Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Lewe powietrze m30b30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    Unhappy Lewe powietrze m30b30

    Oddzielny temat o lewym powietrzu. Znalazłem tylko ogólne informacje..nic konkretnego niestety. Otóż faluje mi silnik. Silnik krokowy ok, przepływomierz ok, pompa paliwa nowa, filtr paliwa wymieniony, sonda dzisiaj wymieniona na nową, przewody nowe, kopułka nie nowa, ale po wyczyszczeniu papierkiem styków w środku nic się nie zmieniło, świece nowe, założone kilka km temu NGK, zawory wyregulowane na 0,30mm. Byłem u 2 fachowców, i podzielają zdanie mojego ojca, że to lewe powietrze. Rura między przepływomierzem a przepustnicą byłą trochę popękana, ale raczej nie na wylot, a dodatkowo ktoś zamontował tam zabezpieczenie przed wybuchem. Odkręciłem tą blaszkę w środku żeby był lepszy przepływ powietrza bo gaz mi i tak nigdy nie strzelił jeszcze. Kupiłem silikon i (wygląda ch*****, ale mam już dość problemów z obrotami i jestem zdesperowany) okleiłem CAŁĄ TĄ RURĘ DOOKOŁA, tak, że nie ma opcji, żeby była już nieszczelna.

    A obroty...jak falowały tak falują.

    Dodatkowo odpalanie przychodzi mi dość ciężko. Jak jadę, zgaszę i w przeciągu 5min odpalam od nowa, to powiedzmy odpala całkiem szybko zazwyczaj, ale po dłuższym postoju kręcę go ok 7s, żeby potem trzymać dodany gaz i powoli łapie.

    Obroty falują, czasami jak się ustatkują i lekko musnę gaz, tak, że wzrastają obroty o ok 100, to potem spada powiedzmy z 600 do 200, i zaczyna się huśtawka od 800 do 300, tak jakby sobie sam dodawał gazu. Ostatnio potrafi zgasnąć nawet.

    Powiedzcie mi gdzie szukać przyczyny? Po wymianie sondy dzisiaj jest już trochę lepiej, częściej utrzymuje się tak jak powinien, ale i tak faluje. Gdzie jeszcze są rurki których powinienem sprawdzić szczelność? Na lpg i na Pb jest to samo...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Kup autostart, albo samostart jak kto woli ;) i psikaj w okolice, gdzie kolektor dolotowy, łączy się z głowicą, jeżeli będą uszczelki do wymiany, to silnik po psiknięciu, powinien się trochę uspokoić.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Tak zrobie, ale powiem Ci, że jak patrzyłem na te uszczelki, bo też je podejrzewałem to są dość grube i dobrze widoczne. Wszystko tam jest czyściutkie i widać, że uszczelki też są ok, ale zrobie tak jak mówisz. Jestem już zdesperowany.


    Aha - kupiłem płyn do czyszczenia wtrysków na Orlenie, dolalem....i zero rezultatu.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Te płyny do czyszczenia wtrysków, to ściema, u mnie w V12 uszczelki nie wyglądały źle na zewnątrz, (chociaż zobaczyłem je dopiero po zdjęciu kolektorów) ale za to w środku było masę mikropęknięć. Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Czy w m30b30 to skomplikowana rzecz zdjęcie dolotu? wiem, że we wcześniejszym e36 1.6 robiłem to w kilka minut. Tutaj nie wiem za co się wziąć najpierw...

    Możesz mi w skrócie powiedzieć jak to po kolei zrobić? Aha - no i jak zdemontować wtryski, bo to też jest chyba potrzebne

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja podważałem u siebie całą listwę delikatnie z każdej strony i zeszły. Niestety nie wiem jak zdjąć kolektor w M30, ale myśle, że nie jest to jakaś ciężka sprawa. Narazie kup samostart popsikaj i zobacz co i jak. Ja u siebie w V12 jutro zdejmuje poraz 3 kolektory, bo chyba odkręciły mi się szyny olejowe i silnik strasznie cyka.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    prezE32s, chyba miałeś rację co do tych uszczelek. Właśnie kupiłem ten samostart i widać różnicę.... Psiknąłem minimalnie w rurę dolotu do przepływki, no i troche na łaczenie kolektora ssącego z głowicą i.... odpala od razu oraz praktycznie w ogóle nie faluje. Wiem, ze to półśrodek i że falowanie od czegoś takiego nie zniknie całkowicie, tym bardziej, że nie dało się dokładnie tam spryskać bo jest kiepski dostęp, ale na 95% przyczyną są te uszczelki. Nie brałem ich pod uwagę, bo jak na nie zerkałem to wyglądały idealnie. Grube, wystawały trochę z łączenia. W piątek albo w weekend zabieram się za wymianę i napiszę jaki ostateczny rezultat:)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Kolego banyhp, a zawory ustawiane były jaką metodą ? Tradycyjną, czy też z mierzeniem luzów "na wałku" ? W silnikach już ze sporym zużyciem jest to dość ważne ; )

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    normalnie sprawdzałem. Nie sprawdzałem na wałku bo nie wiem dokładnie na czym ma to polegać

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    http://7er.pl/showthread.php/10426-m...-w-silniku-M30 -> wystarczy poszukać przez 30 sekund.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •