniem z Mehoffera. Mogę również polecić niepisany warsztat Bmw moich kolegów też w tym rejonie ul.Gąsiorowskiej 21. Zajmują się mechaniką, blacharką, zbieżnością, a także naprawą i nabijaniem klimy. Pod kompa również się podepniesz u nich. Jak chcesz to dam Ci numer do nich, to sobie pogadasz.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Dzieki za info.To zapodaj mi tel. do tych z ul.Gasiorowskiej 21

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar hollywood
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    58
    BMW
    730i 1992
    Skąd
    Warszawa
    515-154-479. Czynne 9-18, sobota 9-14
    Ostatnio edytowane przez hollywood ; 11-02-2011 o 08:04

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Często gałki mają różną długość gwintu, w zależności od producenta i partii. Dlatego to o niczym nie świadczy. Dodatkowo możesz mieć przestawioną kierownicę na wieloklinie itp.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Ale ja mierzylem dlugosc drazka od srodka sruby jednego sworznia do srodka drugiego wiec dlugosc gwintu jest bez znaczenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •