Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Pęknieta sprezyna...co zrobic??? kilka pytan

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów

    Pęknieta sprezyna...co zrobic??? kilka pytan

    e38 740i m62 1997r zawieszenie z EDC... wczoraj pekla mi sprezyna z przodu i mam kilka pytan
    - czy przy zakupie jest roznica pomiedzy sprezyna do zwyklego amortyzatora a amora z EDC??
    - kupic nowe czy uzywane
    - kupic jedna czy dwie
    - na jakie problemy moge sie natknac wymieniajac sprezyne... na co szczegolnie uwazac itp??
    z gory dzieki za pomoc..
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    kupić 2 sztuki sprężyn nigdy się nie wymienia tylko z jednej strony dotyczy tez zawieszenia ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    tak myslalem:) a nowki czy uzywki generalnie chodzi o to ze w sklepie u nas maja jakies sprezyny za 200zł i za 400zł jakies tam firmy mi powiedzial ale wlasnie czy nie lepszy uzywany oryginal ??? zanim kupie wole o wszystko zapytac:) orientuje sie ktos ile kosztuja w ASO???
    Ahaaa a czu sprezyny z 540i e39 sa takie same???
    Ostatnio edytowane przez royal ; 10-02-2011 o 10:25
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Jak kupisz używki to proponuje je dać do utwardzenia i po kłopocie ja przynajmniej tak będę robił ze swoimi od 750 bo mi siadły amory z tyłu ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Sprężyny-wymiana.

    Witam
    Ja właśnie wczoraj wymieniłem 2szt nowe KYB. Z wymianą nie ma problemu i idzie szybko jeśli masz odpowiedni sprzęt, ściągaczami trochę ciężko, bo to kawał sprężyny-:). Ja odkręciłem łącznik stabilizatora od amora, później mocowanie samego amortyzatora za tarczą hamulcową i na końcu mocowanie na kielichu na samej górze- wtedy wyciągasz cały amortyzator. Do sprężyny mam takie sprytne urządzonko w którym mocuje cały amortyzator i ściskam sprężynę, przekładam na nową i z powrotem do samochodu. Przed wyjęciem amortyzatora-na samym początku warto poluzować śrubę na trzpieniu amortyzatora na kielichu-:). Co do samych sprężyn to powiem tak- w wakacje kupiłem używkę na alledrogo-:) i wymieniłem ją. Teraz się to zemściło i pękła. Lepiej odżałować i kupić nowe.
    Ważne też jest żeby Ci dobrali sprężyny do Twojego modelu silnika, od 3,5L są wzmacniane. Oznaczenie tych które ja kupiłem to RH2597 KYB 133zł za szt. Jeśli będziesz miał pytania to chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    AAA, nie ma róznicy czy z EDC czy bez. -:))

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    AAA, nie ma róznicy czy z EDC czy bez. -:))
    To nie jest prawda. Wymieniałem u siebie w ubiegłym roku i sprężyny były dobierane wg VIN. Podobno istotna dla poprawności działania EDC jest twardośc sprężyny i biorą VIN aby określic wyposazenie i przez to wagę samochodu. Przyjechały z fabryki z BMW specjalnie dopasowane do mojego samochodu. Chyba nie jest wszystko jedno co się założy.
    monster_pl

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    AAA, nie ma róznicy czy z EDC czy bez. -:))
    Rodzajow sprezyn jest chyba z 15!! Zwazajac na cene amorkow z EDC to lepiej kupic wlasciwe :) bo uszkodzenie amorow EDC walnie cie porzadnie po kieszeni...

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Mirek Zobacz posta
    Jak kupisz używki to proponuje je dać do utwardzenia i po kłopocie...
    Mozesz rozwinac ta mysl ... ??
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Co ty chcesz rozwijać ie słyszałeś nigdy o hartowaniu ??? są firmy co się zajmują sprężynami od zera czyli wyrób wg. życzenia przynajmniej w Ostrowie WLKp jest jedna ;)
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 11-02-2011 o 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •