Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Przerywa radio/cd/pdc i każdy dzwięk z głośników / Mruga mały wyświetlacz w iDrive!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków

    Angry Przerywa radio/cd/pdc i każdy dzwięk z głośników / Mruga mały wyświetlacz w iDrive!

    Witam.

    Zacznę od początku.
    Mam bardzo dziwny problem i załamałem ręce, ponieważ autko kupiłem dwa dni temu dopiero i mało co z niego rozumiem. Sprawa wygląda tak, że samochód ma bardzo słaby akumulator (jeszcze oryginalny) zakupiłem nowy ale są problemy z wymianą ponieważ przeszkadza butla w kole od LPG. Ale zaraz na drugi dzień po kupnie (wczoraj) nie chciał odpalić z rana, dodatkowo samochód otwierałem z kluczyka a nie z centralnego bo był całkowicie rozładowany. Odpaliłem go dopiero przy pomocy kolegi kiedy podłączyliśmy kable pod maskę i u niego i u mnie. Było wszystko w jak najlepszym porządku. Dzisiaj odpaliłem go tak samo z tym że, przy włożeniu kluczyka wyskakuje mi "Safe mode/system" (nie pamiętam dokładnie czy mode czy system), świeci się poduszka, po lewej stronie ten mały kwadrat w iDrive lekko mruga, dźwięk w głośnikach przerywa, co 2-3sekundy...

    BMW 745i 02 + Nowe LPG (8tyś km) wersja USA

    BARDZO PROSZĘ O WSZELKĄ POMOC! CO TO MOŻE BYĆ I OD CZEGO MOGŁO SIĘ TAK STAĆ?

    Kupiłem auto o którym marzyłem 6lat, a nie zdążyłem się nim nawet dzień nacieszyć, teraz nie wiem co się stało, jak to naprawić, co to może być i ile mi wyjdzie naprawa...
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 26-01-2011 o 18:47

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek wymieniłbym akumulator, zarejestrował go w aucie, a pózniej skasował wszystkie błędy w modułach i dopiero pózniej ew. szukał problemów.

    W tym aucie jest układ, który kontroluje stan akumulatora. Jeśli wg niego akumulator będzie nadawał się do wymiany(będzie padnięty) to układ pewnie będzie starał się ograniczyć pracę urządzeń, żeby go nie przeciążyć(m.in. przez mogą poduszki nie działać, bo wg tego modułu aku może być za słabe, żeby móc bezpiecznie wystrzelić poduszkę w razie wypadku)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Akumulator, jesli jest zwykly, zaloz koniecznie AGM. Bmw poczatkowo zakladalo zwykle w e65, ale pozniej przeszli juz tylko na AGM. I konieczne poprawne zameldowanie akumulatora w module power! Mozna to zrobic inpa.

    Butle trzeba wyciagnac.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    To znaczy może to być spowodowane właśnie przez ten akumulator? Mimo to że wczoraj odpaliłem i było wszystko w porządku?

    Kupiłem już akumulator Sznajder 100ah 760, to będzie z tym jakiś problem? Wczoraj kupiłem, gdybym wiedział to na pewno bym kupił taki jaki zalecacie.

    Jutro na 10ą jestem umówiony do warsztatu gdzie zakładają LPG, tam maja mi wyjąć butlę i założyć ten akumulator. To teraz pytanie, jak założą, co mam z tym zrobić, lub gdzie podjechać?

    O co chodzi z tym meldowaniem i jak to zrobić no i co do tej INPY, bo ja niestety absolutnie się nie orientuje z tym wszystkim.

    Oraz dziękuje bardzo za wszelką pomoc, bo to co się dzieje martwi mnie bardziej niż mógłbym opisać...

    http://allegro.pl/akumulator-sznajde...414600202.html - taki kupiłem.
    Ostatnio edytowane przez Arman ; 26-01-2011 o 21:39

  5. #5
    Vip Vip Awatar Kristo
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    141
    BMW
    e65 745ia
    Skąd
    Elblag
    Nie martw się Panie jak zrobisz to co wyżej koledzy napisali będziesz śmigał szczęśliwy bo wrażenia z jazdy są niesamowite

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Hehe i właśnie tego mi było trzeba, aby ktoś "poklepał po ramieniu", zaraz jadę na wymianę tego akumulatora zobaczymy jak będzie ;)

    Wrażenia z jazdy są nie do wiary, po prostu autko jeździ jak marzenie, ten komfort, luxus i dźwięk...

    EDIT :

    Akumulator zamontowany, błędy usunięte, ale dopiero jutro będę jechał do gościa który ma zameldować ten akumulator. Jest wszystko w miarę w porządku po usunięciu tych błędów, za wyjątkiem tych dźwięków z głośników.
    Czyli nadal przerywa, gra bez basu itp. chłopak który usuwał te błędy mówi, że prawdopodobnie nie dostaje wystarczająco prądu jakiś tam moduł stąd to się tak ogranicza. Ile w tym wszystkim prawdy panowie? Co się mogło stać?
    Zameldowanie akumulatora powinno pomóc?
    Ostatnio edytowane przez Arman ; 27-01-2011 o 13:47

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6
    BMW
    BMW e65
    Skąd
    Trojmiasto
    I co zameldowanie pomogło?
    daro65krokodyl

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Niestety jeszcze nie zameldowałem aku, a to dlatego że nie ma kto mi to zrobić... :/
    Mruganie prawej części iDrive przeszło, tylko ten dźwięk w głośnikach jeszcze przerywa, znajomy który mi kasował błędy powiedział że prawdopodobnie nie dociera prąd do jednego z modułów stąd tak się dzieje (ogranicza pobieranie z myślą że brakuje mu prądu) tak mi powiedział.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski
    Siemka. Jesli masz LOGIC 7 to przeczyść wtyki do procesora i sprawdz czy nie leje się do niego woda która lubi ściekać po mocowaniu klapy prosto na kable i wtyczkę .

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    89
    BMW
    e65 745
    Skąd
    wodzislaw slaski
    I NIGDY WIĘCEJ NIE ODPALAJ AUTA NA KABLE.
    Bo podczas takiej zabawy można wyjarać całą elektronikę w aucie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •