Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: [mechanika] E38 Problem ze skrzynią 5HP24, wsteczny się śliz

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    17

    [mechanika] E38 Problem ze skrzynią 5HP24, wsteczny się śliz

    Jak w temacie. Wczoraj przyjechałem z trasy. Postawiłem autko na podwórku. Stało godzinkę. Później skoczyłem jeszcze do Qby. Cofałem na parkingu i było jeszcze wszystko ok. Przyjechałem do domu i zostawiłem auto na noc. Dzisiaj jak wychodziłem do pracy odpaliłem furę, wrzucam "R" i co? I nic. Bumcia nawet nie drgnie... (What da fuck!?). Zgasiłem i odpaliłem ponownie. Tym razem leniwie ruszyła w tył. Ale bez rewelacji..., jakby sprzęgło było przypalone i się slizgało. Dodam, że do przodu jeździ tak jeździło, wszystko super. Może to być spowodowane, niskim stanem oleju? Może jest w kiepskim stanie? Dzwoniłem do serwisu skrzyń automatycznych gdzie powiedzieli, że może to być pęknięty "koszyk" biegu wstecznego. Zna się ktoś?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    50
    Nie znam tej skrzyni ale w 5hp30 taki objaw to uszkodzony aluminiowy kosz lub pęknięty tłok w tym koszu ewentualnie uszkodzony ostatni tłok gumowy ale to rzadkość. Jak uległ uszkodzeniu kosz to koszt samych części 1500-2000 + robocizna olej filtr nie opłacalne lepiej kupić całą skrzynię

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Tylko znowu może byc totolotek ile polata.....

  4. #4
    kupowanie skrzyni wiaze sie z tym ze przy duzych kolach wiekszej ilosci KM padnie znowu :)

    ja wymienialem 8 miesiecy temu skrzynie , naprawa wynosila 4tys z gwarancja na 2 lata

    kupilem skrzynie za 2 tys + olej

    I i co mi dala ta oszczednosc ? ze chyba bede mial skryznie i tak do naprazwy i tak..

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    28
    BMW
    e38 3.0d
    Skąd
    Gliwice
    ostatnio mi powiedzieli w serwisie ze jakskrzynia sie slizga to moze brakowac oleju, ale tylko wsteczny to nie wiem.
    Lepsze stare BMW, niz nowe daewoo

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    jak by było mało oleju to słyszałbyś gwizdanie (rzężenie) przy zmianie biegów przy jezdzie do przodu (zwłaszcza na zimnej skrzyni).

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    17
    Z tego co się orientowałem u kolegi mechanika, jeśli kosz by był pęknięty to wstecznego by w ogóle nie było. A u mnie jest. Wczoraj dolałem oleju ale nie będę wspominał ile go brakowało, powiem tylko że sporo weszło. Objaw jest na tyle dziwny, że biegi do przodu jak chodziły tak chodzą, czyli super. Wsteczny po dolewce nadal jest taki sam, na początku się ślizga, poźniej jak już autko jedzie ok. 20km/h wszystko jest ok. Wsteczny "zapina się" na sztywno i czuć jak hamuje silnikiem po odjęciu gazu. Jutro zdejmuję miskę zobaczę co w środku i zamieszcze update.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    17
    Nie wytrzymałem napięcia :) Wczoraj spuściłem olej.

    Okazało się, że w misce nie ma odłamków metalu.

    Czyli teraz jest jeszcze kilka możliwości:
    - słaba ( :?: ) jakość oleju, czujniki szalały i zawory przepuszczały za małe ciśnienie na tylny bieg
    - zawór oleju biegu wstecznego się zepsuł,
    - regulator ciśnienia biegu wstecznego odmówił posługi

    Olej po spuszczeniu wyglądał tak, oczywiście konsystencja zupy.


    Na misce troche syfu, nic niepokojącego


    Dla porównania "wyszorowana" miska


    Niestety urwała mi się śrubka :)


    Jak widać nikt się nie pohańbił, żeby wymienić olej od nowości.


    A tu reszta fotek :)






  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    50
    kolego niekoniecznie muszą być opiłki przy uszkodzeniu kosza, może być pęknięty tłok który dociska tarczki uszkodzone uszczelnienie tłoka lub wałków albo w najlepszym przypadku skończyły się tarczki.

    Jak by nie było trzeba rozebrać skrzynię na czynniki pierwsze i przeglądnąć części po kolei wszystkie oringi tłoki kosze tarczki przekładki tarczek.

    Napewno jest coś uszkodzone ale ja obstawiam że jest coś nie tak z koszem lub z tarczkami w tym właśnie koszu.

    Powodzenia koleego :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    17
    Jeśli uszkodzeniu uległby kosz, to wstecznego nie było by w ogóle. A tak jak już napisałem, po osiągnięciu odpowiedniej prędkości na wstecznym, bieg wsteczny chodzi bez zarzutu, znikają wszystkie dolegliwości.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •