Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: [e38] pompa wspomagania czy płyn?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto

    [e38] pompa wspomagania czy płyn?

    Witam,
    mam nie typowy problem z którym borykam się już prawie dwa tygodnie i nie znalazłem odpowiedzi na forum.
    Pewnego dnia gdy wracałem z pracy kierownica zaczęła dziwnie pracować, ciężko mi opisać jak ale się postaram, gdy kręcę kierownicą czuć opór ale nie cały czas tylko z przerwami, raz lekko raz opór, dojechałem spokojnie do domu z myślą że pewnie mam mało płynu w zbiorniczku ale o dziwo było ok i dolałem może 100ml włączam autko i jest ok. Na drugi dzień znowu to samo, pod autem zero plam wycieku, zaglądam do zbiorniczka i kolor oleju zamiast różowego/czerwonego ma kolor sraczki :) i teraz pytanie czy to pompa siada czy to wina starego płynu (nie wiem kiedy był zmieniany) , pompa lekko jęczy ale trzeba się bardzo mocno wsłuchać, umówiłem się na wymianę płynu dopiero na czwartek jest sens? czy od razu pompę kupować? Acha i jeszcze jedno ile mniej więcej wchodzi tego oleju w okład wspomagania?
    Radośc z Jazdy :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    569
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Bytom
    płyn warto zmienić :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    zwykły układ bez nivo około litra sprawdź pasek może się ślizga lub przycina ta pompa i wtedy będzie szarpać jak opisujesz... albo już masz tak stary płyn ze ci przymarza... pompę zmienisz w ostateczności jeżeli nowy płyn jej nie pomoże... kumplowi w e39 to samo błoto w środku kiera się przycinała pompa wyła jak polonez na odcięciu :D i już chciał zamawiać nową o dziwo sam płyn pomógł...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    ok w czwartek się wyjaśni :) mam nadzieje że to tylko płyn :/
    Radośc z Jazdy :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    ufff szczęście to tylko płyn :) po odkręceniu przewodu wyleciał "sraczkowaty" olej , po kręceniu kierownicy zaczęło wypływać coś dziwnego gluty itp.
    zalaliśmy nowy znowu pokręciliśmy aby wypłukać i znowu zleciała sraczka :) teraz kierownica chodzi ja marzenie :)
    Radośc z Jazdy :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    :D kolejny raz sie udało..

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    ja miałem to samo kierownica mi ciężko chodziła i wydobywał się dziwny dźwięk podczas kręcenia ale zalałem świeżego płynu i jest ok

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    zapomniałem jeszcze dopisać że u mnie lekko wydobywał się płyn przez korek wlewu który też wymieniłem na nowy.
    Radośc z Jazdy :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Pozwole podpiąć się pod temat, bo nie chce zakładać nowego.

    Moja pompa wspomagania nie halasuje. Plyn jest kolorystycznie i lepkościowo jak najbardziej ok.
    Jednak wspomaganie zaczelo chodzic ciezko, tak nagle w jednej sekundzie. Dodam ze mam servotronik.
    Na wolnych obrotach chodzi ciut ciezej, ale gdy stoje i wkrece 4 tys obrotow to nie moge kierownica ruszyc.
    Jadac normalnie czuje tez ze jest ciezej, a szczegolnie mocniej czuje to gdy skrecam w jakas ulice. Wczesniej kilka razy zdarzalo mi sie cos takiego ale po chwili przechodzilo i dalej dzialalo ok. Inpa nic nie pokazuje.
    Tzn ze swoj zywot konczy pompa ?
    e38 m62TUb44 740i

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    175
    BMW
    e38 740 1999r m62
    Skąd
    Toruń
    Witam.Tez postanowiłem się podpiąć pod temat .Wspomaganie mi słabiej kręci przy ostrym skręcaniu i też mam taki sraczkowaty kolor płynu.Jaki tam mógł być płyn ? Na zbiorniczki jest napisane ATF a według vinu mam servotronic więc jaki płyn powinienem wlać ? Ten DEXCTRON III ? pozdrawiam.
    P.S. Słyszałem że układ wspomagania pod zbiorniczkiem ma niby jakiś filterek ,coś taki niby jak od oleju i teraz pytanie jak bym zmieniał płyn to też ten filterek zmienić ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •