Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 99

Wątek: W140 s600

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Zaintrygowało mnie to stwierdzenie:
    Cytat Napisał Radziej Zobacz post
    Co do w140 części są tańsze i łatwiej w naprawach niż E38
    Ciekawe, wszyscy użytkownicy W140 z którymi rozmawiałem dotychczas twierdzą dokładnie na odwrót, ale chętnie dowiem się czegoś nowego w tym temacie.
    Ostatnio rozmawiałem z użytkownikiem który miał W140 i E38 twierdził, że dużo drożej jeśli chodzi o części wychodzi go eksploatacja E38

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez koNik_N Zobacz posta
    kanapowóz i ogólnie dziadkokapelusz
    Eee tam,lekka gleba,18 calowe felgi AMG i nie ma osoby,która by się nie obejrzała.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie ma wątpliwości że W140 ma problem z wiązką, wskazują na to choćby wypowiedzi w przytoczonym przezemnie powyżej temacie.

    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    Ostatnio rozmawiałem z użytkownikiem który miał W140 i E38 twierdził, że dużo drożej jeśli chodzi o części wychodzi go eksploatacja E38
    Dopóki rozmowa toczy się bez poparcia na przykładach, ciężko będzie ustalić jakieś konkrety.

    Rozmawiając teraz z kolegą, który również interesuje sie W140 przeglądnąłem pobieżnie allegro pod kątem najtańszych zamienników:

    - chłodnica oleju W140 - 999 zł / e38 645 zł

    - czujnik ABS do e38 po 85 zł / W140 brak

    - łożysko piasty tył e38 55 zł / W140 80 zł

    - pompa paliwa e38 123 zł / W140 215 zł

    Różnice nie są kolosalne - chodzi jednak o udowodnienie TENDENCJI - a jest ona na niekorzyść W140.

    Część podzespołów ekspoloatacyjnych, lub po prostu najczęściej podlegajacych wymianie w używanych autach wogóle nie występuje do W140, stąd kolejne potwierdzenie zasłyszanej tezy że "locha" w conajmniej kilku przypadkach nie zna zamienników.

    Pozostałe:

    amortyzator przód e38 KYB 530 zł / W140 Sachs 609 zł
    chłodnica wody e38 NRF 449 zł / W140 843 zł
    regulator ciśnienia paliwa e38 137 zł / W140 163 zł

    Ceny podstawowych elementów ekspoloatacyjnych (w większości) ale tylko po zamiennikach; klocki, tarcze, pisaty, łożyska, podpory wału w cenach bardzo zbliżonych lub lekko niższych dla e38.

    Prawdziwy obraz dałby wgląd do cenników ASO obu marek na elementy które są niedostępne dla MB poza ASO.
    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 29-01-2011 o 23:16
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Najbardziej się przekona ten który kupi W140. patrząc na zamienniki to korzyść na rzecz E38 choć i tak bym nigdy ich nie kupił i wielu z was też. Co to za pompa 123 zł lepiej dobre whisky za to kupić. Swego czasu rozglądałem się trochę za W140 użytkownicy ich się przechwalali,że jest mniej awaryjne niż E38 choć w to zbytnio nie wierze

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Radziej Zobacz posta
    Co to za pompa 123 zł lepiej dobre whisky za to kupić.
    Nie wszyscy lubią drewno :P

    Cytat Zamieszczone przez Radziej Zobacz posta
    Swego czasu rozglądałem się trochę za W140 użytkownicy ich się przechwalali,że jest mniej awaryjne niż E38 choć w to zbytnio nie wierze
    W140 to tak na prawdę ostatni Mercedes, później nastała era psujących się mercedesów.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A ja nie mam pojecia dlaczego wy porownujecie te dwa modele w140 i e38 . Do w140 nalezy porownac e32 . a do e38 w220 .

  7. #17
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Technics ma rację , łeb w łeb mozna porównywac e 32 i W 140 .

    Kiedyś miałem smaka na takiego merca ,ale te co mi sie podobały to kosztowały 10 000 Euro :)

    Jak miałęm kiedyś W 124 to był pancerny i bezawaryjny :)

  8. #18
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Radziej Zobacz posta
    Mi się najbardziej podoba W126
    SEC! W126 w wersji coupe miażdży :707:

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    SEC W126 i BMW E24 to mistrzostwo świata, niestety coraz mniej tych samochodow a i cena juz nie mala, a bardzo bym chcial miec obydwa w garazyku.
    Niestety ale Mercedesy w porownaniu z BMW z tamtych lat wypadaja lepiej co do awaryjnosci, taka moja opinia po rozmowie ze znajomym mechanikiem ktory w swoim posiadaniu mial niejednego merca i niejedno bmw oraz ze swojego doswiadczenia, mam e32 i mam okazje jezdzic W124 swojego brata ktory procz wymiany oleju, filtrow i klockow to wyregulowal gaznik, a w E32 wlozylem pare ladnych tyskow i jeszcze wlozyc pare trzeba bedzie, wiadoma rzecza jest ze zalezy to glownie od tego jak kto dba o samochod.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa

    :D :D :D
    dla mnie mercedes to tylko w126

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •