Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Stuki nie Stuki. Postanowienie.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    36
    BMW
    e38 740iA (M62B44)
    Skąd
    Swarzędz / Poznań

    Angry Stuki nie Stuki. Postanowienie.

    Witam,
    Irytująca praca silnika i stuki, tak jak pisałem w poprzednim temacie poirytowały mnie od czerwoności. Postanowiłem, że w lutym uderzam na szczecin do kuzyna warsztatu zrobić mały remont silnika. Pytanie jest takie. Kto z Was już robił remont 3,5 litrowej m30? O czym jest dobrze pamiętać biorąc sie za niego? Oraz czy za komplet uszczelek góry 420zł to dużo?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    pod głowice masz jakieś 200-300zł pod klawiature 40-60zł.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    kiedys rozbieralem dwa silniki m30, nie jest to trudne:) jakby co glowica gdzies lezy:P:D
    powodzenia!:)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    ok. 150zl kosztuja uszczelki rozrzadu (uszczelniacze walu, napinacza itp.itd.), jak chcesz bawic sie w rozbieranie to warto lancuch, slizg oraz napinacz wymienic. Ale dla mnie to troche niepotrzebna robota, jezeli zawory ustawiales i kompresja jest dobra, plynu chlodniczego ci nie ubywa oraz zbytnio oleju nie przepala to nie mam sensu rozbierac. Ja tez mam M30B35 i tez mnie denerwowalo stukanie, bylem na ustawieniu zaworow (2 razy) i dopiero za drugim zostaly ustawione ale nadal slychac, gosc mowil ze nie sa to zawory hydrauliczne i bedzie je zawsze troche slychac, pomierzyli kompresje wyszla 10.5, oleju nie bierze. plynu nie ubywa i odradzali mi wymiane lancucha i grzebanie w glowicy. A goscie sie znaja bo robia tylko BMW
    (http://autoclassicservice.pl/). Sam sie zastanawialem nad takm remoncikiem ale koszta takiego sensownego remontu sa takie co praktycznie "nowe" e32.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    tez mam M30B35 i tez mnie denerwowalo stukanie, bylem na ustawieniu zaworow (2 razy) i dopiero za drugim zostaly ustawione ale nadal slychac, gosc mowil ze nie sa to zawory hydrauliczne i bedzie je zawsze troche slychac, pomierzyli kompresje wyszla 10.5, oleju nie bierze. plynu nie ubywa i odradzali mi wymiane lancucha i grzebanie w glowicy. A goscie sie znaja bo robia tylko BMW
    autoclassicservice.pl.
    Miałem zadać pytanie w wątku "polecane warsztaty" - bo chyba przy tej okazji polecałeś ten warsztat jeśli dobrze pamiętam?

    Ustawienie zaworów we wspomnianym zakładzie zrobiono na na ciepłym silniku?

    Pytam z ciekawości, gdyż pisałeś że zabiegi warsztatowe zrobiłeś po trasie w ciągu jednego dnia.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Nie na zimnym, bylem z samego rana i czekalem pare dlugich godzin gdyz nie moglem zostawic auta bo niemialbym jak wrocic. Jak byly ustawiane to wskazowka nawet sie niedrgnela.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    36
    BMW
    e38 740iA (M62B44)
    Skąd
    Swarzędz / Poznań
    Hmm powiem, tak. Móm M30B35... Nie ma wogóle mocy, jakby miał z połowe tego co powinien byłoby ekstra. Ostatnio ruszając ze świateł, Corsa mnie zjadła od tak. Olej... nie wiem czy on tyle go wypluwa czy pożera :D. Chciałbym go uszczelnić i zrobić na cacy, bo od jakiegoś czasu lezy u mnie sympatyczna turbinka, może dokupiłbym gratów i zrobił softa. Za robocizne płacić nie będę, bo po części sam będę robił a czego wiedzieć nie będę do kuzyn zrobi :). Rozumiem, że rzędóweczka musi sobie troszke stukać, no ale nie aż tak :) Słyszałem te silniki już i wiem, że tak one nie chodzą :). Tak czy siak musze zdjąć pokrywe zaworową i zobaczyć jak się mają zawory, które niedawno były ustawiane.

    _____________________________________

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d8e3f5302.html <- swoją droga to taki komplet uszczelek mam za 420zł. Warto?
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 29-01-2011 o 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •