Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: xenon problem na wybojach i dziurach

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko Zobacz posta
    koledzy wyraźnie pytałem o zmianę z 4300k na 6000k a nie 12k. transformator nie ma nic wspólnego chyba bo to i to 35W.



    długo ci tak mrugało?? tzn ile jeszcze wytrzymał owy żarnik?


    heh moze kilka dni

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    A jak zamierzasz udowodnić, że osram z allegro za 120zł/szt to podróbka i tylko taki za 200-300zł ze sklepu to oryginał?
    Nie mówię zaraz o cenach rzędu 300zł ale przykładowo- skoro przedstawiciel Philips Polska dostaje palniki za 155zł brutto przy zamówieniu 1000szt. to jakim cudem ktoś je sprzedaje na Allegówno za 109zł???
    Tutaj trzeba zwrócić uwagę, że np oryginalny Philips musi kosztować tam te 170-180złszt i tyle, należy uważać aby nie dać się zrobić w balona.
    Ceny podawałem czysto teoretyczne.

    Co do "dobrych zamienników" (nie mówię o chinolach) faktycznie pół roku może rok poświecą ładnie ale nie tak ładnie jak ori a dalej to już jest panie żal.pl ja taki "dobry i markowy" zamiennik mam dwa lata i kurde świeci mi to już jak dobra lampka przy rowerze :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Co do barwy polecam 6000k. Najlepiej oświetlają drogę i nie męczą oczów czego nie można powiedzieć o 7000k czy więcej. 6000k kolor biały, 7000k to kolor niebieski jak ze spawarki, nie polecam bo bardzo męczy oczy. 4300k przyjemne dla oka ciepłe światło.
    Xenon philipsa d2s w zakupie od hurytowni kosztuje ok 120 zł. Ta cena jest dla normalnego sklepu motoryzacyjnego. Na te żarniki jest bardzo duża marża, z tond 300 zł ceny w sklepie dla klienta.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez red_man Zobacz posta
    Napisał mogewszystko
    koledzy wyraźnie pytałem o zmianę z 4300k na 6000k a nie 12k. transformator nie ma nic wspólnego chyba bo to i to 35W.



    długo ci tak mrugało?? tzn ile jeszcze wytrzymał owy żarnik?


    heh moze kilka dni

    kolego już mi śmiga 3 dzień i o dziwo się nie wyłącza.... :) (jak narazie)
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    A ja jeżdziłem na HID-ach 3 lata[e34 ,bez niestety spryskiwaczy,trochę się obawiałem],miodzio świeciły,jak sprzedałem auto,ponoć padły,cały zestaw kosztował 230 pln[w tym przetwornice],do tematu: ksenon czasem jak się kończy,to świeci na różowo,a wyłączanie się miałem jak kupiłem ori żarniki philipsa,okazało się ,że wtyczka była upalona ciut od przetwornicy,dodam że najlepiej świecą 4300K...,6000K mają poświatę fioletu,mało w deszczowe ponure wieczory i noce widać , o tyłek rozbić ,wszyscy cię wyprzedzają ,bo kiepsko widać,spraktykowane,natomiast 4300 super i radzę firmowe jednak,phlipsa można dostać na alledrogo już za 150 pln...pzdr.
    Ostatnio edytowane przez jerzyw ; 07-02-2011 o 19:53

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Zamień palniki stronami, jeśli problem przeniesie się na drugą stronę to masz palnik do wymiany.
    dziś zamieniłem palniki stronami i stało sie tak jak mówiłeś, :) więc powoli rozglądam się za palnikami... tylko mam mętlik w głowie bo namawiają mnie na 6000k a nie 4300k jak jest oryginalnie... może mi ktoś podpowiedzieć??

    - to prawda ze w bmw po roku 2000 były montowane żarniki 6000k?? (jak stanie obok X5 lub nowa 5 to widać ze jego xenon jest jaśniejszy i lepiej widać granicę gdzie pada światło)
    - jak mówi kodeks drogowy na to pomijając fakty spryskiwaczy, poziomowania itp.... chodzi mi tylko i wyłącznie o barwę!!! ??
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko Zobacz posta
    dziś zamieniłem palniki stronami i stało sie tak jak mówiłeś, więc powoli rozglądam się za palnikami... tylko mam mętlik w głowie bo namawiają mnie na 6000k a nie 4300k jak jest oryginalnie... może mi ktoś podpowiedzieć??
    Szajboos'owi ostatnio też się kończyły palniki. Założył takie:
    General Electric(moeller):
    http://allegro.pl/zarowka-zarnik-d2s...388717181.html
    Świecą mocnym białym światłem, a nie niebieskawym jak poprzednie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Panie tylko oryginalny Philips lub Osram i nie mówię o żarnikach za 109zł bo za to oryginału nie kupisz tylko podrobione.
    A jak poznać czy to oryginal czy nie ? Kupując w sklepie i dostając paragon nie mamy pewności że żarniki które dostajemy są oryginalne ?
    Kupując w Aso wiadomo że dostajemy to co powinniśmy ale moim zdaniem to troche przeplacamy za takie żarniki. Swoją drogą ciekawi mnie jesli te po 109 to jednak oryginalne, jak udalo im sie tak tanio je zalatwic.

    Swoją drogą zamówilem na allegro wlasnie te żarniki po 109 zł. Pierwsze które doszły nie dzialaly obydwa. Odeslalem i uslyszalem ze dostali od przedstawiciela uszkodzone palniki. Po 3 tyg... tak tyle czekalem na reklamacje az dostaną nowe palniki, dostałem kolejne. Nie wiem czy dobrze pamietam ale te w kartonikach oryginalnych, a poprzednie byly w ciut innych, nazywanych przez nich 'zastępczymi'. Tym razem kartoniki wygladaja tak jak na fotkach ktore znalazlem w necie. Świecą bardzo dobrze i bez problemu odpalaja. Trzebaby porównać żarówki z tymi dostępnymi np w Intercarsie albo innym sklepie który ma żarniki z pewnego źródła.


    za pierwszym razem te niesprawne dostalem w takim kartoniku:


    a za drugim razem już sprawne w takim:


    Z tego co widze na aukcji dalej maja wystawione fotki z kartonikami ktore sa u gory, powiem szczerze ze musialem wykonac kilka tel zanim dostalem spowrotem żarniki


    A tu jeszcze ciekawostka. Kiedys palniki mialy oznaczenie 85122, 4100 K, po lewej na fotce. Po prawej to te obecnie produkowane 85122+ 4300 K (niektore zrodla podaja ze 4800K) Co dziwne te z + wydaja sie bardziej zolte

    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 08-02-2011 o 05:21
    e38 m62TUb44 740i

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 728i '99
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Cytat Zamieszczone przez tomaszeklolek Zobacz posta
    Swoją drogą zamówilem na allegro wlasnie te żarniki po 109 zł.
    Na której aukcji kupowałeś?

    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Philips Polska dostaje palniki za 155zł brutto
    Może importują? Od zawsze wiadomo, że Polska często do "okazji cenowych" nie należy ;-)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Kupowałem u niego:
    http://allegro.pl/nowe-zarowki-xenon...441995883.html

    sprzedal wtedy wszystkie 20 szt ktore wystawil.


    Kolega probowal mi zalatwic z normalnej dystrybucji. Przedstawiciele maja cene dla sklepów ok. 200pln/szt

    A może kupują te żarniki które nie trzymają norm i jakosci firmy tzn odrzuty produkcyjne
    e38 m62TUb44 740i

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •