Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: [mechanika] E38 Problem ze skrzynią 5HP24, wsteczny się śliz

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Jak by co to mam skrzynie 5HP-24 na czesci - kompletna.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez karaś
    Jeśli uszkodzeniu uległby koszt, to wstecznego nie było by w ogóle. A tak jak już napisałem, po osiągnięciu odpowiedniej prędkości na wstecznym, bieg wsteczny chodzi bez zarzutu, znikają wszystkie dolegliwości.
    Niekoniecznie wstecznego by nie było przy uszkodzeniu kosza, w koszu jest tłok który mógł pęknąć i nie dociska z odpowiednią siłą i dlatego jest poślizg.


    Nikt nie jest wróżką, skrzynie trzeba rozebrać

  3. #13
    7ka
    Gość
    dziwi mnie wogole fakt tego ze 5HP24 zachorowala,one uchodza za najbardziej udane skrzynie... wiec cos tam musi byc ,cos musialo jej zaszkodzic,sam wiesz ile oleju dolales i to juz jest ciekawe czemu?? tego oleju ubylo... dziwna sprawa skoro jesdzi do przodu normalnie... skontaktuj sie ze sprzedajacym bo wydaje mi sie ze on moze wiedziec o co biega...

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    43
    BMW
    7
    Skąd
    białystok
    obstawiam tarczki, często padają wcześniej te od wstecznego. Miałem podobny przypadek w 750 e32. Pocieszyc Cie mogę tym ze nowe tarczki nie są drogie i proponuje wymienić przednie również (a jest ich trochę).

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    17
    Hmm... dowiedziałem się czegoś nowego. Kuleczki w sterowniku w 5HP24 są z kiepskiego materiału, podobno mogą się wycierać... szajz. Przypadek z tarczkami przednich biegów miałem w E32 730i... Motyw był taki, że nie ślizgały się zawsze, niezależnie od prędkości. Dzisiaj zauważyłem cofając, że w pewnym momencie jak już tylny bieg się w pełni zasprzęgla, czuć szarpniecie i ciągnie normalnie, chyba jakby to były tarczki albo kosz to by nie zasprzęglało i cały czas by się ślizgało. Ale nie jestem pewien. Umówiłem się do speca na czwartek, obejrzy i powie co robić. Jakby coś to będę rozbierał.

  6. #16
    7ka
    Gość
    ja znowu slyszalem ze te kulki to po fl sa metalowe,a przed fl byly plastikowe,Sebek wymienial je w dortmundzie wiec wie wiecej na temat kulek

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    @karaś, gdzie w ogóle to robisz/diagnozujesz? Masz jakiś dobry (sprawdzony) warsztat od automatów w okolicach Warszawy? Robią tylko BMW czy np. amerykę też?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #18
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Podpinam się do tematu napiszcie jak ktoś ma na Śląsku jakiegoś sprawdzonego szpeca od automatów...
    Dreams from Dreams - 7er...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    witam ja tez się przypne do tematu dzisiaj straciłem bieg wsteczny to znaczy się slizga jak już złapie jest oki powiedzcie co po czym sprawdzać moje bmw e38 rok 94 poj 4,0L jaką ja moge mieć skrzynie i gdzie to odczytać

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    a mi dziaisj obiawy ustąpiły rano wsiadłem do fury odpaliłem wyjechałem z garażu i wrzuciłem R samochód zachowywał sie normalnie a moze z moim olejem cos jest nie tak bo wczoraj pogłupiałem troche i może jak się rozgrzeje to wtedy nie mam wstecznego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •