Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: [ pozostale] coś szumi w 740d

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    [ pozostale] coś szumi w 740d

    Gdy np dzisiaj wszedłem rano do garażu i otworzyłem coś zaczeło szumieć przy silniku jakby z okolic prawego nadkola - jakby jakaś dmuchawa.wentylator - przynajmniej taki to ma dźwięk. Co to moze być ???? Coś podobnego słyszałem nawet jak silnik był ciepły tzn po dłuższej podróży, ale może wtedy to był wentylator z klimy juz sam nie wiem. Chodzi o 740d E38..

  2. #2
    nie znam sie na dieslach ale moze webasto masz ustawione :) ?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    nie znam sie na dieslach ale moze webasto masz ustawione :) ?
    Ale nie mam webasta - przynajmniej w ustawieniach kompa nie widać, chyba że to jakies auto podgrzewanie - jak otwieram drzwi kierowcy po dłuższym czasie postoju to tak sie dzieje...

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Każdy diesel ma dogrzewanie silnika. Więc pewnie to słyszałeś
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    293
    BMW
    F07 530D
    Skąd
    Bytom
    A może automatyczna wentylacja wnętrza Ci się załącza tza AUX WENTILATION, sprawdź w ustawieniach, pozdrawiam

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez raf_jez
    A może automatyczna wentylacja wnętrza Ci się załącza tza AUX WENTILATION, sprawdź w ustawieniach, pozdrawiam
    To nie jest wewnętrzna wentylacja na bank... a co do webasto to znalazlem naklejke na nadkolu że jest zamontowane !?! ale w menu kompa nie mam jego włanczania hmm

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    293
    BMW
    F07 530D
    Skąd
    Bytom
    No to masz tak jak ja, też mam napis że jest webasto, a nie mam tego w menu. Znajomy mi wytłumaczył, że to jest tzw webasto nie do grzania tylko właśnie do wentylacji. U mnie jest tak, że mimo, że mam wszystko wyłączone i tak mi się załącza samo, sam nie wiem od czego to zależy. Też mi czasem coś szumi, czasem nie. Pozdrawiam

  8. #8
    7ka
    Gość
    panowie to jest dogrzewanie silnika...!!!!

    pod siedzeniem kierowcy w podlodze jest rura wydechowa tego systemu...spokojnie...tak powinno dzialac... widocznie krotko przed uruchomiles na chwile auto wtedy przy niskich temperaturach to sie zalacza..no chzba ze masz ogrzewanie sterowane pilotem lub z kompa... ktos wczesniej mogl to zaprogramowac ze np.o godz 9 uruchamia sie webasto... jak dasz zdjecie kompa menu to ci powiem co masz

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Panowie każdy 3,0d i 4,0d ma webasto dogrzewające silnik. Oczywiście można to przerobić na webasto które także będzie ogrzewać wnętrze pojazdu.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Noo jak zobaczyłem naklejke webasto to właśnie mi się przypomniało o tym dogrzewaniu. Co do menu to zdjęcie nie potrzebne, nie mam Standhaizung tylko Standluftung -- a w takim razie jak to przerobić na to aby można było ustawić np godzine w menu kompa o której ma się włączać webasto tak jak to jest w niekótrych modelach>>?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •