Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: e32 - przewody zapłonowe

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    e32 - przewody zapłonowe

    Witam. Odkąd kupiłem moja siódemkę walcze z nierówną pracą silnika. Poczyniłem już wiele działań...każde z nich poprawiło troche sprawę, ale nadal obrowy falują znacząco. Wyregulowałem zarowy, wyczyściłem specjalnym środkiem układ dolotowy, wyczyściłem wtryski, a wczoraj wymieniłem świece... jest troche lepiej ale nadal puszczam gaz a obroty latają od 300 do 700. Czasami zdarza się wręcz ze silnik przestaje pracować na chwile, zapala się czerwony wykrzyknik i dopiero wraca do 700, tak jakbym dodał gazu.

    Nie dzieje się to czasami, ale cały czas. Ponadto, zeby go odpalić, to co średnio 2 odpalanie muszę do z 5 sekund piłować, aż ledwo załapie i się powoli wkręca.

    Wyczytałem, że przyczyną mogą być przewody....i zeby na odpalonym silniku odpinac przewody i patrzec kiedy będzie różnica. Tak też zrobiłem i.... zaczynałem odpinać od strony chłodnicy. Odpiąłem pół silnika (3 przewody) a reakcji nie było żadnej. Tak jakbym w ogole maski nie otwierał i nic tam nie robił.

    Przewody to dość spory wydatek....dlatego wole się upewnić. Powiedzcie mi, czy to może mieć wpływ na to odpalanie, falowanie, na kopcenie i słyszalne strzały w wydechu? (bo te dwa czynniki też mają miejsce, jak w miejscu dogazuje to za sobą mam białą mgłę, ale płynów ani oleju nie ubywa). Dzięki za odpowiedź

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    kolego to nie przewody mialem tak w mojej e38 4.0bena wina byla sonda lambda i strzelanie z wydechu wymienilem na bosha i po problemie tylko nie kupuj zamienikow z allegro przekonalem sie na wlasnej skorze chodzila dokaldny tydzien
    dawid

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    napisz mi jeszcze jaki silnik masz
    dawid

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    m30b30


    ALe z tego co wiem to sonda załącza się dopiero przy wyższej temperaturze. U mnie czy silnik zimny czy nagrzany - jest to samo.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    sonda dozuje dawka paliwa jak jest za duza to podczas dodawania gazu strzela w wydech i tez moze chodzic nie rowno.czuc u ciebie benzyna jak chodzi?? moze przeplywka jest uszkodzona
    dawid

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    no właśnie czuć. Po odpaleniu w kabinie czuć trochę benzyne. Przepływke sprawdzałem tylko w taki sposób, że po jej wypięciu nie było żadnej różnicy. We wcześniejszym e34 mialem uszkodzoną przepływkę i po jej odpięciu silnik pracował równo. Wymienilem u było ok... tutaj raczej bym ją wykluczył. Mam lpg, ale to chyba nie przepływka.

    Może sonda też do wymiany...ale upieram się przy stwierdzeniu że sonda załącza się od jakiejś temperatury...:) A nie jest dziwny fakt, żę po odpięciu 3 fajek silnik pracuje tak samo?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    to jak czuc bene po odpaleniu to na 100% sonda mialem to samo w swojej i takze szukalem na cewkach bo w m60 sa cewki do swiec nie przewody kupilem 8szt. i okazalo sie ze sonda. zobacz bo moze kabel masowy od niej puscil, a jak nie to zamien od kogos i zobaczysz tylko jedz na komputer bo jak sonda to musisz wykasowac błąd. co do odpinania to ja wyciagalem 4 cewki ze swiec i tez chodzil tak samo dlatego kupilem odrazu 8 szt. ja obstawiam sonde , ale moze ktos jeszcze sie wypowie na ten temat.pozdrawiam i zycze szybkiej i taniej naprawy.
    dawid

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A jak wyglądają świece. Oglądałeś te nowe świece jak aktualnie wyglądają?

    Spotkałem się z padniętym jednym wtryskiem w E34 M30B35, niewykluczone, że tutaj też wtryski mogą powodować problemy.
    W tym momencie LPG czasem się przydaje w diagnozowaniu. ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    jeśli będziesz zmieniał sonde to z zamienników polecam Magneti Marelli - ok 140zł więc taniej niż Bosch a pracuje bardzo dobrze :)

    w E32 sonda jest podgrzewana więc pracuje praktycznie od razu.
    Sprawdż jeszcze palec i kopółke, odkręć na początek i zobacz czy nie zostały po nich drzazgi :)
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Przyszedł do mnie kumpel mechanik i sprawdziliśmy swiece w ten sposób, że odpiąłem przewody, okręciłem świece i patrzyłem na ktorej są iskry. Rezultat taki, że na dwóch przewodach nie ma w ogole iskry, na dwóch jest bardzo słaba, i na dwóch jest. Do tego jeden przedów ma przebicia. Kupie nowe przewody i zobaczymy rezultat. W drugiej kolejności do wymiany idzie sonda. Jest tylko jedna w e32?


    Wydaje mi się, że przewody tłumaczą strzały w wydechu, zapach benzyny w spalinach, gazu z resztą też, nierówną pracę na luzie i spadek mocy. Zobaczymy jak będzie po wymianie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •