Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 99

Wątek: W140 s600

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Jak dla mnie W140 ma jeden, już prehistoryczny, gadżet, ale sprawdzający się w Polsce dużo lepiej niż dzisiejszy odpowiednik - wycieraczki na reflektorach. Kiedy jest zima u mnie na reflektorze momentalnie robi się skorupa z soli, może trochę błota i Bóg wie jeszcze czego - samym spryskiwaczem nie mogę tego usunąć. Gorzej tylko kiedy taka wycieraczka padnie ;)

  2. #42
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    40
    BMW
    kiedyś 740iA, teraz X5 4.4iA
    Skąd
    BP
    Niedawno przeglądałem ogłoszenia i znalazłem moim zdaniem bogato wyposażoną E38 750iAL. Oto jej wyposażenie:

    * AUTOALARM
    * CENTRALNY ZAMEK
    * XENONY
    * NAWIGACJA
    * TELEWIZOR
    * KLIMATRONIK 3 STREFOWY PRZÓD I TYŁ
    * EL SZYBERDACH
    * PARKTRONIK PRZÓD I TYŁ
    * 10 X AIRBAG
    * PODGRZEWANA KIEROWNICA
    * EL FOTELE REGULOWANE W KAŻDEJ PŁASZCZYŹNIE + 3 PAMIĘCI
    * EL TYLNA KANAPA
    * PODGRZEWANE FOTELE
    * PODGRZEWANA TYLNA KANAPA
    * MASAŻE FOTELI
    * POMPOWANE FOTEL
    * POMPOWANA TYLNA KANAPA
    * ŁAMANE FOTELE
    * EL ZAGŁÓWKI PRZÓD I TYŁ
    * EL I PODGRZEWANE LUSTERKA
    * EL SKŁADANE LUSTERKA
    * EL ROLETA TYLNEJ SZYBY
    * ROLETY SZYB BOCZNYCH
    * PODGRZEWANA KIEROWNICA
    * WEBASTO
    * 4 X EL SZYBY
    * ABS
    * KONTROLA TRAKCJI
    * TEMPOMAT
    * KOMPUTER POKŁADOWY
    * WIELOFUNKCYJNA KIEROWNICA
    * CENTRALNY ZAMEK NA PILOTA
    * ALUFELGI
    * SKÓRZANA KIEROWNICA
    * SENSOR DESZCZU
    * HALOGENY
    * RADIO CD
    * TELEFON
    * EL OTWIERANA TYLNA KLAPA
    * STOLIKI I LUSTERKA W FOTELACH
    * MULTIFUNKCYJNY TYLNI PODŁOKIETNIK Z RADIEM TELEFONEM STEROWANIEM FOTELA PASAŻERA I TYLNEJ ROLETY
    * PODŚWIETLANE KLAMKI W ŚRODKU I NA ZEWNĄTRZ
    * DREWNO Z PASKIEM ALPINE
    * WSPOMAGANIE KIEROWNICY
    * SKÓRZANA TAPICERKA
    * LAKIER METALLIC
    * IMOBILAIZER

    Właściciel zapomniał napisać o podwójnych szybach, co było widać na zdjęciach. Na różnych forach widziałem wypowiedzi, że W140 przewyższało wyposażeniem E38. Czy to prawda?? Bo jeżeli chodzi o ogłoszenia dotyczące W140 ( a przejrzałem ich sporo) to nie widziałem nigdy wersji dorównującej powyższemu wyposażeniu. Wiem że są różnice w możliwościach wyposażenia tych aut np. taki jak brak kierownicy wielofunkcyjnej w MB, brak masażu w fotelach w MB, brak opcji dociągania drzwi w E38 (jeżeli się mylę poprawcie mnie). Jeżeli ktoś zna więcej różnic w opcjach wyposażenia, takich opcjach które przemawiają na korzyść któregoś z tych samochodów prosiłbym o ich wypisanie.

    P.S. To mój pierwszy post na forum, więc jeżeli coś jest nie tak z formą wypowiedzi lub zbyt dużo błędów to proszę o wybaczenie :)
    Ostatnio edytowane przez omell ; 20-04-2011 o 00:41

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Jak dla mnie W140 ma jeden konkretny parametr jakiego cięzko doszukac sie i w e-32 i e-38 czyli sensowny silnik V12, który podobnie jak silniki v12 w bmw generuje sporo kosztów ale za to daje tez sporo koni bo ma 4 zawory na cylinder i po prostu jedyna wersja jaka może się z nim mierzyć to alpina B12 w e-38 6,0 reszta dostaje w dupe i to solidnie zdrowe s600 wykręca czasy na poziomie około 20s do 200 a np M5 e-39 18s szałowej różnicy nie ma.......
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 20-04-2011 o 16:25

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez omell Zobacz posta
    Bo jeżeli chodzi o ogłoszenia dotyczące W140 ( a przejrzałem ich sporo) to nie widziałem nigdy wersji dorównującej powyższemu wyposażeniu. Wiem że są różnice w możliwościach wyposażenia tych aut np. taki jak brak kierownicy wielofunkcyjnej w MB, brak masażu w fotelach w MB, brak opcji dociągania drzwi w E38 (jeżeli się mylę poprawcie mnie). Jeżeli ktoś zna więcej różnic w opcjach wyposażenia, takich opcjach które przemawiają na korzyść któregoś z tych samochodów prosiłbym o ich wypisanie.
    Sugerowanie się wyposażeniem z treści ogłoszeń, tak jak powyżej - wypisanym w zasadzie "z głowy" jest mało wiarygodne.

    Dużo lepiej wyjdziesz porównując fabryczne listy wyposażenia tych aut, pamiętaj jednak że zmieniały się one w zależności od rocznika, zmian po lifcie, wersji eksportowej itd.

    Zarówno w BMW jak w MB część pozycji z listy wyposażenia dodatkowego z danego roku, wchodziła na listę wyposażenia standardowego w następnych latach.

    Lista wyposażenia e38 którą przedstawiłeś jest napisana w sposób typowy dla ogłoszeń, zawiera sporo opcji, ale nie traktuj jej jako materiał porównawczy.

    Co do wyposażenia W140 porównując do e38 zwróć jednak uwagę na daty produkcji tego modelu, względem e38, są pewne różnice i wynikające z tego aspekty.
    Każdy rocznik w przód niesie ze sobą nowe rozwiązania, które wchodzą do wyposażenia aut, ma to znaczenie zwłaszcza w temacie navi, GPS, kodowania alarmu auta itd.

    Ponieważ temat nazywa się W140 - należałoby wymieniać gadżety których nie znajdziesz w e38.
    Z pewnością jest to system zmywania świateł przednich z wycieraczkami, przed liftowy asystent parkowania na tył, dociąganie drzwi, ale też system zawieszenia. To jednak nie wszystko, listy wyposażenia uwzględniające kody tapicerek, rodzajów drewna i elementów na zamówienie nie należą do krótkich, nie są też łatwo dostępne.

    Opcje o które pytałeś odnośnie e38 jak najbardziej występują w W140, chodzi o TV, siedzenia ortopedyczne zamiast masażu, oraz stoliki, podaje wraz z kodowaniem:

    861 television screen in the rear (с 09.09.1997)

    302 folding armrest in the rear with storage tray (с 01.01.1990)
    orthopaedic backrest, right front seat (с 01.01.1963 по 30.09.1970)
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #45
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    W140 to trup w porównaniu do e38
    e38 jest ładniejsze i nowocześniejsze w każdym calu
    popatrzcie na przyciski wewnątrz - jak w czołgu, deska rozdzielcza też nie przetrwała próby czasu
    kultura skrzyni biegów znacznie gorsza niż u nas!
    co z tego że 600 ma lepsze osiągi od 0-100 czy 0-200 niż BMW, ale e38 lepiej się trzyma drogi, w140 buja się ja łódź na fali
    mój tata miał w140 s500 - nówkę sztukę i zawsze twierdził że nie ma lepszego samochodu, zmienił zdanie dopiero gdy wsiadł do mojej e38 750
    komfort fakt na + dla mercedesa, ale wrażenia z jazdy już znacznie gorsze
    Mercedesa kupujesz dla szofera, BMW dla siebie
    Mercedesem chcesz dotrzeć do celu, BMW chcesz jechać do celu
    Jak powiedział chyba Pan Maznas w ostatnim Automaniaku: Mercedes to ulubione auto Turków, taksówkarzy i emerytów
    w140 jest większy, ma więcej miejsca z tyłu, bo tam jeździ właściciel, ale szczerze mówiąc że jak ja siądę za kierownicą to nie widzę różnicy w ilości miejsca z tyłu czy to jest S czy 7
    no i 7 ma zdecydowanie wygodniejsze fotele
    dyskusja jak dla mie bez sensu
    w140 był lepszy od e32 (mniej wiecej w tym samym okresie mój tata miał 3 e32 2x730 i jedną 750, no i w140), ale po wejściu e38 mesiek został zmieciony
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  6. #46
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Wnętrze a przynajmniej deska rozdzielcza faktycznie jest bardziej ergonomiczna w e38 aniżeli w w140,ale jeśli mamy porównywać trwałość i jakość wykonania to zdecydowanie Mercedes prowadzi.Trwały i niezawodny Mercedes klasy S zakończył się na w140,w przypadku 7 na modelu e32.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 20-04-2011 o 15:12
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  7. #47
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Czy ja wiem czy E32 to takie trwałe auto hmm

  8. #48
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Stopień skomplikowania (mało elektroniki) i koszt serwisowania e32 nie jest wysoki. E32 nie miała już wad konstrukcyjnych jakie trapiły poprzedni model (niska sztywność nadwozia,pękające kielichy,korozja).Myślę,że o wiele więcej kłopotu będą sprawiać nowsze modele (e65,f01) gdy osiągną pełnoletność.Wypalające się piksele czy pękające przednie sprężyny w e32 temat nieznany,w e38 na porządku dziennym.....
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 20-04-2011 o 20:12
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    to się zgodzę że w140 to ostatni porządny mercedes
    ale z E38 jeszcze nie jest tak źle z tą awaryjnością, weź pod uwagę stopień skomplikowania i ilość usterek - stosunek nie wyjdzie dużo gorzej niż e32 (oczywiście mowa o zadbanych a nie zajeżdżonych egzemplarzach)
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  10. #50
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    861 television screen in the rear (с 09.09.1997) 302 folding armrest in the rear with storage tray (с 01.01.1990) orthopaedic backrest, right front seat (с 01.01.1963 по 30.09.1970)
    To wyposażenie ze świecą szukać. Chyba tylko 3 Ski w necie gdzieś kiedyś znalazłem z tym TV/navi, co do siedzeń ortopedycznych nie mam pojęcia nawet jak wyglądają.
    Jednak myślę ze prawdziwe 7 zakończyło się na E38. Ale to moja subiektywna ocena. Mimo że jestem wiernym fanem BMW to i tak bardzo mi się podoba W140. Jest takim prawdziwym ostatnim mercem. I z wyglądu i z niezawodności.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •