Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E38 Radio słabo odbiera fale FM

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post E38 Radio słabo odbiera fale FM

    Witam,
    Otóż kilka dni temu z niewiadomych przyczyn radio przestało znajdywać stacje FM. Po wciśnięciu SCAN nie znajduje żadnej. Jak już to jedną z muzyką klasyczną. Jeśli ręcznie ustawię częstotliwość lub użyje zapamiętanych to niby słychać ale strasznie trzeszczy. Sprawdzałem inne anteny ( bo wydaje mi się, że są podpięte pod jeden wzmacniacz antenowy) i działają bez zarzutu, TV odbiera dobrze, GPS działa, telefon również. Nie wiem gdzie dalej szukać, próbowałem się dostać do wzmacniacza antenowego bo może się kabel odłączył (?) ale nie wiem gdzie jest a nie chce go już szukać metodą prób i błędów. Szukałem na forum, ale poza różnego rodzaju przeróbkami, wyprowadzaniem kabli itp. nic na temat słabego odbioru fal FM nie znalazłem :-/ Radio które posiadam to chyba Business RDS czy jakoś tak z TMC w nawigacji z małym ekranem.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 12:20

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at Zobacz posta
    Witam,
    Otóż kilka dni temu z niewiadomych przyczyn radio przestało znajdywać stacje FM. Po wciśnięciu SCAN nie znajduje żadnej. Jak już to jedną z muzyką klasyczną. Jeśli ręcznie ustawię częstotliwość lub użyje zapamiętanych to niby słychać ale strasznie trzeszczy. Sprawdzałem inne anteny ( bo wydaje mi się, że są podpięte pod jeden wzmacniacz antenowy) i działają bez zarzutu, TV odbiera dobrze, GPS działa, telefon również. Nie wiem gdzie dalej szukać, próbowałem się dostać do wzmacniacza antenowego bo może się kabel odłączył (?) ale nie wiem gdzie jest a nie chce go już szukać metodą prób i błędów. Szukałem na forum, ale poza różnego rodzaju przeróbkami, wyprowadzaniem kabli itp. nic na temat słabego odbioru fal FM nie znalazłem :-/ Radio które posiadam to chyba Business RDS czy jakoś tak z TMC w nawigacji z małym ekranem.

    Pozdrawiam
    Wzmacniacz jest na tylnym słupku nie pamiętam tylko czy lewy czy prawy. Wydaje mi sie, że na lewym (strona kierowcy.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Wielkie Dzięki za szybką odpowiedź, tak jak kolega napisał wzmacniacz anten znajduje się za tylnym słupkiem od strony kierowcy(w mojej wersji pasażera). Niestety sam wzmacniacz, kable antenowe i połączenia wydają się być w idealnym stanie. Po odłączeniu kabla z anteną od wzmacniacza radio całkiem gubi sygnał ( odbiera ale baardzo słabo), to samo dzieje się jak odłączam zasilanie od wzmacniacza. Nie ma natomiast różnicy jak odepnę wtyczkę antenową od szyby ale tam z kolei nie ma nic co mogłoby się zepsuć. Czy istnieje taka możliwość, że wzmacniacz kończy swój żywot? Wydaje mi się to nieprawdopodobne, ale innych pomysłów nie mam( poza wyciąganiem monitora i sprawdzaniem wtyczek na wejściu ).


    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 31-01-2011 o 12:58

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    A moze uległa uszkodzeniu ścieżka od anteny na szybie, może się gdzies przetarła?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Za antenę robią te same paski co ogrzewają szybę.
    Po to są te wzmacniacze, żeby odseparować sygnał od zasilania.

    Tak samo za odbiór sygnału z pilota odpowiada tylna szyba i jeden ze wzmacniaczy.
    Jeśli grzanie tylnej szyby działa bez zarzutu to pozostaje chyba podmienić wzmacniacz na inny i przekonać się czy pomoże.


    Spotkałem się już z 2 przypadkami(jeden w e46, drugi w e39) z problemem odbioru radia. W obu przypadkach problem był od strony radia, a nie anteny.
    W E46 wtyk nadawał się do wymiany, a w E39 kabel za wtykiem był przełamany.
    Po naprawie odbiór był rewelacyjny.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    12
    BMW
    735 E38
    Skąd
    Wrocław
    Ja mam właśnie podobny problem. Radio działa albo częściowo dobrze, albo miesjcami wcale. Często jest tak, że nie znajduje fal. Początkowo tez mysłałem, ze to ten wzmacniacz , który jest w tylnym lewym słupku w e38. Ale wymieniłem to urządzenie i dalej jest tak samo. Słyszałem też, zem może to być inny moduł, który jest w bagażniku za modułem TV i GSM, tuż przy scianie bagażnika. Czy ktoś juz to wyciągał i rozbierał? Tam dochodza jakies przewody, sterowanie zmieniarką CD i chyba coś jeszcze. Nie wiem, co to może być. Może ktoś z Was wie? Z góry dzięki za pomoc

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    57
    BMW
    740i E38
    Skąd
    Dziesławice
    W kablu antenowym znajduję się jeden cieniutki drucik i lubi się czasami przerwać można prosto sprawdzić czy jest cały odpinamy od radia i od wzmacniacza w jednym końcu podłączamy baterie np plus w środek czyli bolec minus w boczne osłonki z drugiej strony podłączamy jakąś żarówkę jak nie zaświeci to znaczy że jest gdzieś przerwany.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    U mnie było podobnie ......http://7er.pl/showthread.php/10126-B...highlight=bm24 i wszystko wróciło do normy

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar alkoholic
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    204
    BMW
    Kompot 318ti
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Witam Was Misie pysie;) Jak zawsze nie będę zaczynał nowego tematu więc napisze tutaj bo podobny problem ,aczkolwiek nie do końca :p Mój problem jest taki radio i antena jest dobre, dobrze wszystko gra tylko odbiera mi słabiej niektóre stacje jak w służbowym fordzie i pytanie do was ,czy są jakieś wzmacniacze do anten?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    156
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    OKR
    Ja też odkopię temat. Radio wcale nie znajduje fal, ale nie działa mi tez ogrzewanie tylnej szyby :/ Gdzie wzmacniacz łączy się z szybą?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •