Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Zabrali dowód za niby nie oryginalny ksenon pomocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    32
    BMW
    e38 735ia individual
    Skąd
    Szczecin

    Zabrali dowód za niby nie oryginalny ksenon pomocy

    wczoraj o godzinie 15.57, na wysokosci lotniska w goleniowie zabrano mi dowód jak to powiedział polcjant "no wkoncu Pana mamy", widzialem ze stoja wiec specjalnie zwolnilem do 90km/n, przejechalem koło nich ale za chwile widze fajery z tyłu zatrzymuje sie na poboczu i policjant zaczyna sobie chodzic wokół samochodu....szuka szuka szuka, i wkoncu mowi prosze właczyc swiatla milania no to wlaczam i on z radosnym usmiechem mowi haa zatrzymujemy dowód!!

    ja mowie ku**** czemu?
    a juz mowie.....wynalazł ze na moim kloszu, orginalnym BOSCH'U nie ma jakiejs literki DC a sa jakies tam inne, i to swiatło to podroba, jest dołozony ksenon ala HID niby i duoa dupa, to ja mu mowie

    haa to sie dobrze sklada bo jade akurat z wyceny szkody w pzu i mam rozkodowany VIN pojazdu tak jak to w PZU robia, pokazuje mu i mowi ze musiali sie pomylic bo to zwykle lampa halogenowa

    no to ja na to ze czlowieku....jest spryskiwacz, samo poziomowanie które sprawdzał debil lewarkiem, po chwili pomyslał i mowi,

    "ale według mnie to xenon hid, i ta lampa nie jest przystosowana do swiateł samowyladowczych!!!" i kutas zabrał mi dowod z takiego powodu.....

    wiec ja pojechalem do znajomych ktorzy maja e38, i porownalem klosze ich z moimi i sa identyczne te same oznaczenia itd

    jakie widzicie rozwiazanie tego problemu?

    czy moze jest inne miejsce niz szkło reflektora gdzie jest widoczna chomologacja na ksenon ta ich smieszna DC czy cos
    Bóg Moc Wyższość

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Ja bym po prostu nie oddał i tyle. Mogłeś wezwać drugi patrol takie masz prawo. Zrób przegląd niech ci podpiszą że xenon jest BMW i tyle. Jak na szkle jest DC i masz spryskiwacze to mogą Ci.... wiesz co :-) Po prostu ku.... się na Ciebie uwziął, zawsze możesz napisać skargę do komendanta głównego policji i ty możesz mu trochę nerwów napsuć.
    Ostatnio edytowane przez bitek-bitek ; 03-02-2011 o 08:24
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Sprawdź co jest napisane na szkle,jeśli HC to miał prawo zabrać dowód i nie ma sensu się kłócić.U siebie w e32 mam założone reflektory mijania Boscha z dodatkowo zregenerowanymi(chromowanymi) odbłyśnikami i mocniejszymi żarówkami,lampy tak mocno świecą,że praktycznie przy każdej kontroli zaglądają mi pod maskę i patrzą czy jest dołożny xenon,więc nie wiem jak ludzie jeżdżą na dokładanych xenonanch i jeszcze mają dowód.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek Zobacz posta
    Jak na szkle jest DC
    Problem w tym, że kolega nie ma oznaczenia DC.

    Na obudowie jest naklejka informująca o ksenonie, przynajmniej powinna być


    Wg ETK klosze są takie same dla wersji z i bez ksenonu.
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 03-02-2011 o 09:26
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Problem w tym, że kolega nie ma oznaczenia DC.

    Na obudowie jest naklejka informująca o ksenonie, przynajmniej powinna być


    Wg ETK klosze są takie same dla wersji z i bez ksenonu.
    Jest oznaczenie, jak podniesiesz maskę to wtedy bardzo dobrze można z czytać wszystko z klosza jest tam od groma różnych literek i cyferek odpowiednie znajdą.
    Co do poliebów się nie wypowiem bo szkoda nerwów. Jak ktoś wyżej napisał, trzeba było wezwać drugi patrol.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    U mnie na kloszu jest i "HC" i "DC". Dlatego, że Bosch poszedł dalej i z homologował te lampy od razy dla świateł halogenowych i ksenonowych. Poszukaj dobrze, ja jak pierwszy raz oglądałem swoje to też mnie szkła trafił jak zobaczyłem, że jest "HC" i od razu pomyślałem "walona" w przód. Później na spokojnie popatrzyłem i znalazłem.
    Tak jak
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    jest tam od groma różnych literek i cyferek
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Mi dzisiaj też chciał zabrać dowód, ale w Koszalinie i za to samo co tobie, jeszcze kamera była chyba chcieli się wykazać dziady , ale dowodu nie oddałem powiedziałem jak chcą to możemy razem podjechać na stacje kontroli pojazdów żeby to sprawdzić jeszcze dodałem że jak ich niekompetencja doprowadzi do tego że na marne stracę czas to ich do sądu podam, wtedy zrezygnowali kazali jechać dalej.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Problem w tym, że kolega nie ma oznaczenia DC.

    Na obudowie jest naklejka informująca o ksenonie, przynajmniej powinna być


    Wg ETK klosze są takie same dla wersji z i bez ksenonu.
    jak niema oznacznia homologacji pod xenon to lipa mimo iż klosze są takie same...
    na allegro jak szukałem kloszy do siebie były tylko z oznaczeniem po zwykłą lampe...


    mógł ktoś zmienić klosze na nowe a nie był w temacie...

    swoją drogą wredny pies że widząc spryski, samopoziomowanie, jeszcze sie doczepił....

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Jak to czytam, to aż włos się na głowie jeży.. Swego czasu z Ebay'a zamówiłem plastikowe klosze do przednich reflektorów, z prostego powodu - ponad 1200zł krzyknęli mi w serwisie za komplet samych plastików. Klosze przyszły aż z Hong Kongu, wyglądają super, bo są nowe, ale, jak to zwykle bywa, jest pewien problem: nie ma na nich kompletnie żadnych napisów, żadnej wzmianki o homologacji itp. Chyba będę od dzisiaj w kole zapasowym woził jeden z tych starych kloszy, żeby w razie czego mieć jakąś możliwość negocjacji, bo bez tego to nawet nie będę miał jak się wytłumaczyć :/

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    hmm, ale jak zamierzasz sie wytlumaczyc? "ale panie wladzo w bagazniku mam z homologoacja!"
    Ja w swojej E38 mam niestety nieoryginalny xenon, jezdze po wawie i okolicach i nigdy jeszcze mi sie nie zdarzylo zebym mial jakis problem z policja...
    a na Ciebie to sie uparl, "no wkoncu Pana mamy", taki tekst mowi sam za siebie ;) fakt faktem, majac oryg. xenon dowodu bym im nie oddal, za leb ich i na stacje kontroli pojazdow, zobaczyl bys czy byliby tacy cwani...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •