Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Chce kupić 745i rok 2002

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    116
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznan

    Chce kupić 745i rok 2002

    Witam
    Panowie jestem na etapie kupna autka i mam kilka pytań. Chce kupić 745i rok 2002
    .
    Dlaczego 7 ? Dlatego ze na E60 z mocna benzyna i pełnym wyposażeniem mnie nie stać w zakupie. 7 łatwiej kupić bezwypadkowa, ma lepsze wyposażenie i co najważniejsze ma super linie nieodbiegająca od E60, koszty w utrzymaniu podobne, co E60. Jaki jest sens kupowania gołej E60 z 2003 z silnikiem 2 litry? Nie wiem, ale ludzie kupują. Bardziej sugeruje się stanem auta niż rocznikiem. Auto musi się podobać właścicielowi i takie właśnie jest dla mnie E65.

    Wiem ze opinia jest ze autka z przed marcem 2003 miały problemy z elektronika. Jest tez również wiele osób posiadających auta 2001 i 2002 co twierdza ze nie zauważyli takich problemów. Może i byłoby mnie stać na 2003 lub nawet, 2004 ale wole mieć trochę kasy w zapasie według zasady „jak ma się na krowę trzeba mieć i na łańcuch”. Tym bardziej ze z wyglądu nic się niezmienilo do 2004 (niemowie o dodatkach i nowym idrivie). Słyszałem ze bolączka tych silników jest rurka wody w silniku.
    Oczywiście przed kupnem z autkiem pojadę do autoryzowanej stacji ASO, o ile wiem ze są wstanie sprawdzić powlokę lakiernicza (bezwypadkowość) oraz stan elektroniki to rodzą mi się pytania:

    1. Czy mechanicy w ASO są wstanie stwierdzić czy ta rurka jest OK?
    2. Czy są wstanie stwierdzić czy uszczelka pod silnikiem jest OK?
    3. Czy są wstanie stwierdzić, w jakiej kondycji jest silnik?
    4. Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu auta, o co się upomnieć, aby sprawdzili? Mam zamiar być przy diagnozowaniu auta (8 lat temu jak kupowałem nie było z tym problemu w ASO BMW czy cos się zmieniło?)
    5. Dynamic Drive to aktywne zawieszenie tzn. amorki są pneumatyczne? Czy ktoś z was je regenerował?
    6. Panowie i teraz całkiem poważnie jeżdżę od 15 lat, ale nigdy nie jechałem automatem a tym bardziej bez gałki od biegów, będzie duży problem, aby się przestawić? Dam rade tym wrócić z wawy do poznania? Oczywiście przejdę kurs w Lexusie, ale tam jest gajga, ale czy zasada jest taka sama?
    7. Czy można wymienić czytnik Navi na MK4 czy tam jest inny standard? Chciałbym mieć polskiego lektora oraz powiadamianie.
    8. Czy mogę wymienić zmieniarkę CD na DVD?
    9. Czy na 19 będzie się komfortowo jeździć? Taczki mam już dość jeżdżę coupe na 17 i mam już dość ( chyba się starzeje)
    10. Rocznie robię max 10 tys., ale mam zasadę, jeżeli nawet nie zrobię 8 tys. wymieniam wszystkie filtry + olej i to będę robił nadal, ale Czy w E65 często się zmienia olej w skrzyni i jakie jeszcze filtry polecacie wymieniać
    11. Czy silniki V8 są tak samo wytrzymale jak R6?
    12. Jakie rodzaje zawieszenie miały E65? Jakie są nazwy ( wiem ze były jakieś skróty lub nazwy), które omijać?

    Co do wyposażenie wiem ze było full opcji, mi zależy głownie na komfortowych fotelach grzane, pełna regulacja fajnie jakby była wentylacja, ale przeżyje jak nie będzie, logic 7, i wszystkie systemy bezpieczeństwa i fajna sprawa V8

    Panowie za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje i przepraszam za ta litanie, co tu wypłodziłem, ale wole się dopytać.
    Ostatnio edytowane przez tygrysek2002 ; 04-02-2011 o 12:25

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Witam , nie wiem czy wiele pomoge ale wg mnie wygląda to tak:

    1 nie wiem czy mogą ale może i tak, ale pytanie czy bedzie im sie chciało do tego rzetelnie podejść no i za ile to zrobią sa tu chyba osoby co pracowały lub pracują w ASO może ich popytaj
    2 jw
    3 to poznasz sam po tym jak pracuje, czy kopci i na jaki kolor,jak odpala,itd
    4 uwage należy zwracać na wszytsko co ci wpadnie w oczy
    5 nie regenerowałem więc nie wiem
    6 jazda w tym aucie jest prosta jak ..... tez nigdy nie jeżdziłem automatem ,zawsze manual a teraz nie zamienił bym sie w życiu na inne rozwiazanie jak to co ma e65
    7 jest tam inna technlogia i z polskim lektorem jest problem - chyba że cos się pozmieniało
    8 tak
    9 oczywiście że tak - ja planuje 21 wsadzić :D
    10 w skrzyni producent nie zaleca bo ponoc jest tam olej long life na całe życie auta - ale czasem jak u mnie cieknie micha i trzeba to zrobić i nic sie nie dzieje wielkiego więc śmiało mozna,a co ile? hmm wg potrzeby
    11 dawne r6 to silniki nie do zajechania a te z e65 v8 to inna technologia i inne motory aczkolwiek jak wszystko maja pewnie swoje zalety i wady - ja póki co nie narzekam
    12 nie bardzo wiem o co Ci chodzi czy o wersje z DD czyli Dynamic Drive czy o wersje z EDC czy o wersje z Nivo??

    mam nadzieję że troszke choc pomogłem, ale moze inni cos od siebie dopowiedzą

    pozdrawiam
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    116
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta

    12 nie bardzo wiem o co Ci chodzi czy o wersje z DD czyli Dynamic Drive czy o wersje z EDC czy o wersje z Nivo??
    no wlasnie o to mi chodzi bo widzialem ze mozna kupic zamieniki ale tylko chyba normalne mowie tu o amorach np firmy SACHS .
    Czy do Dynamic Drive sa tez inne amory ?
    Czyli wersja EDC z NIVO kosztuje cos kolo 3 tys za szt i je mozna regenerowac ?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    Proponuję wycieczkę do salonu i zakup nowej 7 z takimi wymaganiami.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    116
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez itomek Zobacz posta
    Proponuję wycieczkę do salonu i zakup nowej 7 z takimi wymaganiami.
    momencik z jakimi wymaganiami ? rozwin swoja wypowiedz

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez tygrysek2002 Zobacz posta
    7 łatwiej kupić bezwypadkowa, ma lepsze wyposażenie i co najważniejsze ma super linie nieodbiegająca od E60, koszty w utrzymaniu podobne, co E60. Jaki jest sens kupowania gołej E60 z 2003 z silnikiem 2 litry? Nie wiem, ale ludzie kupują.
    Dlaczego łatwiej jest kupić bezwypadkowe? -wytłumacz mi bo nie mam pojęcia...

    To jest forum 7er więc nie dziw się że każdy będzie Ci przytakiwał i klepał po plecach że E60 jest beee.Ale tylko porównaj E60 z 2004r


    do jakieś E65-dla mnie porównania nie ma! :707: (nie będę komentował bo nie widzę sensu a już nie wspomnę o tych 7er przed FL)

    E60 wiadome że ciężko spotkać z lodówką itp, ale wyposażenie z którego korzysta się na co dzień można spokojnie znaleźć bez większego wysiłku(jedne co brakuje mi w mojej E60 to hydrauliczna klapa) po za tym jest wszystko na miejscu

    Jak chcesz kupić 7er z pierwszych lat produkcji i za jakieś przystępne pieniądze to też nie spodziewaj się "full opcji" :686:
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 04-02-2011 o 19:09

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    116
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Dlaczego łatwiej jest kupić bezwypadkowe? -wytłumacz mi bo nie mam pojęcia...
    Poniewaz 7 kupuja raczej ludzie ustatkowani i latwiej od nich odkupic bezwypadkowy model.

    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    .Ale tylko porównaj E60 z 2004r
    Czy ja napisalem ze jest brzydkie ? napisalem ze mnie nie stac na E60 z silnikiem 545 lub 550 z lat 2005 z dobrym wyposazeniem i ze linia E65 duzo nie odbiega od E60

    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    do jakieś E65-dla mnie porównania nie ma!(nie będę komentował bo nie widzę sensu a już nie wspomnę o tych 7er przed FL)
    nikogo nie obrazam i niechce obrazic poprostu wyrazilem swoja opinie i zadalem pytania

    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    E60 wiadome że ciężko spotkać z lodówką itp, ale wyposażenie z którego korzysta się na co dzień można spokojnie znaleźć bez większego wysiłku(jedne co brakuje mi w mojej E60 to hydrauliczna klapa) po za tym jest wszystko na miejscu
    naprawde nie chce sie przekomazac co ma 5 a co ma 7, szukam raczej fachowych porad i odpowiedzi

    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Jak chcesz kupić 7er z pierwszych lat produkcji i za jakieś przystępne pieniądze to też nie spodziewaj się "full opcji"
    jak wyzej

  8. #8
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Proszę o rzeczową dyskusje!
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    116
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznan
    Bardzo prosze o pomoc :)
    Jestem zielony na temat 7 E65.
    Za wiele wymagam od ASO ?

  10. #10
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    W BMW OLSZOWIEC w poznaniu sprawdzałem ostatnio E60.Czas oczekiwania to ok 3-4h i koszt ok 700zl , generalnie powiedzą wszystko na temat auta.Historie przeglądów itd to jest podstawa.Przelecą miernikiem auto.Generalnie wszystko co może wyjść to wyjdzie.Miałem mikro pęknięcie kolektora wydechowego i również to uwzględnili nie wspomnę o delikatnie zużytym wtrysku.

    Nawet się doczepili do lekko pękniętej ramki przy zmieniarce CD i odprysków na szybie czołowej (normalne użytkowanie) :)

    Jeśli masz auto na oku i właściciel twierdzi że jest "perfekt" , "igła" itd to jedź z tym autem na serwis a na pewno trochę go podliczą ;) Ja np umówiłem się z poprzednim właścicielem mojego auta,że to co wyjdzie na serwisie,odliczamy taką kwotę z auta....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •