Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Czy to wina pompki paliwa???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    164
    BMW
    730d 99"
    Skąd
    okolice częstochowy

    Question Czy to wina pompki paliwa???

    Witam. Dzisiaj zawiodła po raz pierwszy. Mianowicie przyjechałem z pracy (dzień jak codzień). Po paru godzinach wsiadłem odpalam a tu lipa, nie odpali. Rozrusznik kręci a silnik nie odpala. Po kilku próbach zapalał, ale od razu gasnął. Odpiąłem klemy, zwarłem je i dalej nic. W końcu skończył się akumulator. Po jakichś kilku godzinach i naładowaniu aku odpalił bardzo dobrze. Co to może być?? Pompka paliwa się kończy?? Filtr paliwa? ćzy może coś innego? Kiedyś też tak miałem ale po kilku próbach odpalił. Aha paliwa nigdy mi nie brakło...
    seria siedem drugą miłością...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Na twoim miejscu podpia bym do komputera. Posluchaj czy jak przekrecasz kluczyk to czy slychac pompe . A ja mysle ze to bedzie czujnik walka rozrzadu.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Pompa też może być. Tez ostatnio miałem problemy z odpalaniem, towarzyszyła temu strata mocy, poszła pompa. Sprawdź na kompie, ciężko cokolwiek wykluczyć.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    mi to wygada na pompe paliwa mialem tez tak czasami odpalala, a pewnego razu lipa juz nie chciala. na szczescie mialem gaz i odpalilem awaryjnie na gazie. albo sitko sie zaplacho przy pompie wyciagnij i zobacz jak to wyglada
    dawid

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Pompa

    Witam
    U mnie objawy były podobne, początkowo przy dodawaniu gazu na małych obrotach szarpało. Pech, że wyjechałem z kraju i Beti stanęła na dobre. Również szukałem przyczyny w czujniku wałka,ale wymieniłem w końcu pompę i od kopa zapaliła. Przy okazji wymieniłem filtr paliwa. Jestem za tym ,że to pompa paliwa, ale nie można wykluczyć również czujnika.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar bezeta10
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    6
    BMW
    E-65
    Skąd
    WPR
    Miałe w swojej taką sytuacje njpierw wyswietlił mi redukcja mocy , pozniej zgasł chwile postała zapaliła normalnie , chwila jazdy sytuacja ta sama i przytym strasznie głośno chodziła pompa paliwa okazało sie ze poprostu zapchany był filtr mosięzny na pompie w zbiorniku . Po rozebraniu wyczyszczeniu zbiorników lata nadal bez zadnych problemów. Niestety jakosc napędu na naszych stacjach pozostawia wiele do życzenia , do tamtej pory tankowałem na BP teraz przeszedłem na Verwe Orlen zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez bezeta10 ; 30-01-2011 o 21:25

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Opiszcie o jakich autach mówicie, bo problem dotyczy diesla.
    Do autora: jeżeli masz problem z odpaleniem to zanim będziesz kręcił sprawdź czy w przewodzie pod maską jest paliwo. Jeżeli masz powyżej 30L w baku pompę paliwa w nim bym wykluczył, to chyba, że masz taki niefart, że się blokuje uniemożliwiając swobodny przepływ.
    Oprócz tej pompki masz pompkę pod podłogą, jej praca po przekręceniu kluczyka na zapłon powinna być absolutnie nie słyszalna (to chyba, że już wcześniej buczała a teraz RIP :D), jeżeli robi hałas to ją wymień. A zacząłbym od wymiany filtra paliwa.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 31-01-2011 o 08:42
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    164
    BMW
    730d 99"
    Skąd
    okolice częstochowy
    witam. Dzisiaj byłem na komputerze i doszliśmy do dwóch głównych powodów czemu tak się dzieje. 1 usterka czujnika wałka rozrządu. 2 niskie ciśnienie paliwa na magistrali głównej, po wymianie filtra powinno być ok. jutro będę starał się organizować części i zabieram się za wymianę.

    hehe Technics miał nosa co do wałka:)
    Ostatnio edytowane przez szymong007 ; 31-01-2011 o 16:52
    seria siedem drugą miłością...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •