Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: E38 2.5tds

  1. #21
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak czytam wypowiedzi niektóych to nie wiem co myśleć.

    Moim e 38 z TDSem zrobiłem osobiście około 240 tys km ,dbam o auto i jeżeli chodzi o silnik to np turbiny nie dotykałem ,wtrysków tez nie ,pompe dotykałem ,ale potem sie okazało ,ze niepotrzebnie. Jeżeli chodzi o głowicę to przyczyną padania jest niedbałośc o układ chłodzenia.

    Moje auto ma w tej chwili przebbieg 800 tys km na jednym silniku
    (sprawdzone w serwisie) ,dół motora jest pancerny nic nie było ruszane. I jeszcze dodam ciekawostke ,że cześc przebiegu tego 240 tys zrobiłem na paliwie zaa wschodniej granicy ,bo tam jeżdze i tankuje na normalnych stacjach ,więc paliwo nie jest takie wcale złe ,tzn niczego nie uszkadza.

    Nie którzy tutaj sie smieją a sami mają silniki bezynowe i bojlery w bagażnikach ,żenada panowie ,jak chcecie sie śmiac z TDS to gazu nie zakładajcie do aut. Ja tankuje na normalnej stacji ON i śmigam.

    Wole TDS a od 2,8 bo nie chce gazu ani problemów z cerwkami i szklankami
    Wole TDS a od V8 ,bo nie chcę problemów z wibracjami motora i Vanosami
    Wole TDS a od V 12 ,bo bez bojlera nie da się tym jezdzic ,tyle co musze

    Podsumowując ,dalej twierdze ,ze dobry TDS jest dobrym pomysłem na komfortowe i tanie poruszanie sie e 38. W mojej ma chipa na 180 km i 340 Nm i myśle ,że 2,8 miałaby baty spokojnie :)
    Na trasie na baku robie zawsze 1100 km w Polsce bo w niemczech mniej ze względu na inna prędkość :)

    A i nie zapominajcie właściciele 4.0 D i 3.0 D ,że jedna mała awaria u was jakiej nie zyczę ,to wydatek porównywalny z duzą naprawę w TDSie :)

    Pozdrawiam :)
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 04-03-2011 o 15:20

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Jako były posiadacz E39 td nie mogę złego słowa powiedziec o autku, Motor to D.D.E 2.2 o ile mnie pamieć nie myli śilniczek pracował cichutko równiutko. I nikt nie wierzył że to diesel:D Ale kilka prawd o Silniczku, Auto kupiłem z przebiegiem 240tys. od razu trzeba było zajrzeć do pompy, auto kulało na wolnych obrotach, po przeczytaniu kilku inf. o aucie wymieniona została pompa wody która ori, miała plastikowe wirniki wymieniona na normalną;) oczywiscie tamta miała już ledwo trzymajace sie smigiełka, przy sprzedazy z przebiegiem grubo ponad 300tys. auto nadal nie wymagało zadnego wkładu finansowego jedyne co zrobiłem przed sprzedaża to wymiana swiec zarowych:) Motor za bardzo atrakcyjna jednostke bynajmniej dlamnie zrobienie autem 1000km na jednym baku nie jest problemem, jesli nie potrzebujesz mocnych wrazeń a trasy maja ci upływać za kółkiem słuchając radyjka zamiast odwiedzac kolejna stacje lub znowu klnąć na spozniajacą sie lawete polecam:) Owszem jeśli cei stac na 3.0d nie mamy o czym dyskutować jednak z najtańszych opcji jest to motor nad ktorym warto sie zastanowic. Wsumie niczego nowego nie wniosłem ale podpisuje sie tymi bazgrołami pod słowami zwolennikow taniego i bezproblemowego podróżowania:P

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    Cursor jakie 3 razy na 1000km ja w 4.4 z przed liftu robie niecałe 500km na 70l butli :)
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Widziałem pare razy auto Elvisa i od tego czasu stwierdzam że dobry tds nie jest zły :) - jeżeli komuś nie zależy na osiągach to brałbym bez zastanowienia..

  5. #25
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Widziałem pare razy auto Elvisa i od tego czasu stwierdzam że dobry tds nie jest zły :) - jeżeli komuś nie zależy na osiągach to brałbym bez zastanowienia..
    Dokladnie! dogladany i wlasciwie servisowany a przede wszystkim NIEZAJECHANY/NIEZAKATOWANY przez poprzednich wlasciciela/i egzemplarz machnie ponad milion km bez wiekszych remontow.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Miałem TDS-a w E39 dawał radę i ja byłem zadowolony. Palił z kopa czy zimny czy ciepły, bez żadnych kłopotów. Przy silniku wymieniałem tylko wtrysk sterujący, który poprostu pociekł. Choć przyznam ,że był bardzo zadbanym i bezawaryjnym autem to drugi raz bym nie kupił. Dlaczego hmm bo teraz mam V8 benzynkę i poprostu mało było by mocy w TDS-e. Tak czy siak podzielam zdanie dobry TDS nie jest zły. Co innego to dobrego trafić, a tu mogą być duże kłopoty.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Cytat Zamieszczone przez Kafarek Zobacz posta
    Z silnikiem który miałem w swoim E34 (shamowane 181KM i 331Nm) każde seryjne 728i dostało by klapsa.
    Ta, uwielbiam porównania typu maluch z silnikiem od samolotu vs porshe

    to ktos sobie zrobi też hoi wi jaki tuning w 2.8 i wtedy sie sprawdza. A nie nieoryginal vs oryginal, co to w ogole za porownanie?

    Seria TDS nie pociśnie 2.8, a jak ktoś se przerabia TDSka, to niech sobie też przerobi 2.8 i wtedy próbuje, a nie jedno zrobił i sie podnieca

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    to ktos sobie zrobi też hoi wi jaki tuning w 2.8 i wtedy sie sprawdza. A nie nieoryginal vs oryginal, co to w ogole za porownanie?
    No właśnie.. hoi wie jaki tuning.. Mój nie przekroczył 1k i auto jeździ do dziś..

    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    Seria TDS nie pociśnie 2.8, a jak ktoś se przerabia TDSka, to niech sobie też przerobi 2.8 i wtedy próbuje, a nie jedno zrobił i sie podnieca
    M51 to bardzo stłumiona jednostka.. Celowy zabieg ze strony BMW... By przypadkiem nie klapsować prawie 3 litrowej benzyny ;)

    Rozumiem że jesteś zawiedziony, ale przyjmij to po prostu na klatę.. ;)


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  9. #29
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    Ta, uwielbiam porównania typu maluch z silnikiem od samolotu vs porshe

    to ktos sobie zrobi też hoi wi jaki tuning w 2.8 i wtedy sie sprawdza. A nie nieoryginal vs oryginal, co to w ogole za porownanie?

    Seria TDS nie pociśnie 2.8, a jak ktoś se przerabia TDSka, to niech sobie też przerobi 2.8 i wtedy próbuje, a nie jedno zrobił i sie podnieca

    W sumie racja, porównanie nietrafione coś na kształt : gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.
    Odnośnie TDS-a to jak was poczytam to eksploatacyjnie zachęca, szczególnie mnie – właściciela v8 po przejściach ;D.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez joe white Zobacz posta
    Odnośnie TDS-a to jak was poczytam to eksploatacyjnie zachęca, szczególnie mnie – właściciela v8 po przejściach
    Uwierz, kilkunastoletni TDS eksploatowany w polskich realiach bez udokumentowanej historii serwisowej to CZĘSTO rzut o glebę dla kogoś kto nie robi z autem sam.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •