Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: podłokietnik - jak rozebrać ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar HubertB
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    20
    BMW
    745i '04; 840Ci '94
    Skąd
    W-wa okolice

    podłokietnik - jak rozebrać ?

    Muszę dobrać się do panela regulacji fotela kierowcy, o czym już kiedyś wspominałem w innym wątku. Oglądałem ten podłokietnik ze wszystkich stron i nie bardzo wiem jak się do niego dobrać. Może ktoś z was już to rozkręcał i podpowie od czego zacząć. Z góry dzięki.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z czym masz problem, że chcesz wyciągać panel regulacji fotela?

    Trzeba zdjąć boczne listewki z tunelu środkowego(te wykładzinki).
    Są 2 wkręty z każdej ze stron, jeden z przodu, drugi na środku.
    Z tyłu z tego co pamiętam wyciągałem tylną zaślepkę, tą co jest zaraz przy podłodze).
    Na pewno musiałem wyciągnąć kratkę nawiewu i zapalniczki bo tam były śruby.



    Pytanie tylko po co chcesz wyciągać ten panel.

    Sam rozbierałem podłokietnik bo nie działał przycisk memory dla kierowcy, okazało się, że niepotrzebnie. Sam przycisk działał(moduł rejestrował naciśnięcie, co mogłem zobaczyć w inpie), ale przycisk nie podświetlał się i nie dało się zaprogramować pamięci.

    Winne okazało się lusterko kierowcy. Jeden z potencjometrów wychodził poza zakres. Samego lusterka w pionie nie mogłem ustawić(bardzo ograniczony był ruch góra-dół). Błąd lusterka był zapisany w module drzwi kierowcy.
    Rozebrałem lusterko i z pomocą inpy(patrzyłem na odczyty z potencjometrów) ustawiłem potencjometry tak, żeby cały czas mieściły się w skali.
    Jak lusterko zaczęło działać prawidłowo to i pamięć też ruszyła jak należy.

    Jeśli masz podobny problem, to najpierw za pomocą komputera sprawdziłbym błędy we wszystkim możliwych modułach, możliwe, że w którymś module będzie błąd, który nakieruje Cię na rzeczywisty powód problemu. Może to być nawet jeden z silniczków fotela(w module fotela będzie w tym momencie odnotowany błąd)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar HubertB
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    20
    BMW
    745i '04; 840Ci '94
    Skąd
    W-wa okolice
    Problem opisywałem wcześniej tutaj: http://7er.pl/showthread.php/12416-e...ierowcy-defekt

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A programowanie pamięci działa poprawnie?
    Naciskają przycisk "m" podświetla się on na czerwono?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar HubertB
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    20
    BMW
    745i '04; 840Ci '94
    Skąd
    W-wa okolice
    Programowanie działa, bo pod 1 zaprogramowałem sobie moje ustawienie, zmieniałem potem i zapamiętuje na 100%. Ale czy się M podświetla to nie pamiętam. Musiałbym zejść do auta.

    Sprawdziłem, poświetla się na czerwono po naciśnięciu, a gaśnie po naciśnięciu ponownie M lub np. 1.
    Ostatnio edytowane przez HubertB ; 30-01-2011 o 17:58

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    No to chyba nie pozostaje Ci nic innego jak dobrać się do podłokietnika.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar HubertB
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    20
    BMW
    745i '04; 840Ci '94
    Skąd
    W-wa okolice
    Dzięki, będę z nim walczył.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •