Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: e32 - przewody zapłonowe

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    daj znac jak juz bedziesz mial diagnoze. ciekawy jestem co ja boli:D
    dawid

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Jasne, że dam. W ciągu kilku dni:) Mam nadzieje, że wszystko będzie jak należy!

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No ta jak ma chodzic i jak ma nie byc czuc benzyny jak na dwuch garach nie chodzi a na reszcie kuleje wazna jest tez kopułka z palcem bo to śniedzieje ściera sie i robią sie wżery na bolcach kopułki

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Jutro sprawdzę też kopułkę.

    Powiedzcie mi.... Do jednego przewodu zapłonowego, zaraz przy kopułce dochodzi taki jakby....hmmm.....kabel, przyczepiony plastikowym zaczepem, i on dochodzi do wtyczki podpiętej do listwy wtryskowej. Od czego to jest? W nowych przewodach nie widze czegoś takiego, a raczej nie ma opcji przełożyć to...

  5. #15
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja bym wymył dokładnie kopułkę i palec. Jak jest wilgoć i grafit z pręcika osadzony na kopułce to następuje przeskok iskry na cylinder w którym jest otwarty zawór wydechowy lub ssący i następuje strzał - przy gazie II gen to przepływki nie ma. Oryginalne przewody są bardzo dobrej jakości. Co do sondy auto ma normalnie pracować bez sondy. Sonda zaczyna pracować po około minucie po odpaleniu. Jak chcesz wykluczyć sondę to ją odepnij i zresetuj komp. Bez sygnału z sondy auto będzie miało lekko wzbogaconą mieszankę ale ma normalnie pracować. Te sterowniki są bardzo podatne na rozjeżdżanie korekt dawki!!! dlatego reset.
    Co do nierównej pracy na zimnym - Ważne !!! To nie prawda że sonda nie ma wpływu na palenie na zimnym, że gaz sekwencyjny nie ma wpływu na odpalanie!!! Sterowniki się uczą dawkowania na podstawie sygnału z sądy. Jak się sondę odepnie i zresetuje komputer to sterownik będzie dawkował na podstawie map wgranych w fabryce. Przy uszkodzonej sądzie komputer uczy się złej pracy i zmienia korekty mapy w całym zakresie, dlatego auto źle pali. Wiem, że mapa jest stała w kości tylko do odczytu ale sterownik ma pamięć podręczną w której trzyma informacje o korekcji mapy.
    Pisałeś, że wymyłeś dolot, a czy regulator bieg jałowego? Przesłona w środku ma się swobodnie obracać.

    Co do zapachu benzyny - po tylu latach twardnieją przewody paliwowe i zaczyna się benzyna sączyć z łączeń. Albo wymiana opasek albo przewodów paliwowych.
    Sam mam m30b30 z LPG i już trochę poświęciłem mu czasu.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    SZYBKIE PYTANIE!

    Odkręcam kopułkę rozdzialacza i znalazłem przyczynę mokrego od oleju silnika.... Od dolnej strony kopułki rozdzialacza spływa olej. Czy jest tam jakaś uszczelka? To pierwsze pytanie...


    Drugie - styki w kopułce są całe czarne i pośniedziałe. Od zewnętrznej przy przewodach jest ok, ale w środku niestety syf. Jak to wyczyścic? Po prostu papierek ścierny drobny i benzyna ekstrakcyjna?

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Wyczyściłem papierem ściernym i benzynką. Rezultatu to za dużego nie przyniosło, może minimalny. Czekam na przewody aż dojdą i wtedy będę kombinował dalej

  8. #18
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak będziesz wymieniał przewody pamiętaj o impulsatorze na przewodzie od 6 cylindra, on musi być aby poprawnie wszystko pracowało. Nowy przewód jest przystosowany do założenia tego pierścienia-cewki. Co do uszczelki to jest na wałku rozrządu tylko symering. Sprawdź kopułę i palec czy nie ma pęknięć. Jak są pęknięcia to od razu wymieniaj.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Tylko jak bedziesz wymienial kopulke palec, przewody i swiece to pamietaj zeby na tym nie oszczedzac majac zamontowana II gen. lpg radze przyinwestowc w zestaw beru fakt jest drogi ale cos za cos, z tego co wyczytalem to juz jakies kable zes kupil i czujnika nie ma wnioskuje ze kupiles jakies sentechy za 200zl nie radze ci ich zakladac bo 1.nie ma czujnika, 2.jest to dziadostwo i moga byc strzaly. Przyinwestuj raz i twoje problemy powinny sie rozwizac.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    ...................
    Ostatnio edytowane przez Mirosław ; 20-06-2011 o 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •