Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: E38 2.5tds

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Temat TDS'a był omawiany pierdylion razy i nadal powraca jak bumerang. Jeśli ma być mega tanio, a nie trza rakiety i ma być bagażnik to TDS jak najbardziej. Jeśli robi się mało km to diesel jest raczej słabą opcją, wtedy LPG. Ale do tłuczenia km diesel wychodzi taniej jeśli kupi się zadbane auto (bo i takie się zdarzają)

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Niemniej jednak z "tanią ropą" nie dyskutuję. Te ceny za wtryski i pompe co wspomniałeś to takie dość optymistyczne. Pozostaje pytanie czy lepiej jeździć czymś co trzeba będzie kiedyś leczyć i wskrzeszać, czy zainwestować raz i mieć spokój, bez cyrków z laniem barszczu pod korek i do baniaków przed każdym wyjazdem, bo przecież musi starczyć żeby przejechać w obie strony "po taniości".
    Święte słowa :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Kupić dobrego tds'a, zainwestować w czipsa i 728i, astry i inne strzały mogą się schować.. Jeździłem e34 kombi w tedeesie, który po czipsie i innych małych modach wypluł ponad 180KM. Zdrowe kombi e34 525iA dostało klapsa od 0 do 200 km/h.. Nie wypowiadajcie się zatem o tadkach jeśli nimi nie jeździliście....


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Kolego ja akurat jeździłem tds'em... i znam ludzi co tym jeździli w e34...
    Nie porównuje się budy e38 do e34 czy e36 bo to śmieszne jest. A jeśli uważasz, że 725tds da radę 728i to zapraszam :D

    Cytat Zamieszczone przez Kafarek Zobacz posta
    Zdrowe kombi e34 525iA dostało klapsa
    A co do tego... każdy niedzielny kierowca dostanie baty, choćby i 530 jechał.
    Ostatnio edytowane przez MariuszE38 ; 04-03-2011 o 12:19
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Kafarek Zobacz posta
    Kupić dobrego tds'a, zainwestować w czipsa i 728i, astry i inne strzały mogą się schować.. Jeździłem e34 kombi w tedeesie, który po czipsie i innych małych modach wypluł ponad 180KM. Zdrowe kombi e34 525iA dostało klapsa od 0 do 200 km/h.. Nie wypowiadajcie się zatem o tadkach jeśli nimi nie jeździliście....

    Każde auto jak dołożysz do niego chipsa bedzie lepiej latało,mowa o seryjnym tds'ie 143 konnym...

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    bedzie lepiej latało
    Lepiej tak, ale to nigdy nie zrobi z niego benzyny prawda :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  7. #17
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38 Zobacz posta
    nigdy nie zrobi z niego benzyny prawda
    Litości - przypomnijcie sobie temat wątku !!!
    Gra muzyka

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    OK... czyli wracając do tematu. Ciężko znaleźć tds'a w dobrym stanie. Dwa: remont pompy paliwa to cena 1500-2000zł (tyle to kosztuje cały używany silnik 2,8). Zrobienie turbo to ok. 1200 zł. No i oczywiście te 143 KM nie pokulają dwóch ton przy wyprzedzaniu z należytą werwą.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38 Zobacz posta
    Kolego ja akurat jeździłem tds'em... i znam ludzi co tym jeździli w e34...
    Nie porównuje się budy e38 do e34 czy e36 bo to śmieszne jest.
    300kg różnicy.. Poza tym nie porównałem e38 do e34 czy odwrotnie, ale porównałem silniki w tych samych budach E34.

    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38 Zobacz posta
    A jeśli uważasz, że 725tds da radę 728i to zapraszam :D
    Z silnikiem który miałem w swoim E34 (shamowane 181KM i 331Nm) każde seryjne 728i dostało by klapsa. To tak jakbyś postawił koło siebie E39 525D i E39 528i. Pomimo mniejszej mocy (aż o 30KM!) jadą podobnie już w katalogu ;)

    Ja stawałem z takim samym autem ale innym silnikiem i mam doskonałe porównanie.... Ze zdrowym autem i z wprawionym kierownikiem.. Obracam się wystarczająco dużo czasu w świecie BMW by wiedzieć z kim się ustawić by wiarygodnie porównać.. Spokojna głowa ;)

    Zdłubane m51 jest zaskakującym silnikiem.. Bezpiecznie zdłubane, jest silnikiem trwałym. Odrobinę czujności przy zakupie i czułości w eksploatacji posyła mit o TDS'ie BMW pomiędzy bajki.

    IMO, E38z tym motorem to rzeczywiście niewypał. Ale nie ze względu na awaryjność, bo to plotki i zasłyszane historie od osób, które nie mają pojęcia jak kupić i dbać o diesla, ale ze względu na słabe osiągi do tak ciężkiego auta.. Można to poprawić inwestując w remont nastawnika i pompy, oraz w czipsa.. Wtedy silnik M51 jest realną alternatywą finansową dla silnika M52 w tej budzie
    Ostatnio edytowane przez Kafarek ; 04-03-2011 o 14:58


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Niemniej jednak z "tanią ropą" nie dyskutuję. Te ceny za wtryski i pompe co wspomniałeś to takie dość optymistyczne. Pozostaje pytanie czy lepiej jeździć czymś co trzeba będzie kiedyś leczyć i wskrzeszać, czy zainwestować raz i mieć spokój, bez cyrków z laniem barszczu pod korek i do baniaków przed każdym wyjazdem, bo przecież musi starczyć żeby przejechać w obie strony "po taniości".
    Zapomniałeś o jednym
    Zasięg w dieslach w 7er jest wyraźnie większy niż benzyniaka. Takim TDS'em zrobisz trasę 1000km na jednym baku, a LPG będziesz tankować 3 razy za ten czas, więc po co niby brać jakieś dodatkowe baniaki, no chyba, że ktoś jedzie ze Zgorzelca na Ukrainę, ale to tym bardziej nie ma sensu, bo na miejscu tankujesz znowu do pełna taniej ropki i spokojnie wracasz do domu.


    Zdrowy TDS jest w stanie zrobić na prawdę duży przebieg(dobrym przykładem jest auto Elvis'a) i tylko robiąc dużo kilometrów rocznie diesel ma sens, bo tak też został zaprojektowany



    Co do wspomnianych napraw. Robisz turbo, wtryski i pompę, i latasz znowu bez obaw kolejne nie 200tys., a 500tys i więcej
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •