Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Wymiana tylnej szyby w 750

  1. #1
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15

    Wymiana tylnej szyby w 750

    Witajcie,

    mam pytanko odnośnie wymiany tylnej szyby. W tym momencie na aucie jest szyba ze szkła bezpiecznego (tak to w vinie jest opisane), a chciałbym wsadzić szybę zwykłą z tym, że podwójną bo będę i boczne na takie zmieniał. Chcę ją wymienić bo mam takie brzydkie białe plamy, które powiedziano mi, że nie zlikwiduje się.
    Czy jest związany z tym jakiś problem chociażby w ogrzewaniu szyby i anteny, która w niej jest?
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    A ja się podepnę do pytania, co to w ogóle jest ta szyba bezpieczna? Też to mam w 750..
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez PawelM. Zobacz posta
    Witajcie,

    mam pytanko odnośnie wymiany tylnej szyby. W tym momencie na aucie jest szyba ze szkła bezpiecznego (tak to w vinie jest opisane), a chciałbym wsadzić szybę zwykłą z tym, że podwójną bo będę i boczne na takie zmieniał. Chcę ją wymienić bo mam takie brzydkie białe plamy, które powiedziano mi, że nie zlikwiduje się.
    Czy jest związany z tym jakiś problem chociażby w ogrzewaniu szyby i anteny, która w niej jest?
    Masz laminowaną tylną szybę, która jest rzadkością troche szkoda ją wycinać.

    Szyba tylna podwójna do kompletu z bocznymi nie jest taka sama jak zwykła pojedyncza szyba bo jest od niej sporo grubsza.

    Jeśli zlecisz wycięcie starej szyby i wklejenie podwójnej problemu raczej nie będzie, grzanie jest takie samo, wbudowana w szybę antena albo jest albo jej nie ma.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Do tej operacji od razu proponuję zakupić, żeby wszystko później było OK spinki, które nie tylko trzymają ramkę dookoła szyby ale służą także jako kołki ustalające prawidłową odległość szyby od karoserii. Należy je zamontować na szybie przed jej wklejeniem. Dostępne są zarówno w Aso:
    element nr 1
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...ingle_parts-2/
    koszt około 10 zł sztuka, oraz na Allegro:
    http://allegro.pl/spinka-listwy-bmw-...416216258.html
    Do montażu tylnej szyby potrzeba 18 sztuk.

  5. #5
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Czarku a powiedz mi ile jest potrzeba tych spinek do szyby przedniej bo też idzie na wymianę? Dzięki
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    element nr 1
    Warto zauważyć, że do szyby z pakietu "oszklenie izolacyjne" przeznaczone są inne spinki niż do zwykłych szyb.

  7. #7
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Najgorzej jest jak ktoś uszkodzi uszczelkę szyby przedniej przy odklejaniu statrej szyby. Wtedy pozostaje wstawienie orginalnej nowej uszczelki dostępnej tylko w serwisie BMW lub dopasowanie szerokości uszczelki od innego auta tutaj do szyby przedniej w E32 pasuje uszczelka od forda transita odziwo niestety jest cała gumowa po szerokości i niezamontujemy do niej orginalnej ranki mocowanej na uszczelce.

  8. #8
    Z00FY
    Gość
    Po kilkunastu latach uszczelka przedniej szyby jest skazana na wymienę przy wycinaniu szyby. Nawet jeśli ktoś ją uratuje to profilaktycznie polecam jej wymianę na nową. Jeśli ktoś zna koszt takiej czści w ASO to chętnie ją poznam iż będę musiał ją wymienić.

  9. #9
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Cytat Zamieszczone przez PawelM. Zobacz posta
    Czarku a powiedz mi ile jest potrzeba tych spinek do szyby przedniej bo też idzie na wymianę? Dzięki
    Sprawdziłem i do przedniej szyby również potrzeba 18 tych spinek. Xsilver zauważył iż do tylnej szyby podwójnej są inne spinki potrzebne i faktycznie tak jest po sprawdzeniu np na Bmwfans, jednakże po wstępnych oględzinach nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy w fabrycznej spince zdjętej z podwójnej szyby a w spince zdjętej z normalnej szyby. Ale na 100% muszę to jeszcze sprawdzić. Jednak muszę powiedzieć że szyba podwójna na swoim rancie, czyli powierzchni którą się przykleja do nadwozia ma grubość normalnej szyby, tak więc nie wiem czym te spinki mogłyby się różnić. Mimo wszystko producent podaj inny numer tej spinki w dodatku trzykrotnie droższej od spinki do normalnej szyby. :-) Być może były one robione z twardszego plastiku, gdyż szyba jest cięższa.

  10. #10
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Za tydzień w sobotę, tj. 5 marca jadę na wstawianie szyby przedniej i tylnej do Autoglass Jaan i oni mają wszystkie spinki na stanie także będę mógł Wam powiedzieć co i jak dokładnie choć po rozmowie tel z konsultantem utwierdza się to co mówi Czarek, że te spinki powinny być takie same.
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •