Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Dorabianie kluczyka

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie

    Dorabianie kluczyka

    Mam pytanie czy wiecie jaki jest koszt dorobienia kluczyka ale pelnego z pilotem i czy da sie to zrobić jak mam tylko kluczyk zwykly nie jakis tam specjalny z kodami a i najważniejsze jak da sie to zrobic to gdzie ??? Pozdrowionka dla Wszystkich
    Risorius ;-)

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Jeśli w ogóle to moim zdaniem tylko w ASO.
    Koszt kluczyka z pilotem to ok. 650,-zł

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    i czas w ASO to około 12 - 14 dni roboczych :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Da się to zrobić bez problemu (po numerze VIN, o ile nie miałeś żadnej kombinatoryki) ale tylko w ASO. Przerabiałem temat niedawno. Masz kluczyk "z kodami", nawet jeśli o tym nie wiesz ;)

    Koszt mniej więcej taki jak Wojtek podał, czekałem trochę krócej (koło tygodnia).
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Kluczyki jak pamioętam zaczynają sie od 150 - 550 zlotych w zaleznosci, czy zwykły, czy z pilotem itp Tylko ASO, musisz być z dowodem osobistym i rejestracyjnym aby potwierdzić własnosć samochodu..

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Komplet kluczyków w E38 składa się z dwóch głównych (z pilotami), jednego serwisowego (bez dostępu do schowka i bagażnika) i jednego portfelowego.
    Ja mówiłem o głównym.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mik735
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    735i M62
    Skąd
    lubuskie
    a mi sie popier... ten uklad w kluczyku i tak sobie mysle dorwe jakis dzialajacy wymienie tą płytke i bedzie cacy :D ale w sumie wtedy bede mogl otworzyc kazde bmw czyli reasumujac pomysl do bani(chodzi mi o dzialanie w roznych kluczykach na roznych czestotliwosciach)?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez pzn735i
    a mi sie popier... ten uklad w kluczyku i tak sobie mysle dorwe jakis dzialajacy wymienie tą płytke i bedzie cacy :D ale w sumie wtedy bede mogl otworzyc kazde bmw czyli reasumujac pomysl do bani(chodzi mi o dzialanie w roznych kluczykach na roznych czestotliwosciach)?
    ??? Piłeś coś? Żarcik ;)

    Co ma być cacy? Zakładając że nawet byś sobie to wymienił - to po prostu zyskasz pilota do innego samochodu (dawcy) w obudowie Twojego kluczyka (w tym z samym "grotem" pasującym do Twojego zamka).
    Pytanie jeszcze co z immobiliserem - w zależności gdzie dokładnie siedzi ten chip, będzie pasował do jednego albo drugiego auta.

    Tak mi się wydaje. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mik735
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    735i M62
    Skąd
    lubuskie
    ok. czyli zyskuje pilota(w tym wypadku po swapie dziala ale nie na moje auto)dzialajacego.immobilaiser siedzi pod plytka w kluczyku(tym ktory posiadam)wiec omijam ten temat.czy jest mozliwosc ustawienia parametrow czestotliwosci ukladu z `obcego` kluczyka do mojego?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Panowie:) ja mam inny problem... mianowicie mam jeden kluczyk z pilotem:) tyle ze pilot otwiera auto i zamyka itd:) ale sam kluczyk dziala tylko i wylacznie do stacyjki:) komus kiedys sie zlamal kluczyk w drzwiach(zamek w drzwiach tez jest w stanie srednio uzywalnym) i cos pokombinowal wymienil tylko stacyjke(po tym zabiegu zaczela palic sie kontrolka poduszki.. tak mi powiedzial tzn:) ) i generalnie mam jeden kluczyk z pilotem ktorego grot dziala tlyko ze stacyjka :) chcialbym go dorobic... i co ja im w ASO powiem?... nie ma innej opcji w autoalarmach gdzies czy cos?:> srednia sprawa w sumie... aku padnie to do auta sie nie dostane... wrr... jakas koncepcja na "zabezpieczenie" ? bo wychodzi na to ze mam jeden pilot do otwierania i jeden kluczyk do odpalania... ale jak zgubie to oba i wtedy dupa blada... jedyna opcja to chyba pilnowac kluczyka jak oka w glowie... jakas koncepcja?:> chyba jedynym ratunkiem byloby kupienie stacyjki i zamka od jednego auta z 2 kluczykami(pilotami)... ale to nie sa chyba tanie rzeczy... : )




    EDIT:

    http://allegro.pl/bmw-e38-e-38-klucz...480940294.html <- taki komplet zalatwi sprawe?

    http://allegro.pl/stacyjka-ews-klucz...437552056.html <- tu jest podobny zestaw w ktorym jest dodatkowo sterownik silnika (rzecz niezbedna? zeby sie nie okazalo ze kupie zest 1 i nie ebdzie dzialalo...:) )

    moje bmw e38 95 3.0 man
    Ostatnio edytowane przez JointoVicz ; 28-02-2011 o 08:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •