Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [e38]spalanie m60b40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon

    [e38]spalanie m60b40

    Witam. Przeglądałem inne wątki na ten temat i wydaje mi się, że moja becia za dużo pali, mianowicie- średnio 18-21l lpg (miasto/trasa 50/50- nigdy nie przekraczam 3tys obr), minimalne spalanie jakie udało mi się odnotować to 16,8l na trasie- wskazania komputera wynosiły 11l, a oprócz tego schodzą mi 2-3l PB /100. Czy to normalne?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    218
    BMW
    E38 740 M60
    Skąd
    Łomża
    mi w mieście pali mi 20-25 lpg, trasa 12-16 lpg, na Pb miasto 17-20, trasa 11-15, a nie mam lekkiej nogi. Także biorąc pod uwagę warunki pogodowe to normalne

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    No właśnie problem w tym, że ja mam lekka nogę (zawsze poniżej 3 tys obr), zapomniałem dodać że to jest spalanie letnie i jesienne, teraz pali jeszcze więcej, no i martwią mnie te dodatkowe 3l pb

  4. #4
    Benzyny zawsze będzie coś brało.
    Ale jak ta twoja lekka noga wygląda? Bo jeśli rozpędzasz się powoli i potem nie dodajesz gazu to też nie oczekuj super wyników. Najlepiej się szybko rozpędzić i potem lekko po gaziku wtedy oszczędzasz.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    dusze do 3tys i zmiana biegu, na trasie 60km jechałem w miarę ze stałą prędkością, na liczniku pokazywało mi spalanie 11l pb, a wyszło 16,8 lpg i to jest moje najmniejsze zanotowane spalanie, że bierze benzynę to wiem, ale nie wiedziałem, że aż tyle, kuzynowi w lincolnie nawigatorze wychodziło koło 1l pb, a miał silnik 5,4 :/

  6. #6
    Gdzieś jest temat w którym ludzie pisali o spalaniu PB podczas eksploatacji gazu. Nie będę ci tu gdybał że masz dobrze lub żle bo i po co. Może tam dowiesz się czegoś przydatnego. Trudno mi też to odnieść do własnego doświadczenia bo gaz miałem w 3.0 v8 a ty masz 4.0. Ale na oko patrząc spalanie PB 11l z trasy jest ok dla tego motora.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez slaw Zobacz posta
    dusze do 3tys i zmiana biegu, na trasie 60km jechałem w miarę ze stałą prędkością, na liczniku pokazywało mi spalanie 11l pb, a wyszło 16,8 lpg
    Powinno spalić przynajmniej 2 litry mniej LPG. Konieczny przegląd samochodu i instlacji, wymiany filtrów i uszkodzonych elementów i dokładna regulacja.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •