Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 740il 300 tys km. czy warto instalować LPG?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    7
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań

    740il 300 tys km. czy warto instalować LPG?

    Witam,
    mam do przejęcia serwisowany, w bdb stanie e38 4.4 z przebiegiem 300 tyś km od ojca, serwisowany do dziś w ASO.
    Czy warto montowac w nim gaz, bo niektórzy mówili mi, że to już za duży przebieg.
    Co może się dodatkowo psuć?
    Prosze o doradzenie, podzielenie się opiniami.
    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    To czy warto bardziej wyjdzie z kalkulacji ilości kilometrów, które masz zamiar przejechać w ciągu roku. Przy rocznym przebiegu ok. 12-15kkm, koszcie instalki ok. 4.500zł zwrot następuje po ok. 1,5 roku użytkowania.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    Jeżeli chodzi o wzgląd Ekonomiczny to tu masz link: http://www.okgaz.pl/zobacz-ile-zaoszczdzisz.html bardzo łatwo możesz sobie przeliczyć co i jak, natomiast jeżeli chodzi o kondycje silnika to niech się wypowie ktoś kto ma podobny przebieg :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    na 7er jesli ma 300 tys km, to wg mnie zaden przebieg, jesli byla poprawnie eksploatowana, nie bierze oleju(czyt. ponad norme) to smialo bym wrzucal gaz - tylko jakis porzadny ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Kolega zakładał gaz do m50b25 z przebiegiem 270 tyś - obecnie dobił już chyba do 500tyś - i silnik chodzi pięknie.
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 16-03-2012 o 22:08

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    na pewno wspomagaczem do uzyskania takiego stanu wałków, zapewne wał i panewki wyglądają podobnie, był co najważniejsze w eksploatacji silnika, dobry Olej :) dlatego na tym nie warto oszczędzać bo jak widać to procentuje

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Makaron Zobacz posta
    na pewno wspomagaczem do uzyskania takiego stanu wałków, zapewne wał i panewki wyglądają podobnie, był co najważniejsze w eksploatacji silnika, dobry Olej dlatego na tym nie warto oszczędzać bo jak widać to procentuje
    Dokładnie tak - silnik od nowości na najlepszych olejach syntetycznych.
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 17-03-2012 o 21:29

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Moja 7ka ma przejechane 420000 km i posiada gazownie sekwencyjna na którą narzekać nie mogę. Kupiłem ja już z instalacją, ale była montowana 3 lata temu także przebieg był ponad 300tys. Na osiągi narzekać nie mogę, problemów z tą instalacja nie mam. Przy lpg ważne jest dbanie o zapłon (przewody, świece, kopułka, palec). Wymienia je się częściej niż na samej benzynie i warto kupować porządnych marek np. Beru. Ja takie mam i żadnych problemów nie mam. Dodatkowo dochodzi koszt regulacji zaworów, gdyż na lpg powinno regulować się je co 10000 km, ale w twoim przypadku to cię nie dotyczy. Jeżeli dużo jeździsz to ja na twoim miejscu bym się pokusił o montaż tylko i wyłącznie dobrej sekwencji np. Prins. Wtedy będziesz w 100% zadowolony z bezawaryjnej jazdy na gazie. A jeżeli nie robisz dużych przebiegów to bym sobie odpuścił.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 02-02-2011 o 11:21 Powód: ortografia i interpunkcja

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    Przy lpg ważne jest dbanie o zapłon (przewody, świece, kopułka, palec). Wymienia je się częściej niż na samej benzynie i warto kupować porządnych marek np. Beru.
    Te elementy również kolegi nie dotyczą - oprócz świec oczywiście.

  10. #10
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jestem w stanie założyć sie o dobra falszkę, że większość E38 jeźdzących na gazie ma juz ponad 300Tkm ;)
    Myślę, że to nie jest jakiś duży przebieg dla silników V8. Ważne jest oczywiście jak był serwisowany ale jeśli było to robione w ASO można założyć, że silnik jest w dobrym stanie.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •