Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wibracje silnika na biegu jalowym w e38 740d.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski

    Wibracje silnika na biegu jalowym w e38 740d.

    Witajcie!

    Mam pewien problem i zanim podjadę gdziekolwiek chciałem zasięgnąć Waszej opinii... Pojawiły się w mojej E38 740d wibracje od silnika (na biegu jałowym) przy obrotach 1300-1800 a najsilniejsze są na 1500... Komputer nie wywala żadnych błędów (no poza jednym zaworem AGR)... Poduszki pod silnikiem były wymieniane rok temu, skrzynia remontowana jakieś 4 miesiące temu (były zakładane nowe poduszki skrzyni)... I teraz pytanie: gdzie szukać przyczyny tych wibracji?


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 04-07-2011 o 10:31

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Trochę tego szukania może być...
    Z droższych opcji - wtryski, pompa wtryskowa... Z tańszych - może główne koło pasowe?
    Jeden typ z Bimmer Forums miał nawet przypadek, że urwała mu się jedna łopatka od wentylatora na wiskozie i miał wibracje przy 1500 rpm... :?

    To mi na starcie przychodzi do głowy.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Łopatki na visco mam wszystkie całe i ładne ;)... A co do wtryskiwaczy to może faktycznie najwyższy dla nich czas na regeneracje - chyba za życia tego auta nikt przy nich nic nie robił a ja zrobiłem już wszystko poza nimi właśnie...

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Z droższych opcji - wtryski, pompa wtryskowa... Z tańszych - może główne koło pasowe?
    Tutaj nie ma pompy wtryskowej ale same wtryski owszem, jeżeli kolega ma możliwość sprawdzenia na INPA niech zobaczy prace wtrysków na jałowym i przy tych 1500-1800 obrotów, jeżeli wartości nie są równe i możliwe jak najbliższe 0 to problem jest we wtrysku. Wychylenie powyżej przedziału -2 a 2 oznacza całkowicie martwy wtryskiwacz. Ja chętnie zobaczę screeny z inspekcji.

    Z doświadczeń bywało, że może być za mało oleju w skrzyni oraz faktycznie może być wytrzaskana dwumasa a skro ona to na bank jakiś napinacz pasków z tym, że dwumasówkę przy wale słychać gdy ma luzy...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Do INPY właśnie średnio z dostępem - mam tylko dostęp do DIS'a (poprzez głowicę OPPS)... Ale obadam teren u mnie i może ktoś pomoże właśnie INPĄ... Poziom oleju w skrzyni raczej dobry - olej wymieniany podczas remontu skrzyni jakieś 3 miesiące temu... Hałasów żadnych nie ma, cicha praca silnika tylko zarówno podczas jazdy jak i na biegu jałowym... Dziś postaram się podłączyć autko do INPY i wkleję screena

  6. #6
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    odstawiam wtrysk, wtryski
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    Też mam INPE I ją olałem. na pracującym silniku odpinałem kolejno wtryski i słuchałem co się dzieje przy trzecim natrafiłem na padnięty wtrysk i szlus. Wiem wiem nie wolno tak robić z BMW więc ja zrobiłem to bardzo szybko :) wszyscy znawcy powiadają nie lać paliwa w krzakach więc nalałem na parkingu nic to nie dało szlak trafił wtrysk ha ha i ha Głupota kosztuje;)
    Ostatnio edytowane przez klimas70 ; 04-07-2011 o 10:02
    klims

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    168
    BMW
    E38 730d moje ex:e34 524td,e32 730,e39 525td,e38 728,e38 740,e38 740
    Skąd
    Kołobrzeg
    phmb wpadnij do nas do kg lub odezwij sie jak bedziesz w ustroniu to ci z przemo9999 inpa sprawdzimy ;)
    Ostatnio edytowane przez Zap ; 04-07-2011 o 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •