Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Wymiana tarcz hamulcowych, w e38 po lifcie.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    7
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań

    Wymiana tarcz hamulcowych, w e38 po lifcie.

    Witam,
    zamawiam jutro klocki i tarcze do wymiany w e38 4.4 po lifcie.
    Mają one czujnik zużycia, oraz hamulec bębnowy do hamulca postojowego, o ile sie nie mylę.
    Chcialbym więc spytać, czy trudno się wymienia te tarcze?
    Oddać do warsztatu, czy z dość dobrymi zdolnościami manulanymi sobię poradzę.

    Drugie pytanie, to czy po wymianie czujnika bedę musiał jechać do serwisu, by zgasła lampka zużycia hamuców?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez skyluke Zobacz posta
    Oddać do warsztatu, czy z dość dobrymi zdolnościami manulanymi sobię poradzę.
    Nie jest to bardzo skomplikowane, ale jeśli nigdy tego nie robiłeś to sugerowałbym byś poprosił kogoś z doświadczeniem by Ci za pierwszym razem asystował. Powinieneś być także przygotowany na to, że szczęki i bębny mogą być trudne w demontażu (rdza+zapieczenia).

    Cytat Zamieszczone przez skyluke Zobacz posta
    czy po wymianie czujnika bedę musiał jechać do serwisu, by zgasła lampka zużycia hamuców?
    Nie nie musisz - komp sam zresetuje ten błąd.
    Gra muzyka

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez skyluke
    czy po wymianie czujnika bedę musiał jechać do serwisu, by zgasła lampka zużycia hamuców?
    Nie nie musisz - komp sam zresetuje ten błąd.
    Zgadza się - ale czasem dopiero po drugim wyłączeniu zapłonu. Także nie przejmuj się, jeśli nie od razu zgaśnie kontrolka.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    7
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    Hehe..
    dziękuję, już chciałem pisać, że jeszcze nie zgasła i jadę na jazdę testową, zerknąłem na forum i proszę już gotowa odpowiedź na moje pytanie :)
    Poradzilem sobie samemu z wymianą tarcz i klocków, nie było w tym nic a nic trudnego. Jednie potrzebny był imbus 7 którego nie miałem w moim magicznym zestawie, i dużo siły do odkręcenia dwóch śrub mocujących stelarz z zaciskiem (chyba jarzmo ale nie wiem czy napewno dobrze to nazywam).
    Sprawiam sobie chyba klucz dynamometryczny do mojego zestawu malego mechanika.
    Czujnik również wymieniony.
    Dziękuję za pomoc!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    w róznych filmach instruktażowych i poradnikach w internecie widze ze klocki i niektore elementy jarzma(zacisku) są smarowane jakims smarem czy jest to zabieg konieczny?

    Rowniez przymierzam się do wymiany tarcz i klocków z przodu i nie wiem czy bede potrzebował jakiegoś smaru i co mial bym nim posmarowac?


    np widac to na tym filmie 6:57 i jak ktoś bedzie ogladal od poczatku to jeszcze czyms jest smarowane w okolicach otworu centrującego
    film dotyczy e46 ale sadze ze u nas w e38 powinno wygladac to podobnie.
    http://www.youtube.com/watch?v=q3spy5jtvXo

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    zapewne smar miedziany, który zapobiega przypiekaniu elementów pracujących w wysokiej temperaturze

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Wymiana tarcz i szczęk hamulca ręcznego jest bardzo prosta...zatem było do przewidzenia,że poradzisz sobie świetnie mając,jak sam wspomniałeś,niezłe zdolności manualne...ja własnie jestem po takiej operacji i największą trudnośc sprawiło mi dobre wyregulowanie szczęk...treba je podkręcić odpowiednio śrubą na dole pod piastą a potem jeszcze regulacja na jednej z linek po stronie kierowcy...ja tak zrobiłem...mam nadzieję,że prawidłowo ale myśle,że i tak jeszcze raz ściągnę bębny aby poprawic regulacje tak aby okładziny po zaciągnięciu postojowego przylegały całą płaszczyzną do bębnów.Taka ciekawostka...szczęki i caly zestaw naprawczy do postojowego jest identyczny jak w E32.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    na filmiku to siwe czy tam szare to pasta wysokotemperaturowa coś ala spray miedziowy smaruje się po to "kopyto" aby klocki mogły sie swobodnie przemieszczać w czasie hamowania , druga pasta ta czerwona to klej przeciw wibracyjny (chyba dalej nie musze tłumaczyć) ja bym jeszcze przesmarował prowadnice zacisku bo z tym przeważnie są problemy tzn. jak zacisk stoi na prowadnicach to tłoczek w czasie hamowania dociska nam tylko jeden klocek :(

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    ... a propo regulacji ham. ręcznego (szczek). Nie trzeba zdejmować do tego tarczo-bębna. Reguluje sie na założonej tarczy hamulcowej przez otwór śruby koła w dolnej części gdzie jest śruba regulacyjna (samoregulator) szczęk hamulcowych. najlepiej podkręcić do momentu az nie da się tarczy przekręcić rękami po czym popuścic trochę aby sie swobodnie obracały.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar michal84
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    300
    BMW
    e38 v8 3,5 było e39 m52
    Skąd
    TG

    Post

    hej czy klocki przód z 750 pasuja do 735:)?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •