Pokaż wyniki od 1 do 10 z 99

Wątek: W140 s600

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez koNik_N Zobacz posta
    ja tylko dodam, bo mocno siedziałem kiedyś w klubie Mercedesa że W140 jak i W124 kupuje się maksymalnie do końca 1992 roku. Później zmienił się dostawca wiązek elektrycznych i wiązki z końcówki produkcji dosłownie rozpadają się w rękach (izolacje). Żeby nie być gołosłownym miałem w rękach taką wiązkę i jest to naprawdę szok, biorąc pod uwagę że to auto ma mnóstwo "prundu"....
    Ja znowu słyszałem,że instalacja elektryczna w w140 do końca produkcji była wytwarzana w fabryce Boscha w Niemczech,w następnej generacji w220 w celu obniżenia kosztów produkcji wytwarzali inni podwykonawcy poza granicami Niemiec (nie chce teraz strzelać w jakim kraju), pod względem trwałości i jakości wykonania Mercedes wtedy zrobił spory krok do tyłu.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie ma wątpliwości że W140 ma problem z wiązką, wskazują na to choćby wypowiedzi w przytoczonym przezemnie powyżej temacie.

    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    Ostatnio rozmawiałem z użytkownikiem który miał W140 i E38 twierdził, że dużo drożej jeśli chodzi o części wychodzi go eksploatacja E38
    Dopóki rozmowa toczy się bez poparcia na przykładach, ciężko będzie ustalić jakieś konkrety.

    Rozmawiając teraz z kolegą, który również interesuje sie W140 przeglądnąłem pobieżnie allegro pod kątem najtańszych zamienników:

    - chłodnica oleju W140 - 999 zł / e38 645 zł

    - czujnik ABS do e38 po 85 zł / W140 brak

    - łożysko piasty tył e38 55 zł / W140 80 zł

    - pompa paliwa e38 123 zł / W140 215 zł

    Różnice nie są kolosalne - chodzi jednak o udowodnienie TENDENCJI - a jest ona na niekorzyść W140.

    Część podzespołów ekspoloatacyjnych, lub po prostu najczęściej podlegajacych wymianie w używanych autach wogóle nie występuje do W140, stąd kolejne potwierdzenie zasłyszanej tezy że "locha" w conajmniej kilku przypadkach nie zna zamienników.

    Pozostałe:

    amortyzator przód e38 KYB 530 zł / W140 Sachs 609 zł
    chłodnica wody e38 NRF 449 zł / W140 843 zł
    regulator ciśnienia paliwa e38 137 zł / W140 163 zł

    Ceny podstawowych elementów ekspoloatacyjnych (w większości) ale tylko po zamiennikach; klocki, tarcze, pisaty, łożyska, podpory wału w cenach bardzo zbliżonych lub lekko niższych dla e38.

    Prawdziwy obraz dałby wgląd do cenników ASO obu marek na elementy które są niedostępne dla MB poza ASO.
    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 29-01-2011 o 23:16
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •