Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: xenon problem na wybojach i dziurach

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków

    Exclamation xenon problem na wybojach i dziurach

    Witam, od wczoraj jadąc po dziurach (większych) i wybojach zaczął wyłączać mi się lewy xenon, raz gaśnie i sie załącza a raz muszę wył. i wł ponownie światła aby się zapalił... czy macie jakieś propozycje gdzie szukać? albo ktoś miał już taki przypadek? żarnik wygląda na ok - barwa dobra, transformator chyba też ok skoro odpala bez problemu. Proszę o podpowiedzi. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale było wczoraj -8.
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najczęstsze przyczyny takich objawów to umierający palnik, albo gniazdo z palnika(to od przetwornicy).
    Zamień palniki stronami, jeśli problem przeniesie się na drugą stronę to masz palnik do wymiany.

    Podobnie jak z żarówkami, zaleca się wymianę obu naraz.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    albo gniazdo z palnika(to od przetwornicy).
    czy to też oznacza wymianę palnika?

    zrobiłem małe rozeznanie i można znaleść zarniki od 29zł za sztukę lub firmowe 150zł za sztukę, czy montował ktoś u siebie te tańsze??

    druga sprawa to barwa orginaly to 4300k a polecają mi 6000k (montowane po roku 2000 w bmw), co wy na ten temat?
    Ostatnio edytowane przez mogewszystko ; 02-02-2011 o 17:50
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    mialem to samo, zarnik do wymiany:) ale profilaktycznie przeloz sobie na druga strone:)
    no tez jestem ciekawy czy te mocniejsze podejda?przetwornice wytrzymaja?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko Zobacz posta
    czy to też oznacza wymianę palnika?

    zrobiłem małe rozeznanie i można znaleść zarniki od 29zł za sztukę lub firmowe 150zł za sztukę, czy montował ktoś u siebie te tańsze??

    druga sprawa to barwa orginaly to 4300k a polecają mi 6000k (montowane po roku 2000 w bmw), co wy na ten temat?
    Przerabiałem ostatnio temat wymiany żarników nie polecam tych tanich po 29-30-35zl kupiłem takowe komplet z wysyłka ok 55 zl . Przyszły zakładam a tu zonk żarnik zaświecał się na ok 20-30sekund potem zaczął migać i gasł sprawdzam druga żarówkę to samo wiec telefon do gościa kazał odesłać do reklamacji.Po jakimś czasie napisał ze reklamacje uznał ze faktycznie było coś nie tak i wysyła nowe ale niestety efekt ten sam znowu telefony maile itp i odesłałem a gość zwrócił kasę .
    Kupiłem 2szt osram 4300K i jestem mega zadowolony (nie sadziłem ze wymiana żarówek daje taki efekt światła nie do poznania super oświetlają drogę jednym słowem rewelacja)
    Jednym słowem nie warto się bawić wymieniać i odsyłać szkoda nerwów ale wybór należy do ciebie
    Ostatnio edytowane przez tomi290 ; 02-02-2011 o 22:07
    Pozdrawiam Tomek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    no to miales pecha kolego, ja kiedys do 530d, kupilem za 100 zl 2 zarniki i wszystko brykalo bez problemu, bylo to jakis czas temu, ale to byly wtedy jedne z najtanszych na rynku, co za tym idzie zapewne te same co teraz kosztuja ok 25 pln. Jesli chodzi o barwe to nie ma roznicy, mozesz sobie zalozyc nawet i 12k ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    Jesli chodzi o barwe to nie ma roznicy, mozesz sobie zalozyc nawet i 12k
    Wydaje Ci się. Najlepiej drogę oświetlają 4300K. 12K to już tylko dla efektu. Wątpliwego zresztą

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    koledzy wyraźnie pytałem o zmianę z 4300k na 6000k a nie 12k. transformator nie ma nic wspólnego chyba bo to i to 35W.


    Cytat Zamieszczone przez red_man Zobacz posta
    mialem to samo, zarnik do wymiany ale profilaktycznie przeloz sobie na druga strone
    długo ci tak mrugało?? tzn ile jeszcze wytrzymał owy żarnik?
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko Zobacz posta
    zrobiłem małe rozeznanie i można znaleść zarniki od 29zł za sztukę lub firmowe 150zł za sztukę, czy montował ktoś u siebie te tańsze??
    Wiem, że możesz wszystko ale tego nie rób :D
    Panie tylko oryginalny Philips lub Osram i nie mówię o żarnikach za 109zł bo za to oryginału nie kupisz tylko podrobione. Jak kupisz zamiennik i będzie świecił w miarę dobrze (moc i jakość światła) przez pół roku to będziesz miał farta nie da się porównać jakości światła niestety taka jest brutalna rzeczywistość.


    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    no to miales pecha kolego, ja kiedys do 530d, kupilem za 100 zl 2 zarniki i wszystko brykalo bez problemu, bylo to jakis czas temu, ale to byly wtedy jedne z najtanszych na rynku, co za tym idzie zapewne te same co teraz kosztuja ok 25 pln. Jesli chodzi o barwe to nie ma roznicy, mozesz sobie zalozyc nawet i 12k ;)
    Polecam odwiedzić okulistę. Nie obraź się ale jestem bardzo szczery w tym momencie.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 03-02-2011 o 16:05
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A jak zamierzasz udowodnić, że osram z allegro za 120zł/szt to podróbka i tylko taki za 200-300zł ze sklepu to oryginał?

    Szajba od niedawna jeździ na palnikach General Electric(podgrupa firmy Moller znanej z osprzętu instalacji elektrycznych). Zobaczymy jak długo wytrzymają, a kilometrów robi sporo.
    Jedna z zalet, które zauważyłem to to, że świecą na biało, bez niebieskiej poświaty.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •