Jest to mój pierwszy post (poza przedstawieniem się w odpowiednim dziale) więc proszę o wyrozumiałość.
Przeszukałem już chyba całe forum ale na temat e38 v12 mało jest informacji, dlatego pozwoliłem sobie założyć ten wątek.
Proszę powiedzieć mi, drodzy użytkownicy, jakie bolączki trapią silnik v12. Zalety tego silnika są w zasadzie mi znane ponieważ coś niecoś udało mi się wyszukać na forum ale czy ten silnik i skrzynia są bezawaryjne? Zrezygnowałem z kupna e38 4,4 po lifcie (choć ta wersja mi najbardziej odpowiadała) ze względu na to, że jest to silnik z podwójnym vanosem, który podobno jest wadliwy. Kolega z forum polecił mi 750-tkę v12 z tego względu, że auto po lifcie nie posiada vanosa. Jednak ja gdzieś na forum wyczytałem, że silnik M73N (wkładany do 750-tki po lifcie, przed liftem był M73) posiada również vanos. Czy ktoś na forum orientuje się jak to jest z tymi silnikami v12 i czy ten vanos również w tym silniku jest wadliwy?
Jeszcze jedno pytanie, które zapewne zirytuje większość posiadaczy 750-tki, czy ten silnik można zagazować bez większej szkody dla niego?
Pozdrawiam Krzysiek.