Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: wymiana baterii w kluczyku a odpalenie auta

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    wymiana baterii w kluczyku a odpalenie auta

    Panowie dziwna sprawa,auto kupiłem ok.miesiąc temu(e38 740iA 94r) ,otwierałem z pilota dokładanego alarmu ,z oryginalnego kluczyka guziki nie działały(dioda ledwo co mrugała) ,nim odpalałem auto,mam taki tylko jeden.

    Wczoraj postanowiłem wymienić baterie,rozkręciłem w celu ustaleniu rodzaju ,trwało to max 30sek. żeby nie rozkodować,skręciłem z powrotem i chciałem jechać do sklepu,ale problem w tym że nie mogłem odpalić auta.

    Zapłon się włącza,wszystkie kontrolki świeca,bc też ale jak przekręcam na rozruch to nic się nie dzieje,kontrolki nie przygasają,żadnych przekaźników nie słychać,pod maską cisza.

    Moje pytanie czy jak baterie w kluczyku są słabe to jedynie nie otworze auta z pilota czy też nie odpalę?mowa cały czas o oryginalnym kluczyku.

    Nie znam się na immobilizerach.Wszystkie bezpieczniki całe,akumulator 100% sprawny.Może akurat przypadek że przy rozruszniku coś się odpięło/spaliło/pośniedziało i nie styka?
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Mysle ze klucz zgubil juz kody.

    Wymien baterie na nowa i trzeba go bedzie zaprogramowac.

    Z tego co pamietam robi sie to wkladajac kluczyk do stacyjki auta lecz dalszej procedury juz niepamietam, ale bylo na pewno juz na forum.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    To się stało wczoraj. Pojechałem od razu z kolesiem do sklepu i wymieniłem baterie.
    Problem w tym że nie da rady zainicjalizować pilota,dioda mruga przez 10sek. ale zero reakcji ze strony centralnego zamka.
    Próbowałem setki razy z różnymi czasami miedzy naciskaniem guzików i przekręcaniem stacyjki i nic.
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A funkcję "szukaj" na Forum już ćwiczyłeś ?? A ten wątek czytałeś ?? http://7er.pl/showthread.php/8588-el...wanie+kluczyka
    Gra muzyka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Jeżeli mam jakiś problem z autem to najpierw ćwiczę funkcję szukaj.
    Wątek ten czytałem kilka razy,autor poradził sobie z kodowaniem nagle jak zrobiło się cieplej,czyli mam czekać do wiosny? nie ma tam nic o tym czy rozrusznik kręci,czy da rade auto odpalić,wychodzi na to że chyba tak,ja nie mogę dlatego pisze bo mam problem.
    Dziękuje z góry za rady.
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    pilot w kluczyku nie ma z odpalaniem związku, o ile nie masz alarmu który wcześniej był uaktywniony pilotem, choć gdyby był dowiedział byś się po otwarciu drzwi i mało tego najprawdopodobniej nie masz jeszcze EWS-a bo auto masz z początku produkcji a wtedy większość nie miała tak jak i moja z 94r, też kiedyś rozkodował mi się kluczyk i nie działało tylko sterowanie zamkiem i alarm fabryczny ale auto zapalało.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 30-01-2011 o 22:20

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    pilot w kluczyku nie ma z odpalaniem związku, o ile nie masz alarmu który wcześniej był uaktywniony pilotem, choć gdyby był dowiedział byś się po otwarciu drzwi i mało tego najprawdopodobniej nie masz jeszcze EWS-a bo auto masz z początku produkcji a w tedy większość nie miała tak jak i moja z 94r, też kiedyś rozkodował mi się kluczyk i niedziałało tylko sterowanie zamkiem i alarm fabryczny ale auto zapalało.
    Dokladnie tak jak Lockbud pisze- pilot nie ma nic do EWSa ktorego w 94r nawet nie ma w twoim aucie wiec naprawdopodobniej padl lub zawiesil sie ten dokladany alarm.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •